Satanizm

Tutaj poruszamy wszystkie tematy, których nie da się upchnąć powyżej...

co to satanizm?

BAZYL
31
21%
laRy
1
1%
ideologia / religia
56
37%
sekta / niewiem
15
10%
lubie ciastka
48
32%
 
Liczba głosów: 151
Szczuru
Pomywacz
Posty: 33
Rejestracja: niedziela, 13 marca 2005, 19:13
Lokalizacja: Galava
Kontakt:

Post autor: Szczuru »

a mi sataniści (a właściwie pseudosataniści) kojarzą się z ułomami którzy zakładają swe pseudosatanistyczne kapele jak "Arka Satana" czy "Jajniki Satana"
dsadfga_atadf_a
Mat
Mat
Posty: 545
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:26
Lokalizacja: zz...zzz... Zasnąłem (:
Kontakt:

Post autor: dsadfga_atadf_a »

mi sie wydaje ze death metalu nie powinno sie do satanizmu dodawac :) Death metal jest dla b. zlych ludzi. Dlatego go nie slucham. Po za tym dla mnie o wiele madrzejsze piosenki ma np. Dżem.. Ridel spiewal o wolnosci, ale pisal tesh o religi. Nie wiem byl to poprostu b. wolny czlowiek ale raczej nie satanista:)

PS. Zostane Illuminatem :) i beda zadzil forum! :D

["zadzil"? hmm... może lepiej nie napisze swoich skojarzeń.. ;-P - dop. MAd Phantom]
Radkoff
Marynarz
Marynarz
Posty: 181
Rejestracja: wtorek, 5 października 2004, 12:25
Numer GG: 2207328
Lokalizacja: Z kątowni ....

Post autor: Radkoff »

MAd

on miał na myśli, że będzie jak partyzantka :D działał "na tyłach" ]:->
Obrazek Ty... Ty... ZŁY jeden, oddaj nam edycję postów...
Dante
Mat
Mat
Posty: 565
Rejestracja: wtorek, 26 października 2004, 19:31
Numer GG: 3604434
Lokalizacja: ^_^
Kontakt:

Post autor: Dante »

Satanizm to ideologia ludzi, którym jak widać baardzo się nudziło i musieli sobie coś ubzdurać żeby czuć się godnie. Kiedyś zetknołem się z stroną szatano/wampirową i tym się to skończyło, że kumpel, który tą stronę rozdawał w gg dostał świra a ja siedziałem na tej głupiej stronce ucząc się astralnych technik i naszczęście udało mi się wyrwać z tego kułka zainteresowań...
laRy
Kok
Kok
Posty: 1133
Rejestracja: niedziela, 26 grudnia 2004, 14:02

Post autor: laRy »

Szczuru pisze:a mi sataniści (a właściwie pseudosataniści) kojarzą się z ułomami którzy zakładają swe pseudosatanistyczne kapele jak "Arka Satana" czy "Jajniki Satana"
arka satana to raczej nie pseudosatanisci, tylko ludzie, ktorzy chcieli zrobic cos na wesolo i akurat im ten temat wpadl w lapy.
co do muzy to death metal z satanistami jest niezbyt czesto kojarzony, raczej black metal, bo tam jest mroczniejszy klimat.
Dante pisze:Satanizm to ideologia ludzi, którym jak widać baardzo się nudziło i musieli sobie coś ubzdurać żeby czuć się godnie. Kiedyś zetknołem się z stroną szatano/wampirową i tym się to skończyło, że kumpel, który tą stronę rozdawał w gg dostał świra a ja siedziałem na tej głupiej stronce ucząc się astralnych technik i naszczęście udało mi się wyrwać z tego kułka zainteresowań...
co do stron w necie to naprawde ciezko znalezc jakas strone na ktorej ludzie wiedza o czym pisza i niesa jakimis 12 latkami ktorym sie nudzi i ich ciagnie do zlych i zabronionych rzeczy.
a dlaczego sie nudzili? rozwineli swoja ideologie tak, ze sami daza do zaspokojenia i nikomu nic przy tym nierobia... jakos cie nierozumiem.
Kubus666
Szczur Lądowy
Posty: 18
Rejestracja: sobota, 30 kwietnia 2005, 14:32
Lokalizacja: Międzyrzecz
Kontakt:

Post autor: Kubus666 »

Sataniści są to ludzie, którzy nie wierzą w nic. Wierzą tylkow siebie i w swoje możliwości. W to, co mogą kreować podczas swojego życia. Skąd można do końca wiedzieć, że Bóg naprawdę istnieje? Były jakieś tam znaki, które to ukazwyały.Skąd można wiedzieć, że to nie jest błądzenie we mgle ?Jednak mogły one być tylko zbiegiem okolicznosći. Jak każdy z was wie w kościele katolickim (chodzi o księży itd.) zdarzają się ludzie dobrzy, którzy kierują się swoją ideologią, wiarą w Boga. Jednak większość z nich wykorezystuje swoją władzę w kościele do zaspokajania swoich własnych potrzeb, wyciągając od starych ludzi jak najwięcej pieniędzy. Nie mam nic przeciwko kościołowi i wiarze w Boga, jednak ci, którzy śmią się nazywać jego wysłannikami na ziemii w rzeczywistości są zachłannymi świniami, które nie są więcej warte niż kupa pyłu. Dlatego poniekąd Satanizm jest dobry. Jednak nie ten na pokaz, czyli mający związek ze składaniem ofiar z kotów itd. (co jest moim zdaniem bezsensem totalnym). jednak ten czysty Satanizm, który określa sposób myślenia.
Co do nazwy, to jest ona taka, ponieważ ma na celu odstraszenie tych, którzy są zbyt słabi psychicznie na wprowadzenie zmain w swoim życiu. Dla tych, którzy boją się wyjść w nocy na ulicę, lub zrobić coś nieprzewidywalnego.
Fear me not but fear my hell
Man made me so I could kill
Praise me in the name of war
I destroy both rich and poor
laRy
Kok
Kok
Posty: 1133
Rejestracja: niedziela, 26 grudnia 2004, 14:02

Post autor: laRy »

no ja sie z tym moge tylko zgodzic... w samej bibli szatana, lavey-a bylo napisane, ze satanizm to nie religia dla mas.
moim zdaniem to religia dla ludzi zrownowazonych psychicznie i nebedacych jakimis fanatykami.
Narin\Angel
Pomywacz
Posty: 48
Rejestracja: czwartek, 2 czerwca 2005, 20:54
Numer GG: 0

Post autor: Narin\Angel »

Jako Anielica mówię satanistom stanowcze i kategoryczne NIE! Ja znam wielu satanistów, widziałam egzorcyzmy w wieku 7 lat i mówię wam to jest gówno najniebezpieczniejsze we wszechświecie! Możecie porządnie sobie zaszkodzić
duchowo jak i cieleśnie! Nie pozwole tym skubańcom wyrządzać szkody dlatego przestrzegam was! Miejcie się na bacznosci i mowie tu jak najbardziej serio bo nie jedno widziałam i skutki tego trwają do dziś... .

Satanizm jest podzielony na sektę która robi praktyki ( i nie chodzi tu o składanie ofiar tylko np o zbiorowe ćpanie i zbiorowy sex wiec jak ktoś lubi się tak zeszmacać to proszę bardzo) oraz na satanistów-ideologów którzy chcą należeć do jakiejś subkultury aby zwiekszyc własne poczucie wartosci i przynaleznosci, mowia wszystkim: ha! jestem satanistą! zeby być kimś zeby zaistnieć, zeby być znanym, rozpoznawalnym, miec tzw repekt itd itp. Moim zdaniem jakikolwiek człowiek który wszedł w jaką kolwiek subkluturę lub sektę jest słaby psychicznie bo to oznacza że chce być tacy jak jakas grupa ludzi czyli chce zaistnieć i byc akceptowany w jakiej grupie ludzi poprzez bycie tacym jak oni czyli ma taką ideologię jak oni, ubiera się podobnie jak oni, słucha takiej muzyki jak oni itd.
Ja widziałam (czego załować bede do konca zycia) ten zły satanizm czyli róznego rodzaju rytuały, gwałty i głównie ćpanie. Najwięcej tego plugastwa jest jak na ironię w okolicach Rzymu i Watykanu. Dlatego mówię Wam że to nie jest nic dobrego i nie wchodzcie w takie sprawki. Wiekszość satanistów jakich znam to ludzie którzy chcą budzic respekt, starch i inne takie emocje i kreują się na mrocznych satanistów co moim zdaniem jest po prostu śmieszne i żałosne.

PS Harry Potter jest nasieniem Szatana! - Tako rzeczy Oj. Rydzyk :D
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

Coz, jest jeszcze inny satanizm (nie, nie tylko gwalty i mordy :P)
Pojde na latwizne, i dam linka. Wszystko jest napisane tutaj
I jeszcze tylko podkresle - nie jestem satanista
Seth
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1448
Rejestracja: poniedziałek, 5 września 2005, 18:42
Lokalizacja: dolina muminków

Post autor: Seth »

Według mnie katolicy i sataniści są tak samo głupi, Watykanem rządzą mafie a każdy dobrze wie jak bardzo kościół przypomina urząd. A sataniści? Co za ludzie robią wszystko by by niewolnikami? Gdyby NAPRAWDĘ poznali to co nimi rządzi ich osobowości rozleciałyby się. Hmmm...

PS. Nie bierzcie do serca moich słów, jestem fanem teorii spiskowych i innych paranoi :wink:
Seth
Mu! :P (ja przynajmniej działam pod przykrywką)
http://www.pajacyk.pl/- wstawic do zakładek i klikać raz dziennie! NATYCHMIAST!
laRy
Kok
Kok
Posty: 1133
Rejestracja: niedziela, 26 grudnia 2004, 14:02

Post autor: laRy »

satanisci niedaza do tego zeby sluzyc komukolwiek, a w szczegolnosci satanowi (niepisze tu o debilach co odwroca sobie krzyz, przeczytaja chrzescijanska biblie i zrobia wszystko na odwrot, ofc), im chodzi o wyzwolenie sie z masy, sa indywidualistami i wiekszosc (a moze nawet wszyscy) maja w "glebokim powazaniu" co inni ludzie o nich mysla, w tym tez satanistow.

co do zbiorowego cpania: niema czegos takiego jak "rytualne cpanie". jak sie przeprowadza jakis rytulal to trzeba miec "czysty umysl" - co znaczy tyle ze trzeba byc w 100% trzezwym, zadnego alkoholu (nawet 1piwa), zadnych dragow, nic!

co do zbiorowego seksu: niepowiem ze cos takiego nieistnieje, jest rytualny seks, ale to cos innego niz gwalt. kazdy kto uczestniczy w rytulalach seksualnych musi robic to z wlasnej, nieprzymuszonej woli (+ byc trzezwym), inaczej to juz nie rytulal tylko zwykly seks (a wlasciwie gwalt) grupowy.


to o czym pisze Narin\Angel tez niestety istnieje. to sa po prostu debile, ktorzy sa albo za glopi zeby zrozumiec satanistyczna ideologie wolnosci albo wpadli do jakiejs PSEUDOsatanistycznej sekty, ktora uzywa satana za przykrywke do swoich kryminalnych celow. takich ludzi niepopieram!
BearClaw
Marynarz
Marynarz
Posty: 261
Rejestracja: czwartek, 21 lipca 2005, 12:46
Numer GG: 9458038
Lokalizacja: Z Bractwa Stali...
Kontakt:

Post autor: BearClaw »

Ludzie ! Kościół > religia > wiara > ideologia.. - tematy zwiazane ze soba, ale bardzo od siebie odstajace.. Współczesny koscioł idzie w kierunku jak najwiekszej władzy (zreszta tak juz bylo od samego poczatku, ale to szczegoł - nie wierzycie? a od czego jest spowiedz? odpowiecie od rozgrzeszenia? - error - to najlepsze zrodło informacji dla koscioła, co wierni robia, jak grzesza, jakie maja potrzeby..) satanisci - nie znam ich, nie mam ochoty sie do nich przylacznac, ale to tez sa ludzie, ktorzy maja jakies wlasne teorie, upodobania, idealy i tez do czego daza... Jesli nie zabijaja, nie potepiaja innych - to z Bogiem.. niech zyja jak najlepiej potrafia, wedlug swoich upodoban, swoich uznan.. Czlowiek dobry, to nie koniczenie zarliwy i groliwy katolik (bo to nie prawda, jest wiele religi i prawie kazda odnosi sie do jednego Boga i kazda mowi podobne teorie, aby nie zabijac i zyc zgodznie z wlasnym sumieniem). Jesli grupa/ideologia/sekta/wyznianie czy co jeszcze (zwijcie jak chcecie..) satanistow nie zabija i zyja zgodnie z pewnymi prawami moralnymi, to mi osobicie to nie przeszkadza.. niech zyja bo zyja.. Kazdy czlowiek szuka swojego przeznaczenia/celu sensu - jedni oddaja sie katolizmowi inni islamowi, jeszcze inni innym (ale zakrecilem :wink: ) ideologiom.. A co bedzie dobre i prawdziwe.. zobaczymy jak nadejdzie nasz czas, a tego jestem pewien, ze kiedys to nastanie.. :?
Wszystko przemija w milczeniu, a milczenie spowija wszystko...
Krycho
Marynarz
Marynarz
Posty: 233
Rejestracja: czwartek, 2 września 2004, 14:40
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Post autor: Krycho »

A ja lubię ciastka.

Chodzę do budy Salezjańskiej, więc ksiądz dyrektor oduczył mnie zabijania kotów. A satanistów osobiście nienawidzę- kiedyś jeden mojej dziewczynie chate spalił (ale jej kot chyba przeżył) wrzeszcząc i machając pochodniami. Teraz kobita ma wstręt do metalu i nie mogę przy niej słuchać SOAD. Ja bym ich wszystkich prócz laRy'ego rozstrzelał.
Nie jest to ani sekta, ani religia czy Ideologia, ani nawet lubię ciastka. To jest po prostu choroba psychiczna niewyżytych debili (za przeproszeniem) pieprzących o wolności.


[Już kilka razy opisywano tu podział na satanistów i pseudosatanistów - proponuję DOKŁADNIE poczytać wcześniejsze posty, przed pisaniem odpowiedzi na nie... - dop. MAd Phantom]
!!!Chcemy własnego tematu dla runicznej gwardii!!!
Narin\Angel
Pomywacz
Posty: 48
Rejestracja: czwartek, 2 czerwca 2005, 20:54
Numer GG: 0

Post autor: Narin\Angel »

O KUCHNIA! Krycho ja tez chodzę do szkoły Salezjanskiej :D tylko pytanie w jakim mieście? Ja w Rumi a Ty? :twisted:

PS Satanizm jest to ogólne pojęcie i każdy inaczej to pojmuje. A jako ideologia jest do bani bo tylko odstrasza ludzi i próbuje być pseudo oryginalna i kontrowersyjna czyli dla osób które chcą być "KIMŚ" tako uważam
Carchmage
Trocheiczny Tawerniak
Trocheiczny Tawerniak
Posty: 668
Rejestracja: środa, 27 października 2004, 18:54
Numer GG: 3654146
Lokalizacja: Inonia.

Post autor: Carchmage »

Jak ze szkoły salezjanskiej jesteście, to trudno, żebyście popierali satanizm... ;P

Ale jako ideologia mi się nie podoba, bo sama wolność nie wystarcza ;P
"Religia to opium dla ludu!"

PS Ja nie ze salezjańskiej, ale tyz z katolickiej ;P
Śnieżysta równina, biały krąg księżyca,
Całunem przykryta nasza okolica,
I zawodzą w lasach brzozy w bieli całe.
Kto zginął tu? Umarł? Nie ja sam skonałem?


(Sergiusz Jesienin, 1925)
Krycho
Marynarz
Marynarz
Posty: 233
Rejestracja: czwartek, 2 września 2004, 14:40
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Post autor: Krycho »

No a co, jak nie pseudo to niby powinno się ich tolerować? Wszyscy są porąbanymi dziwadłami (no, może z drobnymi wyjątkami). Przeczytałem wszystkie posty z tego tematu i jakoś mnie to, Mad, nie przekonało do wstąpienia do tych sekciarzy. :/

Narin/Angel, a jakie ja mam miasto pod moim brakiem avatara wpisane?
!!!Chcemy własnego tematu dla runicznej gwardii!!!
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Post autor: MAd Phantom »


Nie mówie, że ich popieram, ani nie każę wstępować - mówię tylko, że należy rozróżnić nurt filozoficzny (satanizm => ideologia wolności wywodząca sie od epikureizmu, dopuszczajaca krzywdzenie innych tylko w ramach zemsty lub gdy "jest to konieczne") od czystej głupoty (pseudo satanizm => kult Szatana, demonów, siły nieczystych itp. sprowadzajacy sie do demolowania wszystkiego w zasiegu wzroku).

EDIT: Satanizmu (filozofii) nie można też nazwać sektą w powszechnym tego słowa znaczeniu, gdyż nie posiada on podstaw natury mistycznej, ani centralnej i/lub zhierarchizowanej struktury władzy.
ODPOWIEDZ