Przeglądarki internetowe

Tutaj poruszamy wszystkie tematy, których nie da się upchnąć powyżej...
ODPOWIEDZ

Która przeglądarka jest najlepsza?

Opera
13
42%
Firefox
15
48%
IE
2
6%
Chrome
1
3%
Safari
0
Brak głosów
inna
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 31
WinterWolf
Tawerniana Wilczyca
Tawerniana Wilczyca
Posty: 2370
Rejestracja: czwartek, 22 czerwca 2006, 16:47
Lokalizacja: ze 113-tej warstwy Otchłani
Kontakt:

Re: Przeglądarki internetowe

Post autor: WinterWolf »

@BAZYL: Może stąd, że właśnie ja mam Fx3 RC ileś_tam i mam wtyczki i rozszerzenia... Porównując pamięciożerność Fx2 z tymi samymi dodatkami co w Fx3 po prostu Fx3 sprawuje się lepiej.

Żeby doprecyzować informację, którą napisałam wcześniej:
Fx3 obładowany tymi samymi rozszerzeniami i wtyczkami co Fx2 (w moim przypadku; przykład z Fx3 na dole w załącznikach) jest do Opery 9.5 porównywalny.

Tylko 3 ze wszystkich moich Rozszerzeń nie doczekały się jeszcze aktualizacji.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Proszę, wypełnij -> Ankieta
Kruk
Majtek
Majtek
Posty: 126
Rejestracja: sobota, 17 lutego 2007, 23:28
Numer GG: 5250226
Lokalizacja: Trochę tu, więcej tam

Re: Przeglądarki internetowe

Post autor: Kruk »

Mr.Ofca, dokładnie o to, dzięki wielkie!
Sex, Drogen und Industrial
krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przeglądarki internetowe

Post autor: krucaFuks »

borg pisze:Kurde kruca, coż za genialna myśl. No po prostu masz odpowiedź na wszystko. Jestem ciekaw, jaka to magia zmiejsza po zainstalowaniu od nowa tej samej przeglądarki kod jej programu i powoduje, że działa szybciej, czy też zużywa mniej pamięci operacyjnej :lol:
Na przykład ponowna indeksacja wszystkich baz danych, które są w nowoczesnych przeglądarkach, defragmentacja cache'a itp, panie najmądrzejszy. Jak jesteś ciekawy ile rzeczy robi np. firefox podczas pierwszego uruchomienia, to zapraszam na http://developer.mozilla.org ew. poszukaj sobie informacji o swojej Operze, jeżeli w ogóle podają do wiadomości takie rzeczy. Wyobraź sobie, że aktualizacja to nie jest jedynie nadpisanie nowych plików na stare...
Obrazek Obrazek
borg
SuperTechTawerniak
SuperTechTawerniak
Posty: 349
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 01:32
Numer GG: 115125
Lokalizacja: Rawicz/Wrocław
Kontakt:

Re: Przeglądarki internetowe

Post autor: borg »

krucaFuks pisze:Na przykład ponowna indeksacja wszystkich baz danych, które są w nowoczesnych przeglądarkach, defragmentacja cache'a itp, panie najmądrzejszy. Jak jesteś ciekawy ile rzeczy robi np. firefox podczas pierwszego uruchomienia, to zapraszam na http://developer.mozilla.org ew. poszukaj sobie informacji o swojej Operze, jeżeli w ogóle podają do wiadomości takie rzeczy. Wyobraź sobie, że aktualizacja to nie jest jedynie nadpisanie nowych plików na stare...
Czyi twierdzisz, że FF dopiero robi porządki, jak się go od nowa zainstaluje? A tak napieprza wszystko jak leci? Dopiero instralacja od nowa pomaga? Czyli według Ciebie FF zwalnia z czasem? Nie radzi sobie z normalnym działaniem? Nie potrafi sobie co jakiś czas zreindeksować cache? No ta współczuje takiej przeglądarki. Szczerze.

Zaraz zaraz, jaka auktualizacja? Pisałeś, że nawet instalacjia przeglądarki tej samej od nowa pomaga. Cóż za nagła i niespodziewana zmiana frontu myślenia. Normalka u Ciebie. Palniesz coś, a potem udajesz, że nie o to chodziło.

No zgodze sie z Tobą - aktualizacja do nowej szybszej wersji, podczas której stare bazy danych przepisane są do nowgo szybszego formatu na pewno pomoże. Dalej jednak nie wiem, jaka magia działa i przyspiesza kod tej samej starej wersji...

Taka uwaga: Podaj dokładny link mądralo. Ja też Ci podam z pały jakieś: http://dev.opera.com/, http://labs.opera.com/. Patrz jaki jestem mądry. Zupełnie, jak Ty.

PS.
Czy Twoja wiedza z dziedziny programowania i baz danych jest tak samo oparta na praktyce i wykształceniu, jak tworzenie stron internetowych? Czy znowu blogi przepisujesz? No ja jestem np. ciekaw, jak przeglądarka defragmentuje pliki w Windowsie na dyskach pod kontrolą NTFSu. Znowu rzuciłeś słowem kluczem, nie jednym, nie mając pojęcia co tak naprawdę oznacza :mrgreen:
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Przeglądarki internetowe

Post autor: Sihamaah »

Pisałem już WinterWolf, ale napiszę i tu... ;)

Aby zainstalować rozszerzenia, których wersje (teoretycznie!) nie są dostosowane o posiadanej przez użytkownika wersji Firefox, należy zaisntalować Nightly Tester Tools
https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/6543

Polecam i dziękuję za uwagę... :)
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przeglądarki internetowe

Post autor: krucaFuks »

borg, nie rozumiem, czego sie przychrzaniasz. Ja odczuwam róznice, oczywiste jest też, że projektując aplikacje trzeba wyważyć kiedy optymalizować różne dane - w ciągu pracy, w trakcie uruchamiania/zamykania czy też w innym dogodnym momencie. Nic też nie piszę o defragmentacji dysku NTFS (a to nie jedyny system plików na jakim działa Firefox, jakbyś nie wiedział...) tylko o fakcie, że jeżeli program używa setek plików, które są cały czas nadpisywane w różnej kolejności, to już samo nadpisanie ich przy instalacji nowej wersji może przynieść widoczne korzyści. Może się myle, ale jest to jedno z wytłumaczeń tego skoku wydajności, który obserwuję.

Co więcej pamiętam, że bodajże przy okazji fx 1.5 widziałem fragment dyskusji developerów na ten temat, brano właśnie pod uwagę wpływ różnych scenariuszy first runa na poprawę wydajności. Ja nie potrzebuje szczegółów, żeby wierzyć developerom na słowo, że ma to jakiś wpływ, ale oczywiście jeżeli taki specjalista jak ty wie lepiej, to sobie możesz znaleźć jakieś konkretne argumenty, które wyprowadzą mnie, maluczkiego, z błędu. Chyba nauczyli cię też wyszukiwania i czytania dokumentacji technicznej? masz też pełny dostęp do kodu źródłowego, jeżeli sama dokumentacja jest dla ciebie niewystarczająca. Ja tam specjalistą nie jestem i szkoda mi czasu na podważanie słów osób, które tworzą Firefoxa...
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Przeglądarki internetowe

Post autor: BAZYL »

krucaFuks pisze:Co więcej pamiętam, że bodajże przy okazji fx 1.5 widziałem fragment dyskusji developerów na ten temat, brano właśnie pod uwagę wpływ różnych scenariuszy first runa na poprawę wydajności. Ja nie potrzebuje szczegółów, żeby wierzyć developerom na słowo, że ma to jakiś wpływ, ale oczywiście jeżeli taki specjalista jak ty wie lepiej, to sobie możesz znaleźć jakieś konkretne argumenty, które wyprowadzą mnie, maluczkiego, z błędu. Chyba nauczyli cię też wyszukiwania i czytania dokumentacji technicznej? masz też pełny dostęp do kodu źródłowego, jeżeli sama dokumentacja jest dla ciebie niewystarczająca. Ja tam specjalistą nie jestem i szkoda mi czasu na podważanie słów osób, które tworzą Firefoxa...
Ja tak troszeczkę odbiję od tematu... Delveloperzy IE też mówią, że ich przeglądarka jest najlepsza i nikomu nic więcej ponad to co oferuje nie jest potrzebne... Ja tam specjalistą nie jestem i szkoda mi czasu na podważanie słów osób, które tworzą Internet Explorera... ;-)

Taka tylko mi się analogia skojarzyła - dziwne, żeby developerzy nie zachwalali swojego produktu.

Co do opery, to jednak w nowej wersji znalazłem parę niedoróbek:
- nie działa Ospell
- zdarzył mi się raz problem z odświeżeniem skórki, nie wiem z czego wynikał i nie wiem ile w nim winy Opery a ile innych moich programów działajacych na kompie
- wystąpił u mnie problem z zapamiętywaniem kilku haseł na jednym serwerze, ale on mógł wynikać z przesiadki ze starej Opery na nową
- brakuje kilku bajerów, które Opera 9,5 beta miała - podejrzewam, że wypuszczą je z aktualizacją która zapewne pojawi się w dzień, lub dzień po premierze firefoxa 3.

Ale generalnie jest okej :]
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przeglądarki internetowe

Post autor: krucaFuks »

Bazyl, czy ty umiesz czytać ze zrozumieniem? Nie pisze o zachwalaniu swojego produktu, tylko że skoro był to problem dyskutowany, to oznacza, że chyba jednak ma to znaczenie. Borg, wielki specjalista od programowania twierdzi, że nie może mieć... i w tym wypadku wole wierzyć ludziom z mozilli.
Obrazek Obrazek
Mr.Ofca
Marynarz
Marynarz
Posty: 288
Rejestracja: czwartek, 28 lutego 2008, 18:31
Numer GG: 8533882
Lokalizacja: Szczecin

Re: Przeglądarki internetowe

Post autor: Mr.Ofca »

Mam 1 maly blad w operze 9.5 . Ogladalem sobie serwis, ktory nie dzialal najlepiej. Po kliknieciu linku i odczekaniu kilku sekund pojawil mi sie ekran ze nie moge odnalezc serwera. Wiem ze serwer jest i strona tez, no to "wstecz" i jeszcze raz na link. A sprytna opera postanowila wczytac sobie z cache ze wlasnie jest brak strony :/. Najgorsze ze nie moglem w tamtym wypadku odswierzyc, bo by wyskoczylo nie to co chcialem (nie wiem jak to dziala).
dópa
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Przeglądarki internetowe

Post autor: BAZYL »

krucaFuks pisze:BAZYL, czy ty umiesz czytać ze zrozumieniem?
Ja umiem - napisałem, że trochę odbijam od tematu :P

@Ofca
Nie dopuszczasz możliwości, że serwer nie działał?
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
borg
SuperTechTawerniak
SuperTechTawerniak
Posty: 349
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 01:32
Numer GG: 115125
Lokalizacja: Rawicz/Wrocław
Kontakt:

Re: Przeglądarki internetowe

Post autor: borg »

@KrucaFuks: Widzieć dyskusje, a rozumieć dyskusje - to dwie różne sprawy. I tyle mam do powiedzenia na ten temat :)
krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przeglądarki internetowe

Post autor: krucaFuks »

Brawo, w końcu zaczynasz dostrzegać swoje wady.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Przeglądarki internetowe

Post autor: BAZYL »

Łeee... Fałszywy alarm - Uaktualniłem Ospella i wszystko działa jak należy. A nawet lepiej, bo szybciej ;-)
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przeglądarki internetowe

Post autor: krucaFuks »

Muszę przyznać, że Opera wykonała kawał dobrej roboty. Co prawda widać, że wersja jest nie do końca dorobiona, bo chłopcy chcieli koniecznie zdążyć przed oficjalną premierą Fx3, ale nie dziwi to przy sytuacji na rynku ;)
Jeżeli chodzi o standardy, to widzę, że Opera 9.5 jest mniej więcej na poziomie Fx 3.1, który jeszcze wymaga dopracowania - czyli jeszcze raz brawo!
Konkurencja się zaostrza, z korzyścią dla webmasterów i użytkowników.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Przeglądarki internetowe

Post autor: BAZYL »

krucaFuks pisze:Jeżeli chodzi o standardy, to widzę, że Opera 9.5 jest mniej więcej na poziomie Fx 3.1, który jeszcze wymaga dopracowania - czyli jeszcze raz brawo!
A jak wiadomo Fx 3.1 bije na głowę Fx 3 ;-)
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
borg
SuperTechTawerniak
SuperTechTawerniak
Posty: 349
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 01:32
Numer GG: 115125
Lokalizacja: Rawicz/Wrocław
Kontakt:

Re: Przeglądarki internetowe

Post autor: borg »

Nie wiem czy to znaczące, ale Kruca zawsze "porównuje" (znaczy przepisuje z blogów, niestety zazwyczaj z ogromnymi przekłamaniami) przeglądarki Opery i FF na poziomie: stablina wersja Opery - Wersja FF która jeszcze nie wyszła.

Np.
- Operę 9.27 - FF3 (której jeszcze nie ma)
- Operę 9.5 - FF3.1 (której jeszcze nie ma, że ho ho)

Ciekawe, że aktualnych wersji z sobą nie porównuje. Ciekawe, że nigdy nie porównuje niestabilnych wersji Opery z stabilnymi wersjami FF. Zonk by mu wyszedł :) (np. chyba z miesiąc, dwa temu upubliczniony został silnik Opery przechodzący w 100% test ACID3, o czym tu nawet pisaliśmy).
krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przeglądarki internetowe

Post autor: krucaFuks »

Firefox 3 bedzie do pobrania dzisiaj wieczorem, w pełnie oficjalna wersja :P
Acid 3 Opera będzie przechodzić dopiero w wersji 10 (via Kornel), czyli trochę jeszcze trzeba poczekać, oby kolejna Opera pojawiła się wcześniej niż za dwa lata...
Jak do tej pory to ty razem z Bazylem przodujecie w porównywaniu eksperymentalnych wersji z wersjami gotowymi do wprowadzenia na rynek, ja zawsze zaznaczam jasno o jakich wersjach mówię.
Firefox 3.1 pojawi się jesienią, razem z mobilnym Firefoxem, Opera 10 zapowiadana jest od 2 lat... Zresztą o Fx3.1 wspomniałem tylko przelotnie, właśnie żeby pochwalić Operę, której udało się rzutem na taśmę wyprzedzić Mozillę. Ale rozumiem, że dla fanatyków to za mało, jest tylko jedna słuszna przeglądarka, tak? A fakt, że jej popularność jest w granicach błędu statystycznego to pewnie spisek żydomasonów i cyklistów...
Ech... jak dzieci.
Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ