Przeglądarki internetowe

Tutaj poruszamy wszystkie tematy, których nie da się upchnąć powyżej...
ODPOWIEDZ

Która przeglądarka jest najlepsza?

Opera
13
42%
Firefox
15
48%
IE
2
6%
Chrome
1
3%
Safari
0
Brak głosów
inna
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 31
Cain
Marynarz
Marynarz
Posty: 174
Rejestracja: poniedziałek, 12 maja 2008, 18:13
Numer GG: 3827239
Lokalizacja: bk
Kontakt:

Re: Przeglądarki internetowe

Post autor: Cain »

Regularnie updateuje IE tylko z tego powodu, że jakaś tam część aplikacji do poprawnego działania wymaga właśnie IE.
Ale gdyby go zabrakło zostałyby przecież inne przeglądarki które mogłyby ze sobą rywalizować. Tak naprawdę to IE już dawno wypadł z wyścigu o prymat najlepszej przeglądarki internetowej. A jego popularność związana jest z tym, że komputer w obecnych czasach może mieć każdy ale nie każdy wie, że istnieje cokolwiek innego niż on.
WinterWolf
Tawerniana Wilczyca
Tawerniana Wilczyca
Posty: 2370
Rejestracja: czwartek, 22 czerwca 2006, 16:47
Lokalizacja: ze 113-tej warstwy Otchłani
Kontakt:

Re: Przeglądarki internetowe

Post autor: WinterWolf »

@Mr.Ofca: Gdybyś nie miał IE na swieżo zainstalowanym systemie to jak zamierzałbyś ściągnąc sobie "normalną przeglądarkę"? XD I druga rzecz: czy przecież mimo IE tego nie zrobiłeś. Pogódź się z tym, że IE to integralna i nieodłączna część Windowsa. A to, że niektórym słuzy tylko do ściągnięcia "normalnej przeglądarki" to inna sprawa. Sama tak robię...

Nie można mówić, że coś z zasady jest złe. Można powiedzieć, że ma takie i takie wady i sprawiają one, że nie chcesz tego programu widzieć na oczy. To będzie jak najbardziej ok. Zakładanie, że IE jest złe, bo po prostu jest... Jest dziwne...
Obrazek
Proszę, wypełnij -> Ankieta
krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przeglądarki internetowe

Post autor: krucaFuks »

WinterWolf pisze:Szczerze mówiąc kiepski będzie to dzień, gdy zabraknie IE. Jest on przecież jednym z czynników, które popychają rozwój innych przeglądarek naprzód. Do tego z racji ogromu niezaawansowanych użytkowników komputera, pracujących w systemie Windows jest też jednym z najczęściej, albo nawet najczęściej używaną przeglądarką. Nie życz zguby motorowi postępu, a właśnie na odwrót.
Kolejna rzecz: spróbuj usunąć IE ze swojego systemu (zakładam oczywiście, że jesteś posiadaczem Windowsa). Jeśli Ci się to uda, to cały system się sypnie...
1) IE nie jest motorem, ale hamulcowym internetu. Koszt praktyk monopolistycznych Microsoftu idzie w miliardy dolarów - to m.in. koszty przygotowywania specjalnych wersji stron pod IE oraz koszty związane z bezpieczeństwem. O ile nie sposób odmówić Microsoftowi zasług w rozwoju oprogramowania biurowego oraz w kilku innych dziedzinach, to jeżeli chodzi o internet, multimedia i systemy operacyjne, Microsoft jest szkodnikiem.

2) Właśnie w tym problem, nie ma powodu, żeby przeglądarka była tak głęboko integrowana z systemem. Firefoxa mogę mieć 10 różnych wersji na raz...
Obrazek Obrazek
Mr.Ofca
Marynarz
Marynarz
Posty: 288
Rejestracja: czwartek, 28 lutego 2008, 18:31
Numer GG: 8533882
Lokalizacja: Szczecin

Re: Przeglądarki internetowe

Post autor: Mr.Ofca »

Gdybyś nie miał IE na swieżo zainstalowanym systemie to jak zamierzałbyś ściągnąc sobie "normalną przeglądarkę"? XD
Poszedl bym do kiosku i kupil pierwsza lepsza gazete komputerowa. Na 90% bylaby tam przegladarka internetowa. Ew. poszedl bym do kolegi i nagral program na plytke. System bez przegladarki to kaleka? :P
Zakładanie, że IE jest złe, bo po prostu jest... Jest dziwne...
Ale ja nie mowie ze jest zle, bo poprostu jest.
Posluchaj pewnej historii:
Rok 2004.
...Drzwi sie otwieraja, a u progu staje Bill i tak przemawia.
- Witam team od przegladarki. Sprawy maja sie zle. Swiat nie chce przyjac mojej wersji javascriptu. A przeciez kazdy wie ze tylko nasza wersja jest dobra. Zarzadzam firmowy foh na swiat z tego powodu i daje wam urlop na czas nieokreslony.
Kilka lat pozniej. Gabinet Billa. Stoi przed nim 2 pracownikow. Bill znowu przemawia.
-Witaj Panie Zenku, witaj Panie Henku. Niedlugo szykuje sie premiera nowego systemu operacyjnego i warto wrzucic tam nowsza wersje IE. Tak wiec to zadanie powiezam wam! Pan, panie Zenku jest odpowiedzialny na zmienieniu troche programow. Nie zeby polepszyc interpretacje kodu, bo w 2 dni to pan sie nie wyrobi, ale jakies zakladki czy cos w ten desen. A pana zadanie, panie Henku to zmalowanie nowego loga. Daje panu tydzien. I niech sie pan mocno przylozy, bo to rzecz niezwykle wazna.
I tak powstal IE7. Problem w tym, ze technologie internetu nie staly w miejscu, a bardzo dynamicznei sie rozwijaly.

to jeżeli chodzi o internet, multimedia i systemy operacyjne, Microsoft jest szkodnikiem.
Jezeli chodzi o internet to w pelni sie zgadzam. W multimediach, te pierwsze wersje MP nie byly zle. Ale co do systemow, to nie liczac Visty poszlo im calkiem niezle. Nie wiem jak z MacOsX, bo nie uzywalem ale reszte Windows przebija.

A co do integracji IE i systemu. Rozdzielic jest to ciezko, ale da sie. A gdyby to Microsoft chcial rozdielic obie te czesci, to nie sprawilo by mu to zadnego problemu. Mity o tym ze "sie nie da" sa tak wiarygodne, ze nie da sie stworzyc DX10 pod xpka.
dópa
WinterWolf
Tawerniana Wilczyca
Tawerniana Wilczyca
Posty: 2370
Rejestracja: czwartek, 22 czerwca 2006, 16:47
Lokalizacja: ze 113-tej warstwy Otchłani
Kontakt:

Re: Przeglądarki internetowe

Post autor: WinterWolf »

@krucaFuks: Zależy czy patrzysz tylko na przeszkody jakie stawia IE czy na perspektywy. Internet nie będzie wiecznie zagapiony w nieszczęsne IE. W swoim środowisku zauważam, że coraz więcej osób porzuca IE na rzecz innej przeglądarki. W zasadzie chyba tylko w miejscach pracy, gdzie pracownik nie może doinstalować dodatkowego oprogramowania siedzi się na IE... No i robią to ludzie, którzy komputer traktują jak maszynę do pisania i umieją zaledwie włączyć Worda i IE...

Co do 10 wersji Fx-a naraz to powiem, że można dzięki temu cierpliwie czekać na najnowsze, stabilne wersje, na bieżąco badając zachodzące zmiany w kolejnych aktualizacjach :D

Czy Winda jest szkodnikiem nie wiem, ale wiem, że jest znacznie bardziej przyjazna dla użytkownika niż różne dystrybucje Linuksa. Być może dlatego, że ociera się niekiedy o prostactwo...

@Mr.Ofca: Nie jestem pewna, czy czasem do każdego systemu operacyjnego nie jest dołączona przeglądarka. W Mac OS X Safari, Linux ma Firefoksa itp... Faktem jest, że to głupota tak integrować przeglądarkę z systemem, ale ja tylko mówiłam, że tak po prostu jest i póki nie pojawi się jakiś system równie uniwersalny (w przypadku windy uniwersalny nie oznacza dobry) co Windows, to w zasadzie trzeba znosić jego dziwactwa.

Co do tej historyjki o IE6 i IE7, to o ile wiem "szóstka" jest najbardziej dziurawą przeglądarką w historii (tak słyszałam, nie miałam okazji weryfikować), a IE7 już aż tak dziurawy nie jest. W takim razie wynika z tego, że chociaż nie zrobili wiele to jednak znacznie wiecej niż podałeś w swoim przerysowanym przykładzie.

No i pierwsze słyszę o możliwości rozdzielenia IE od windy... Być może jest to znacznie wyższa szkoła jazdy X_x Prosiłabym o kogoś znajacego temat o weryfikację. Chodzi mi o to, że przecież chyba cały systemokien w windzie opiera się o IE. No i kolejna rzecz, że wiele programów do funkcjonowania potrzebuje IE. W moim przypadku musiałam aktualizować do IE7 by mieć transparentne okno rozmowy w Konnekcie, bo wtyczka kDuoView wymagała "siódemki".
Obrazek
Proszę, wypełnij -> Ankieta
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Przeglądarki internetowe

Post autor: BAZYL »

Mamy finalną wersję Opery 9.50.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Re: Przeglądarki internetowe

Post autor: Phoven »

Szkoda tylko, ze szybkość jak była ultraszybka tak pozostała ultraszybka. :P

Ja tam sie nie znam na tych wszystkich bajerach dla ubogich którymi się tak podniecacie przez cały ten temat i pewnie dlatego rzuca mi się jedynie nowy, bardziej stylowy design.

Dla tych co muszą zobaczyć. ;P
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Przeglądarki internetowe

Post autor: BAZYL »

Możliwe, że to kwestia mojego kompa, ale u mnie Opera 9,5 śmiga szybciej niż poprzednie. Zauważalnie szybciej. Poza tym nie wiem jeszcze czy nowy wygląd mi się tak strasznie podoba (u mnie nawet windows XP ma klasyczną skórkę), ale to ma drugorzędne znaczenie. Jeszcze jak sie trochę pobawię to może będę w stanie powiedzieć coś więcej okiem zwykłego usera, bo póki co teraz jest tylko szybsza ;)
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
WinterWolf
Tawerniana Wilczyca
Tawerniana Wilczyca
Posty: 2370
Rejestracja: czwartek, 22 czerwca 2006, 16:47
Lokalizacja: ze 113-tej warstwy Otchłani
Kontakt:

Re: Przeglądarki internetowe

Post autor: WinterWolf »

To nie tylko kwestia Twojego komputera. Rzeczywiście jest szybsza niż jej poprzednie wersje. No i żre niekiedy nawet do 10 razy mniej pamięci niż Fx2. Fx3 obładowany rozszerzeniami i wtyczkami jest do Opery 9.5 porównywalny.
Obrazek
Proszę, wypełnij -> Ankieta
Mr.Ofca
Marynarz
Marynarz
Posty: 288
Rejestracja: czwartek, 28 lutego 2008, 18:31
Numer GG: 8533882
Lokalizacja: Szczecin

Re: Przeglądarki internetowe

Post autor: Mr.Ofca »

Opera zawsze (no moze od wersji 8) byla szybka i niezwykle lekka. Odpalalem na celeronie 466 mhz i 64 ram. Tam roznica byla niesamowita.

A co do nowej opery.
1) Nowy design jest beznadziejny. Nie wiem kto wymyslil zeby otwieranie nowej zakladki zrobic po prawej stronie. Szybkie otworzenie 2 zakladek jest gorsze niz wczesniej.
2) Nadal uzupelnianie hasel nie zawsze zaskakuje. Troche to dziwne, szczegolnie ze ten bug jest juz od kilku wersji.
dópa
WinterWolf
Tawerniana Wilczyca
Tawerniana Wilczyca
Posty: 2370
Rejestracja: czwartek, 22 czerwca 2006, 16:47
Lokalizacja: ze 113-tej warstwy Otchłani
Kontakt:

Re: Przeglądarki internetowe

Post autor: WinterWolf »

@Mr.Ofca: A co to za problem przenieść sobie ten przycisk otwierania nowej zakładki tam gdzie Ci wygodnie? Klikasz Narzędzia|Wygląd i przemieszczasz lub usuwasz i dodajesz sobie elementy. Łatwe i szybkie chociaż mniej intuicyjne niż w Fx-ie.
Obrazek
Proszę, wypełnij -> Ankieta
Mr.Ofca
Marynarz
Marynarz
Posty: 288
Rejestracja: czwartek, 28 lutego 2008, 18:31
Numer GG: 8533882
Lokalizacja: Szczecin

Re: Przeglądarki internetowe

Post autor: Mr.Ofca »

Zasadnizczo jak 2 lata uzywam opery, to teraz dowiedzialem sie o tej funkcji :P.

W kazdym razie po co zmieniac cos co dziala rewelacyjnie? Zeby upodobnic sie do IE? Bo innej opcji nie widze.

I dziekuje za podpowiedz ;).
dópa
Kruk
Majtek
Majtek
Posty: 126
Rejestracja: sobota, 17 lutego 2007, 23:28
Numer GG: 5250226
Lokalizacja: Trochę tu, więcej tam

Re: Przeglądarki internetowe

Post autor: Kruk »

Ledwie zmieniłem Firefoxa 2.0 na Operę 9.5 i póki co mogę powiedzieć tylko, że jest odczuwalnie szybsza. Dla mnie się to liczy, bo od niedawna korzystam na stancji w baaaardzo wolnego kompa i Firefox mulił okrutnie... Teraz działa to wszystko sprawniej.
Na temat zmian w wyglądzie itd. się nie wypowiadam, bo 9.5 to pierwsza wersja tej przeglądarki, z którą mam cokolwiek do czynienia.
ps mam pytanie odnośnie Opery-w Firefoxie zakładki podręcznych stron na górnym pasku były rozwijane. Strony, które się nie mieściły, ukazywały się po wciśnięciu ">>". W Operze są poupychane jedne obok kolejnych, by zmieściły się jednocześnie. Jest możliwość przestawienia tego w jakiś sposób, żeby było zorganizowane jak w Firefoxie? Po wstępnych oględzinach nie znalazłem podobnej opcji.
Sex, Drogen und Industrial
krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przeglądarki internetowe

Post autor: krucaFuks »

Zawsze zainstalowanie nowej wersji (nawet tej samej) sprawia, że przeglądarka działa szybciej :P
Czasem tak robie, kiedy przeglądarki zaczynają mulić, mniej więcej raz na miesiąc (sporo siedze w internecie).
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Przeglądarki internetowe

Post autor: BAZYL »

WinterWolf pisze:Fx3 obładowany rozszerzeniami i wtyczkami jest do Opery 9.5 porównywalny.
Ciekawe skąd wiadomo, kiedy większości wtyczek pod Firefoxa 3 jeszcze nie ma, podobnie jak i pełnej wersji Firefoxa 3 :P
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Mr.Ofca
Marynarz
Marynarz
Posty: 288
Rejestracja: czwartek, 28 lutego 2008, 18:31
Numer GG: 8533882
Lokalizacja: Szczecin

Re: Przeglądarki internetowe

Post autor: Mr.Ofca »

Kliknij prawym przyciskiem na pasku z kartami i wybierz dostosuj. W rubryce "Zawijaj" ustaw "Pokaz rozwijane menu". O to chodzilo?

@Edit Odpowiedz na pytanie Kruka.
dópa
borg
SuperTechTawerniak
SuperTechTawerniak
Posty: 349
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 01:32
Numer GG: 115125
Lokalizacja: Rawicz/Wrocław
Kontakt:

Re: Przeglądarki internetowe

Post autor: borg »

krucaFuks pisze:Zawsze zainstalowanie nowej wersji (nawet tej samej) sprawia, że przeglądarka działa szybciej :P
Kurde kruca, coż za genialna myśl. No po prostu masz odpowiedź na wszystko. Jestem ciekaw, jaka to magia zmiejsza po zainstalowaniu od nowa tej samej przeglądarki kod jej programu i powoduje, że działa szybciej, czy też zużywa mniej pamięci operacyjnej :lol:
ODPOWIEDZ