Wrzesień - do szkoły!!!

Tutaj poruszamy wszystkie tematy, których nie da się upchnąć powyżej...
ODPOWIEDZ
Khazar
Mat
Mat
Posty: 574
Rejestracja: niedziela, 12 września 2004, 18:03
Kontakt:

Post autor: Khazar »

A ja jeszcze (niestety) w gimnazjum gniję :-(. Ale za to jestem już w III klasie :D. Jeszcze rok i będę w liceum. A wy, gimnazjaliści, do jakiego liceum chcecie pójść?
Obrazek
Carchmage
Trocheiczny Tawerniak
Trocheiczny Tawerniak
Posty: 668
Rejestracja: środa, 27 października 2004, 18:54
Numer GG: 3654146
Lokalizacja: Inonia.

Post autor: Carchmage »

Ha, nasze gimnazjum jest dopiero nietypowe! (wiem, że gimnazjum, nie liceum:P:P:P) Otóż w naszym gimnazjum (w Rzeszowie, może ktoś słyszał, takie dalekie podkarpacie) są takie zasady:

:arrow: Trzeba nosić mundurki!
:arrow: Trzeba na uroczystości nosć mundurki galowe (dla chłopaków kamizelka, spodnie, krawat i biała koszula)
:arrow: Nie można farbować włosów!
:arrow: Chłopaki nie mogą nosić długich włosów (kilka dni temu wypisał się z mojej klasy chłopak, m. in. dlatego, bo chciał mieć piękne długie blond [a nawet złote] włosy)
:arrow: Dziewczyny nie mogą mieć rozpuszczonych włosów.
:arrow: Nie można mieć komórek (I tak wszyscy mają)
:arrow: Nie można nosić bród!
:arrow: Trzeba chodzić na msze święte na prawie każdą uroczystość!
:arrow: Jak się ma jedynkę na półrocze lub koniec roku, to się raczej wylatuje ze szkoły.
:arrow: Podobnie z zachowaniem.
:arrow: Lepiej się nie bić na korytarzach, inaczej fruu!
:arrow: Ostatnio zamykają drzwi na okres lekcyjny, żeby się nie spóźniali.
:arrow: Nie można raczej wychodzić ze szkoły, jak już wejdziesz.
:arrow: No i trzeba się dobrze uczyć.
:arrow: Aha, i jeszcze do nauczycieli powinno się mówić pani(e) profesor(ze)

A co ciekawego? - oto są:
:arrow: siostry zakonne prowadzące szkołę (w tym siostra dyrektor)
:arrow: uczniowie sprzątają własne sale po lekcjach (dyżurni)
:arrow: Wychowawcy mają asystentów.

No i nie wiem co jeszcze... Gimnazjum (liceum też) prywatne, trzeba co miesiąc płacić kasę, ale w formie darowizny (jak ktoś nie ma, to nie musi). No i nauczyciele są świetni! WSZYSCY są sympatyczni, z poczuciem humoru, mnóstwo kółek zainteresowań ( i nawet kawadrat zainteresowań z geografii, tak je określił pan od gegry na dzisiejszej lekcji), wyjazdy za granicę (przez ten tydzień cały czas po szkole krążą dziewiętnastoletni Islandczycy!), wymiany ze szkołami, multum wycieczek, no i chyba tyle.

Przed każdą wywiadówką jest msza święta :D !
Śnieżysta równina, biały krąg księżyca,
Całunem przykryta nasza okolica,
I zawodzą w lasach brzozy w bieli całe.
Kto zginął tu? Umarł? Nie ja sam skonałem?


(Sergiusz Jesienin, 1925)
wiki-yu
Marynarz
Marynarz
Posty: 200
Rejestracja: sobota, 14 sierpnia 2004, 14:29
Lokalizacja: Łódzki Widzew SPN
Kontakt:

Post autor: wiki-yu »

szkółka raczej nie dla mnie z kilku powodów
:arrow: jak można chłopakowi zakazać nosić długich włosów ? kumpel ostatnio pokłócił się z pedagog w szkole o to poszli do dyrektora i ... pedagog chodzi ze spuszczoną głową :D
:arrow: jak to nie można farbować włosów ?
:arrow: no i te nieszczęsne Msze (jestem zwolniony z religii jakby co)

ale rozumiem to bo to prywatne gim.

ech a u nas ostatnio mało ciekawie - w najciekawszy dzień szkoły (LO) (dwa wfy, religia z której jestem zwol., godz wych, PO, niem) szliśmy do jakiegoś tiiit pałacu młodzieży :/ a jutro zapowiada się ucieczk... znaczy sprawdzian z majmy :/ ech a już mam wystarczającą ilość wagarów aby nie miec zach. poprawnego :D :lol:
"gdy na szlaku spotkasz rowerzystę, pomachaj mu on też jest człowiekiem."
podpisano: rowerzysta
Runiq
Bombardier
Bombardier
Posty: 765
Rejestracja: sobota, 18 września 2004, 12:59
Lokalizacja: Piekło skute lodem

Post autor: Runiq »

Z farbowaniem włosów i biciem się, to u nas jest tak samo: Złamiesz jedną z reguł, to albo dostaniesz naganę (jak masz szczęście), albo opiernicz (jak masz jeszcze większe szczęście), albo idziesz do dyrki i prawdopodobnie wylatujesz (jak masz pecha).

P.S.
Ja też chodzę do gimnazjum. STRACH SIĘ BAĆ!
Carchmage
Trocheiczny Tawerniak
Trocheiczny Tawerniak
Posty: 668
Rejestracja: środa, 27 października 2004, 18:54
Numer GG: 3654146
Lokalizacja: Inonia.

Post autor: Carchmage »

U nas naprawde czasme sie mozna poczuc jak w komunistycznej szkole. Juz nie mowiac o wyborach na prezydenta szkoly. Dzisiaj przechadzajc sie po waziutkim korytarzu, zobaczylem jak jedna dziewczyna z mojej klasy namawia pierwszaczkow do glosowania na nia (wyborcza kielbasa...), stojąc na stole. Kampanie takie lecą u nas, że strach bierze. A za farbowane włosy można pocałować dywanik siostry dyrektor, bo to jest szkoła o bardzo mocnych zasadach. Moja szkoła to (uwaga, pełna nazwa):

Katolickie Gimnazjum imienia Jana Pawła II sióstr Prezentek!

Ale fajnie tam jest :D.
Śnieżysta równina, biały krąg księżyca,
Całunem przykryta nasza okolica,
I zawodzą w lasach brzozy w bieli całe.
Kto zginął tu? Umarł? Nie ja sam skonałem?


(Sergiusz Jesienin, 1925)
wiki-yu
Marynarz
Marynarz
Posty: 200
Rejestracja: sobota, 14 sierpnia 2004, 14:29
Lokalizacja: Łódzki Widzew SPN
Kontakt:

Post autor: wiki-yu »

1. chyba musisz zmienić coś w profilu bo już wiemy co to za gimnazjum :D
2. możesz skrócić podpis bo zajmuje więcej niż 3/4 postów na forum

ja tam bym nie wytrzymał w takiej szkole szczególnie że do tematu będącego większością nazwy tej szkoły jestem nastawiony negatywnie i to bardzo negatywnie (np. czemu skoro kościół "naucza" iż trzeba dbać o rozwój gatunku, dla swoich ludzi wprowadził celibat ?)
"gdy na szlaku spotkasz rowerzystę, pomachaj mu on też jest człowiekiem."
podpisano: rowerzysta
Carchmage
Trocheiczny Tawerniak
Trocheiczny Tawerniak
Posty: 668
Rejestracja: środa, 27 października 2004, 18:54
Numer GG: 3654146
Lokalizacja: Inonia.

Post autor: Carchmage »

Wytrzymać jest łatwo nawet... znaczy się, słyszałem, że "Katolickie Liceum Ogólnokształcące Imienia Jana Pawła II Sióstr Prezentek" (:D) jest najlepsze na Podkarpaciu, i jeden z lepszych w Polsce... A kiedyś był ranking w jakiejś tam gazecie, i Katola nie było bo to szkoła prywatna.
Celibat jest chyba po to, aby duchowni poświęcili się w pelni panu Bogu, no może nie do końca tak w pełni, ale żeby ich żoną, mężem był Bóg, w tym sensie, aby jemu się poświęcić. Pokrętnie to chyba powiedziałem, ale luteranie tez tego nie mogli zrozumieć, anglikanie, kalwiniści i ktoś tam jeszcze. Mi się wydaje, że to jest powód, ale Jezus też nie miał żony... Ale to chyba nie to.

Uops, chyba więcej napisałem o tym celibacie niż o temacie. Religion Forum? :wink:
Śnieżysta równina, biały krąg księżyca,
Całunem przykryta nasza okolica,
I zawodzą w lasach brzozy w bieli całe.
Kto zginął tu? Umarł? Nie ja sam skonałem?


(Sergiusz Jesienin, 1925)
Runiq
Bombardier
Bombardier
Posty: 765
Rejestracja: sobota, 18 września 2004, 12:59
Lokalizacja: Piekło skute lodem

Post autor: Runiq »

Boże (tylko JESZCZE nie bluzgaj mi tu o drugim przykazaniu)! Carchmage, w jakie gó... w coś ty wdepnął? To ja już zaczynam ciebie żałować.

P.S.
A jaki masz profil?
Carchmage
Trocheiczny Tawerniak
Trocheiczny Tawerniak
Posty: 668
Rejestracja: środa, 27 października 2004, 18:54
Numer GG: 3654146
Lokalizacja: Inonia.

Post autor: Carchmage »

Heh, faktycznie, przesadziłem deczko (nawet duże), dobra, koniec o religiach! Bluzgąc już nie będę o przykazaniach :).

U nas w gimnazjum nie ma profilów, w liceum są(human., biol.-chem., mat.-fiz.). Klasy dzielą sie na różne stopnie językowe, np. moja klasa ma w tym roku:
:arrow: Angielski:
* Poczatkujący - średniozaawansowani
*Średniozaawansowani - zaawansowani

:arrow: Niemiecki:
*Poczatkujący - średniozaawansowani
*Średniozaawansowani - zaawansowani
(tu jest ały galimatias, bo nasza pani nauczycielka nie wiedziała, że jesteśmy średniozaawansowani w tamtym roku, i uczyła nas jak początkujących, no ale stara się to nadrobić:P)

Stopnie są ułamkowe, bo z obu języków mamy książki, które zajmują półtora roku szkolnego około.
A poza tym, to wcale nie jest takie g.... Żałować nie trzeba :). Poza tym, to ta szkoła nie wywiera takich skutków, to po prostu moje przekonania.
Śnieżysta równina, biały krąg księżyca,
Całunem przykryta nasza okolica,
I zawodzą w lasach brzozy w bieli całe.
Kto zginął tu? Umarł? Nie ja sam skonałem?


(Sergiusz Jesienin, 1925)
Khazar
Mat
Mat
Posty: 574
Rejestracja: niedziela, 12 września 2004, 18:03
Kontakt:

Post autor: Khazar »

U nas trochę dziwnie jest. Ostatnio zmieniła się dyrekcja, bo jakaś afera byla, czy cuś. Teraz stara dyrektorka (która pociągnęła vicedyrektorkę, którą bardzo lubimy) i teraz rządzi taka jedna od chemii (straszne babsko!) i moja biologiczka (jako vice; poczuła smak władzy i teraz myśli, że wszystko jej wolno). Jeszcze na dodatek uczy najgorsza matematyczka w szkole (a to źle, bo z matmy jestem dobry). Ona uznaje zasadę: "Jak umiesz, to dobrze, a jak nie umiesz, to twoja sprawa, bo ja cię nie nauczę". Kurna, czy tylko u mnie tacy debile są?
Obrazek
Vircung
Marynarz
Marynarz
Posty: 214
Rejestracja: poniedziałek, 25 października 2004, 13:22
Lokalizacja: ...z nienacka...
Kontakt:

Post autor: Vircung »

nie tylko ty masz taki problem. ja mam matme w byłą dyrką. ona myśli że była w zarządzie to jej wszystko wolno. pruje sie od każdego i o byle co (n. wagary, oceny z innych przedmiotow, zachowanie, itp.), ostatnio (trzecia klasa gim) zmieniła nam sie wychowawczyni (powinna uczyć w średniowieczu!!) nie można się z nią dogadać a jak ktoś ma wykrzyknik przy ocenach to (dlaniej) znaczy że jest zagrożony. mój kumpel fiz. 4, 5, 5 i wciskała mu że jest zagrożony z fizyki!! takiej paranoiczki jeszcze nie widziałem.

w tamtym roku uczyło nas babsko angielskiego. myslała że umie uczyć!! pokazaliśmy jej szkołe publiczną to tóż przed końcem roku odeszła z pracy (mam nadzieje że będzie tak z naszą wycow.)
Czyń Zło

Na potęgę Moherowego Beretu !!

http://www.i-rpg.net
Khazar
Mat
Mat
Posty: 574
Rejestracja: niedziela, 12 września 2004, 18:03
Kontakt:

Post autor: Khazar »

Podobnie jest z taką babiczką od anglika (na całe szczęście mnie nie uczy). Przyszła w tym roku, jeszcze chyba studiuje. Mówimy na nią "Barbie". Czemu? Bo wygląda jak lalka :-). Farbowania blondie, usta pełne, jak u Pameli (i nie tylko usta ;-)), spódniczka mini, buty na wielkich koturnach, a ilorazem inteligencji dorównuje pantofelkowi. Jak jeden z uczniów, którego uczy, spytał się jej, jak są po angielsku łyżworolki (z tego, co pamiętam, to chyba "rollerblades"), to ona odpowiedziała: "A, ja nie wiem, nie miałam tego na kursie". No i patrzcie, kogo to przyjmują do szkoły. I to gimnazjum! Ona angielski to zna chyba na poziomie niższym niż podstawowe. Praktycznie chyba każdy z mojej szkoły mógłby ją zastąpić.
Obrazek
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Już niedługo wrzesień, nowa Tawerna RPG i oczywiście powrót do szkoły... Jak się nastawiacie na powrót w tym roku? Jak minęły wakacje? Dobrze, że wracacie do kumpli, czy jeszcze chcielibyście trochę wakacji?
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
dsadfga_atadf_a
Mat
Mat
Posty: 545
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:26
Lokalizacja: zz...zzz... Zasnąłem (:
Kontakt:

Post autor: dsadfga_atadf_a »

Ja bym chcial dluzej bo w wakacje zdobylem dziewczyne z ktora bede sie teraz zadziej widzial ): po za tym pewnie bym sie z nia gdzies nad jeziorko przejachal pod domek z jakams paczka.. A tutaj szkola... /: ale za rok trzeba bedzie gdzies pojechac (:
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

hmmmm, a ja ide na wojne.
Kampania wrzesniowa.
PLUTON EGZEKUCYJNY! CEL! PAL!
Ripper
Majtek
Majtek
Posty: 132
Rejestracja: sobota, 6 listopada 2004, 19:17
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

Post autor: Ripper »

Hello wam! No niestety 1 wrzesien i buda ;/ kto sie cieszy ten "gupi" :P. U mnie jest tak:

:arrow: 30 uczniow w klasie,
:arrow: Nie wiem ile kobit ile facetow :P
:arrow: Szkoła jest parterowa ładnie wyglada wiec nie jest zle
:arrow: Nikt mnie nie przebije mam 10 lekcji w poniedzialek :( siedzie w budzie do 16.50 od 8.00 :O
:arrow: Jestem w klasie sportowej i mam 10 WF w tygodniu (codziennie 2)

Ja nie wybieram sie do Technikum weterynaryjnego, kocham zwierzeta. Jesli nie wypali z technikum to sprobuje sie dostac do jednego z najlepszych liceow w lesznie do klasy sportowej, tez cos :D

P.S. Ja chce jeszcze wakacje!!! :P
DESTRACTION TRAUCERS
Waltos
Mat
Mat
Posty: 438
Rejestracja: czwartek, 25 listopada 2004, 19:53
Numer GG: 6635964
Lokalizacja: tu

Post autor: Waltos »

Uuuu, najgorsze jest to, że w te wakacje byłem na najlepszej kolonii w moim życiu i ta się żal rozstawać było z innymi, że PIIP ja PIIP :D A szkoła to tak:
28 osób w klasie
19 dziewczyn (w końcu klasa humanistyczna :D )
szkoła wyglada ładnie, dwupiętrowa, świeżo po remoncie,tylko kijowe boisko... :/
nie znam jeszcze mojego planu lekcji :D
A w planach mam pójście do liceum, niedaleko mnie jest bardzo dobre i bym sie kształcił pod kierunkiem humanistycznym, lub informatycznym (mimo, że z testu przeprowadzonego przez jedną poradnie w naszj szkole wynika, że mam największe predyspozycje na zawody związane z przyrodą...)
żyję
ODPOWIEDZ