Edukacja Narodowa

Tutaj poruszamy wszystkie tematy, których nie da się upchnąć powyżej...
ODPOWIEDZ
AC
Bosman
Bosman
Posty: 2204
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:11
Numer GG: 4159090
Lokalizacja: Las Szamanów
Kontakt:

Re: 1.

Post autor: AC »

Phoven pisze:Bo to "nieco" dziwne, że zawód który powinien zaliczać się do tzw. inteligencji jest jednym z najgorzej opłacanych, nie sądzisz? Zresztą nauczyciele strajkują równeiż przeciw absolutnemu idiotyzmowi i ideologicznej farsie Ministerstwa.
Budżetówka jak każda inna, większość z nich (jak widać z tych wszystkich afer w szkołach) do tej pory nie ma większych kwalifikacji. Reforma edukacji głównie przez SLD została zmiażdżona. Co do idiotyzmów i ideologicznej farsy to występuje ona po obu stronach - i LPR i ZNP. Byłem na takiej dużej manifestacji i krzyczałem im, że są złodzieje. Pozatym większość Warszawiaków, których na ulicach mogłem spotkać tamtego dnia raczej wrogo odnosili się do strajku (odmiennie niż np gdy dzień przed paradą jakichś feministek czy czegoś gdy sobie postawili namiot na parkingu na Placu Konstytucji to ludzie raczej nie byli wrogo nastawieni tylko neutralnie).
Obrazek
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Re: 1.

Post autor: Force »

AC pisze:Reforma edukacji głównie przez SLD została zmiażdżona
Ja dzisiaj w Dzienniku czytałem że ZNP jest starą strukturą solidaryzująca z SLD i podobno w tym całym strajku chodzi o sprzeciw wobec władzy i pana Giertycha. I chociaż uważam jak AC że chcą "nicnieróbstwa" i kasy to ich popre (raz że nielubie Romka, dwa że pewnie sam zostane belfrem)
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
Eglarest
Chorąży
Chorąży
Posty: 3653
Rejestracja: sobota, 19 listopada 2005, 11:02
Numer GG: 777575
Lokalizacja: Poznań/Konin

Re: 1.

Post autor: Eglarest »

Poza tym Eglareście - twierdząc, że lewica to geniusze, a prawica to ćwierćinteligenci, sam się ośmieszasz.
wypowiedz ta odnosila sie do stwierdzenai przez AC że ZNP jest komunistyczny jesli tak to znaczy ze inteligencja jest po stronie lewicy.

a mnie juz te wiadomosci mecza i tak ich nei ogladam a wiem za duzo !
Koval
Marynarz
Marynarz
Posty: 310
Rejestracja: wtorek, 1 maja 2007, 23:17
Lokalizacja: Kraków

Re: 1.

Post autor: Koval »

I tak wychodzi na to, że każdy wie swoje i się nie przekonamy wzajemnie.
Najlepszy był nasz wykładowca dzisiaj. Wchodzi do sali, patrzy na nas: "Państwo nie strajkujecie ?" :D
"Ogrom szaleństwa jest najlepszym zmysłem."
Eglarest
Chorąży
Chorąży
Posty: 3653
Rejestracja: sobota, 19 listopada 2005, 11:02
Numer GG: 777575
Lokalizacja: Poznań/Konin

Re: Edukacja Narodowa

Post autor: Eglarest »

o widze ze temat sie nowy z tego utworzyl z asparwą pewnie naszej Falkowatej :) [Możecie jej mówić "BAZIU" :P - dop. BAZYL]

wiesz |KOV kazdy moze miec inne zdanie :) oto wlasnei chodzi nalezy je sobie czsem wymienic z innymi wtedy nabieramy jakiejs dozy obiektywizmu.
Koval
Marynarz
Marynarz
Posty: 310
Rejestracja: wtorek, 1 maja 2007, 23:17
Lokalizacja: Kraków

Re: Edukacja Narodowa

Post autor: Koval »

Chodzi mi o to, że te strajki i protesty są mocno denerwujące.
"Ogrom szaleństwa jest najlepszym zmysłem."
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Re: Edukacja Narodowa

Post autor: Szelmon »

Ministerstwo sie rozkreca:
http://wiadomosci.o2.pl/?s=257&t=368413
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
AC
Bosman
Bosman
Posty: 2204
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:11
Numer GG: 4159090
Lokalizacja: Las Szamanów
Kontakt:

Re: Edukacja Narodowa

Post autor: AC »

Kilka syfiastych lektur wyrzucono i bardzo dobrze. Wyjątkowy szajs to był, czytałem ale to była strata czasu (zbrodni i kary nie byłem w stanie ździerżyć po kilkunastu stronach).
Obrazek
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Edukacja Narodowa

Post autor: BAZYL »

O ile Zbrodni i Kary także nie dałem rady przeczytać, o tyle to co giertych zrobił jest skrajnie głupie. Co prawda myślę, że Proces, Ferdydurke i Faust to ksiązki po które uczniowie sami sięgną, ale i tak jestem przeciwny - chociażby dlatego, ze nie wszyscy to zrobią...

AC - znów słowa poparcia dla R.G., żeby kilka postów dalej się tego wyprzeć...
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
AC
Bosman
Bosman
Posty: 2204
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:11
Numer GG: 4159090
Lokalizacja: Las Szamanów
Kontakt:

Re: Edukacja Narodowa

Post autor: AC »

Ja nie mówię, że wszystkie akty giertycha są głupie, mówię, że on sam jest głupi :P to różnica. Ferdydurke jest chore :P Do lektur obowiązkowych bym dodał (które i tak jest na rozszerzeniu) "Kongres Futurologiczny" Lema (mam nadzieję, że nie przekręciłem nazwy), "Rok 1984" i "Folwark Zwierzęcy" Orwella.

giertych jako minister edukacji nie jest gorszy od tej co była przed nim (* * z sld), jako polityk to typowy lewak któremu wydaje się że jest narodowcem czy kimśtam. "Jego" teksty prorodzinne można zobaczyć w Życiu Warszawy z lat 70. LPR is going down.
Obrazek
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Edukacja Narodowa

Post autor: BAZYL »

Bluzgasz na kobiete, której nazwiska nawet nie pamiętasz, bo nie jest ważne co zrobiła, ani kim była, tylko z jakiej partii startowała... Jak zawsze jesteś żałosny.

Łybacka była tak samo głupia jak Giertych, tylko, ze ona jest profesorem, a Giertych nie. Poza tym Rząd pozwala na wygłupy Giertycha, a Łybackiej nie pozwalano...
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Mistrz Małodobry
Marynarz
Marynarz
Posty: 370
Rejestracja: niedziela, 20 sierpnia 2006, 00:22

Re: Edukacja Narodowa

Post autor: Mistrz Małodobry »

a Orwell całe życie był działaczem lewicowym :wink:
Obrazek
jokemaster
Marynarz
Marynarz
Posty: 284
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 15:33
Numer GG: 4340922
Lokalizacja: Big Village
Kontakt:

Re: Edukacja Narodowa

Post autor: jokemaster »

AC pisze:Kilka syfiastych lektur wyrzucono i bardzo dobrze. Wyjątkowy szajs to był, czytałem ale to była strata czasu (zbrodni i kary nie byłem w stanie ździerżyć po kilkunastu stronach).
Jeśli Zbrodnia i Kara jest syfiasta to co powiesz o takich tytułach jak Dziady Makabret Romeo i Lulia czy Treny. Na pewno są dużo gorsze i nie zapadają w pamięć. Cytaty typu " Opusciłem siekierke na głowe " zapadaja na dłogo w pamięć. Pamietasz może jakieś teksty z wyżej wymienionych lektur? Ja też nie.
AC pisze:Do lektur obowiązkowych bym dodał (...) "Rok 1984" i "Folwark Zwierzęcy" Orwella.
Folwark jest obowiązkowy. Czytałem go nic specjalnego.
This is it, here I stand
I’m the light of the world, I feel grand
Got this love I can feel
And I know yes for sure it is real
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Re: Edukacja Narodowa

Post autor: Ravandil »

Eglarest pisze:kurde bo lewicowiec nie oznacza komunista i wnerwia mneiz e ktos stawia znak rownosci przy tym :/ pozniej rodza sie tacu pokroju AC co jak mu powiesz ze spolecznie blziej ci do lewicy to cie od komuchow zwie :/
No taka jest tendencja. Ciekawe, że nikt prawicowców (normalnych, a nie skrajnych) nie wyzywa od faszystów. Bo jak lewica, to od razu komuchy, a przy prawicy ta skala jest większa. Dziwne. Ale jeszcze dziwniejsze są decyzje co do lektur. Wyrzuca się największą klasykę i to pod dość szemranymi. Jakie lektury będą następne? Będziemy czytać tylko polską literaturę, będąc ślepymi na osiągnięcia innych narodów? A wypadły ciekawe książki, takie jak "Faust" i "Zbrodnia i Kara". A Gombrowicza też szkoda, ale widać niewygodny pisarz dla Giertycha. Moim zdaniem to absurd, żeby minister edukacji na swoim stanowisku stosował politykę swojej partii. Bo przecież działa dla ogółu, a nie dla siebie, o czym chyba zapomina. Nie licząc już tego, że to stanowisko ma z łaski premiera, który upchnął go tam, gdzie teoretycznie może wyrządzić jak najmniej szkód. A z akcentów humorystycznych wspomnę jeszcze o wiceministrze Orzechowskim (to on chyba), który apelował do szkół, by nie strajkowały te, które noszą imię Jana Pawła II, cytując jego dzieła. Czy to nie pewien rodzaj szantażu? Zaskakująco dużo rzeczy próbuje się przeforsować powołując się na religię, zamiast skupić się na tym, by rzeczywiście było lepiej.
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Tevery Best
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1271
Rejestracja: środa, 14 lutego 2007, 21:43
Numer GG: 10455731
Lokalizacja: Radzymin

Re: Edukacja Narodowa

Post autor: Tevery Best »

@jokemaster - Folwark to nic specjalnego? Chyba żartujesz. Najlepsza (po "Roku 1984") antyutopia i zarazem satyra na ZSRR. Książka jest, moim skromnym zdaniem, genialna.
@Ravandil - po to na niego wyborcy zagłosowali, aby realizował politykę swojej partii, zawartą w jej programie wyborczym. Na tym to polega. Jeżeli oczekujesz, że (mniej czy bardziej) demokratycznie wybrany koleś będzie robił wszystko, tylko nie swój program, to ja nie wiem, jak ty chcesz wybierać władze. Po kolorze krawata?
Eglarest
Chorąży
Chorąży
Posty: 3653
Rejestracja: sobota, 19 listopada 2005, 11:02
Numer GG: 777575
Lokalizacja: Poznań/Konin

Re: Edukacja Narodowa

Post autor: Eglarest »

AC -w idze ze nie tylko na historii ale i na literaturze się tez nie znasz :P;p
Folwark był dobrą antyutopią ale znam lepsze :)
zbrodnia i kara kurde genialna książka

wszystko to utwierdza mnei w przekonaniu ze ktos wkoncu dokona zamachu na R.G.

o tak PIS i LPR uwielbiaja mieszac religie do wszystkiego, dlatego namawiam ludzi do apostazji by ten wskaznik chrzescijan spadł wtedy moze przestana wszedzie wciskac wartosci chrzescijanskie.
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Edukacja Narodowa

Post autor: fds »

Giertych to skończony głupek -_- Wszystkie pozycje jakie wywalili to perełki literatury. Zbrodnia i Kara jest ciężka, ale wręcz obowiązkowa dla każdego starającego się zrozumieć moralność i psychikę człowieka. Tak samo Proces i inne. Kurde debilizm nad debilizmy wywalać te książki.
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
ODPOWIEDZ