Wprowadzanie klimatu do pomieszczenia, w którym gramy

Kącik poświęcony jednemu z popularniejszych systemów w Polsce. Zarówno edycji pierwszej, drugiej jak i autorskim modyfikacjom.
ODPOWIEDZ
Spoon
Szczur Lądowy
Posty: 13
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2010, 13:09

Wprowadzanie klimatu do pomieszczenia, w którym gramy

Post autor: Spoon »

Witam wszystkich, jestem nowy na forum, lecz nie nowy w kwestii Warhammera :)

Przepraszam za wstęp ale muszę to wszystko napisać :) Ostatnio zebraliśmy się z kumplami po długim czasie i postanowiliśmy: czas wrócić do Warhammera po latach przerwy. Jesteśmy na studiach, pracujemy, mamy dużo obowiązków i stresów. W związku z tym Warhammer ma być dla nas oderwaniem się od tego wszystkiego, relaksem, chwilą zapomnienia. Umówiliśmy się po sesji (studenckiej sesji) na pierwszą porządną sesję (sesję warhammera) od dłuższego czasu. Kolega MG napisał przygodę, ustaliliśmy miejsce w mieszkaniu jednego z nas. Ja z własnej inicjatywy postanowiłem wprowadzić jakieś urozmaicenie (koledzy nie wiedzą o tym jeszcze) - mianowicie chcę przygotować świece itp żeby było jak za dawnych lat oraz niespodziankę - chcę przynieść rzutnik multimedialny i odtwarzać na ścianie jakieś motywy które pomogły by w tworzeniu klimatu. Zbiór motywów plus muzyka. Powiedzmy, że będziemy walczyć w lesie z bandą orków - na ścianie MG puszcza jakiś ładny obrazek lasu lub polany, z głośników popłynie bitewna muzyka. Albo drużyna siedzi w karczmie - obrazek wnętrza karczmy plus gwar rozmów. O ile z muzyką nie mam problemów (ścieżki dźwiękowe z diablo, wiedźmina, obliviona itp) o tyle mam problem ze skompletowaniem obrazów na rzutnik - zastanawiam się gdzie szukać artów, fanartów, bądź innych 'fantastycznych' oraz całkiem przyziemnych obrazków ukazujących różne motywy, wszelkie jakie mogły by się przydać podczas sesji. Może ktoś zna jakieś strony, galerie gdzie mógłbym skompletować taki zestaw? Nie omieszkam się później podzielić gotowym zbiorem :)

Napiszcie też, co można jeszcze zrobić aby uzyskać lepszy klimat w pomieszczeniu. Pozdrawiam serdecznie!
corvus
Marynarz
Marynarz
Posty: 290
Rejestracja: poniedziałek, 29 grudnia 2008, 13:44
Numer GG: 2609448
Lokalizacja: Ostrowiec
Kontakt:

Re: Wprowadzanie klimatu do pomieszczenia, w którym gramy

Post autor: corvus »

Spoon pisze:Może ktoś zna jakieś strony, galerie gdzie mógłbym skompletować taki zestaw?

Napiszcie też, co można jeszcze zrobić aby uzyskać lepszy klimat w pomieszczeniu. Pozdrawiam serdecznie!
Ja bym najpierw zajrzała na deviantarta (zdjęcia, rysunki, prace) i digarta (głównie zdjęcia) - to chyba dwie strony, na których są największe szanse, że coś się znajdzie. Zawsze można też przejrzeć jakąś galerię obrazów (w sieci jest całkiem sporo stron dotyczących tego czy tamtego malarza/artysty) jeśli chodzi o jakieś widoczki to też mógłby to być całkiem dobry sposób.

Co do klimatu... Może to akurat nie odnosi się bezpośrednio do pomieszczenia a do sesji - ale można odręcznie jakieś listy wykonać, albo gdzieś na ścianie w pokoju walnąć jakiś plakat oznajmujący, że ten czy tamten jest poszukiwany (i to już niekoniecznie musiałoby przecież sesji dotyczyć). Ja bym się z pokoju pozbyła też wszystkich niepotrzebnych, a rozpraszających uwagę, rzeczy jak np. książki na półkach. Właściwie wydaje mi się, że im mniej rzeczy niezwiązanych z sesją jest w pokoju tym lepiej.
Do świeczek można też dać jakieś kadzidełka o bardzo słabym zapachu - nawet gdyby okno było otwarte to pokój powinien stać się trochę zadymiony. Świeczki proponuję raczej woskowe - nie boli od nich głowa(nie dymią, nie śmierdzą - tylko pachną po jakimś czasie lekko miodem). ;)
Spoon
Szczur Lądowy
Posty: 13
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2010, 13:09

Re: Wprowadzanie klimatu do pomieszczenia, w którym gramy

Post autor: Spoon »

corvus pisze:Ja bym najpierw zajrzała na deviantarta (zdjęcia, rysunki, prace) i digarta (głównie zdjęcia)
Ha, w ogóle nie pomyślałem o tych serwisach! :)
corvus pisze:Zawsze można też przejrzeć jakąś galerię obrazów (w sieci jest całkiem sporo stron dotyczących tego czy tamtego malarza/artysty) jeśli chodzi o jakieś widoczki to też mógłby to być całkiem dobry sposób.
Polecasz jakiegoś? :)
corvus pisze:można odręcznie jakieś listy wykonać, albo gdzieś na ścianie w pokoju walnąć jakiś plakat oznajmujący, że ten czy tamten jest poszukiwany
No teraz to już nie zdążę ale też nie wiem czy tak by dał sobie kolega przemeblować pokój ;)
corvus pisze:Do świeczek można też dać jakieś kadzidełka o bardzo słabym zapachu - nawet gdyby okno było otwarte to pokój powinien stać się trochę zadymiony. Świeczki proponuję raczej woskowe - nie boli od nich głowa(nie dymią, nie śmierdzą - tylko pachną po jakimś czasie lekko miodem). ;)
W ogóle się na tym nie znam, te kadzidełka to jakieś konkretne? ;)
corvus
Marynarz
Marynarz
Posty: 290
Rejestracja: poniedziałek, 29 grudnia 2008, 13:44
Numer GG: 2609448
Lokalizacja: Ostrowiec
Kontakt:

Re: Wprowadzanie klimatu do pomieszczenia, w którym gramy

Post autor: corvus »

Spoon pisze:W ogóle się na tym nie znam, te kadzidełka to jakieś konkretne? ;)
Jeśli chodzi o kadzidełka to poszukałabym raczej czegoś o bardzo słabym zapachu, żeby tylko nadymiło trochę. Myślę, ze kiedy byłoby ciemno i dodatkowo za oświetlenie służyłyby świeczki to mogłoby to całkiem ciekawie wyglądać. Tylko tutaj bym trochę uważała, bo niektóre cholerstwa mają naprawdę bardzo mocny zapach - ale myślę, że w jakimś sklepie gdzie to sprzedają można by uzyskać jakieś informacje.
Chyba, że są jeszcze jakieś inne niezbyt szkodliwe metody tworzenia dymu w pokojach.
O świeczkach woskowych napisałam głównie dlatego, że (jak już pisałam) nie dymią i nie śmierdzą jak te parafinowe - tym samym po kilku godzinach nawet przy zamkniętych oknach dałoby się normalnie wysiedzieć w pokoju. Są trochę droższe (chociaż myślę, że te małe wkłady niewiele różniłby się ceną od tych parafinowych) ale palą się nieco dłużej.

Co do obrazów nie miałam na myśli niczego konkretnego (znaczy miałam, ale od dłuższego już czasu nie mogę przypomnieć sobie nazwiska mimo, że i mi samej jest potrzebna ta osoba), ale po wpisaniu w jakiejkolwiek szukajce "obrazy olejne" (na ten przykład) powinny wyskoczyć jakieś drzewka i lasy. Najpierw jednak odniosłabym się do deviantartu, myślę, że na tą chwilę jest jedną z większych baz i chyba najłatwiej właśnie tam będzie znaleźć coś warhammerowo mrocznego.

Gdyby chodziło o portrety postaci to możesz zajrzeć na przykład tutaj(nie wiem czy znasz czy nie znasz): http://drakonis.org/ mi samej udało się kilka ciekawych obrazków postaci stąd wygrzebać.
Spoon
Szczur Lądowy
Posty: 13
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2010, 13:09

Re: Wprowadzanie klimatu do pomieszczenia, w którym gramy

Post autor: Spoon »

corvus pisze: Gdyby chodziło o portrety postaci to możesz zajrzeć na przykład tutaj(nie wiem czy znasz czy nie znasz): http://drakonis.org/ mi samej udało się kilka ciekawych obrazków postaci stąd wygrzebać.
Nie znałem ;) Dzięki.

Przeglądam już devianta w poszukiwaniu interesujących mnie motywów, zapowiada się fajnie :) Jeszcze tylko skombinuję jakąś aplikację do pokazu slajdów co by się MG mógł bardziej skupić na grze niż na klikaniu. Pozdrawiam
Falandar
Marynarz
Marynarz
Posty: 166
Rejestracja: poniedziałek, 10 kwietnia 2006, 01:23
Numer GG: 5951765
Lokalizacja: Drawsko Pom/Wrocław

Re: Wprowadzanie klimatu do pomieszczenia, w którym gramy

Post autor: Falandar »

corvus pisze:Zawsze można też przejrzeć jakąś galerię obrazów (w sieci jest całkiem sporo stron dotyczących tego czy tamtego malarza/artysty) jeśli chodzi o jakieś widoczki to też mógłby to być całkiem dobry sposób.
Polecasz jakiegoś? :)


Obrazy Beksińskiego mają niezły klimat, ciężko to nazwać fantastyką, ale te obrazy mają osobliwy charakter.

Jeśli w sesji przewidziane są wątki dotyczące morza i statków polecam William'a Turner'a.
mone0
Mat
Mat
Posty: 473
Rejestracja: wtorek, 10 czerwca 2008, 14:05
Numer GG: 12563782

Re: Wprowadzanie klimatu do pomieszczenia, w którym gramy

Post autor: mone0 »

IMO super maluje Luis Royo, Wojciech Siudmak, Borys Valejo [fantasy, s-f] - ale są to raczej postacie kobiet + fantastyczne zwierzęta/potwory. Nie wiem czy mogłyby nadać się na sesję.

Kiedyś dużo artów było na witrynie Blackindustries i innych materiałów do WFRP, ale zamknęli ją.
Może znajdziesz coś na forumFFG - wydawcy 3 edycji.

Jeżeli jesteś bardzo zrozpaczony i poszukujesz jakichkolwiek obrazów fantasy to mam tego sporo [w różnych rozdzielczościach].

Zastanawiam się, czy nie założyć tematu z linkami do galerii obrazów związanych z warhammerem.
"drobnostki tworzą doskonałość, a doskonałość nie jest drobnostką" Michał Anioł
Targowo.Istore
Majtek
Majtek
Posty: 85
Rejestracja: wtorek, 30 listopada 2010, 11:56

Re: Wprowadzanie klimatu do pomieszczenia, w którym gramy

Post autor: Targowo.Istore »

Dla mnie klimat to po prostu odpowiedni humor,nastrój i przede wszystkim wyposażenie. Czasem wystarczy zgasić światło w pokoju i zapalić świeczkę aby poczuć magię niektórych gier.
W naszym sklepie znajdziesz gry planszowe, karciane, figurkowe jak i wszelkie akcesoria do nich potrzebne.
Jeśli nie znaleźli Państwo w naszej ofercie tego czego szukacie to...wystarczy do nas napisać a my już zajmiemy się resztą.

www.targowo.istore.pl
ODPOWIEDZ