[Free] Przy ognisku (lub Przy piwie)

Stare i nieaktywne wątki z Rekrutacji.
CoB
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1616
Rejestracja: poniedziałek, 12 września 2005, 08:47
Numer GG: 5879500
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

[Free] Przy ognisku (lub Przy piwie)

Post autor: CoB »

Nie będę zanudzał niepotrzebnymi, ultrasuperwyczesanymi wstępami, powodującymi wypieki u młodych forumowiczów. Zamiast tego zapraszam do nietypowej sesji - nie sesji.

Zbliża się lato, wielu z was wychodzi wieczorami na piwko przed blok, ewentualnie gdzieś w zarośla na winko; organizujecie grille i ogniska; spotykacie się w domach. Wszystkich was łączy jedno - rozmawiacie ze sobą (nie, nie to, że pijecie :P). Wiele osób gada trzy po trzy, kłamie, zmyśla i blefuje. Inni plotkują, jeszcze inni politykują, a jeszcze jeszcze inni snują transcedentalne rozważania.

Spróbujmy się tak pobawić na forum. Oczywiście nie będziemy tutaj obgadywać nikogo rzeczywistego, byłoby to wręcz niemiło widziane. Możemy popisać o polskiej polityce, owszem. O Bogu także. Ale równie dobrze o hodowli fiołków i psich kupkach zalegających na chodnikach, wpływie Dżumy na stosunek do śmierci w XV wieku, literaturze latynoamerykańskiej i latrynowej. O wymyślonym Gienku i fikcyjnej Beacie. O swoich podbojach - miłosnych i kontynentalnych (w wyobraźni ;P)

Oczywiście każda gra musi mieć zasady, więc już je określam.

Po pierwsze - kreujemy postać zgodnie z widzimisie. Może być kimkolwiek z jakiejkolwiek epoki, ale ma mówić po Polsku. Jednak jeśli weźniemy postać z roku 1815 trzeba wypowiadać się nią zgodnie z realiami tamtych czasów, więc na początek lepiej decydować się na współczesnych ludzi.

Po drugie - za każdym razem nadajemy dyskusji temat. Będzie nim zwykle pojedyncza fraza, może być jakaś postać, wydarzenie, rzecz, zjawisko, a nawet kolor. Od opowiadaczy zależy co z tego wyniknie.

Po trzecie - tutaj tkwi haczyk ;) Ważna jest forma. Post może składać się z jednego zdania, lecz nie może być opisem zachowania postaci. Postać opowiada o czymś, więc dobrze by było przyciągnąć uwagę innych formą opowieści (np. opowiedziane w formie bajki, trenu albo... erotyka).

Po czwarte - pewnie zauważyliście, że doceniam bardziej ludzi, którzy umieją pisać. Nie, to żart ;) Może dołączyć każdy, ważne żeby się utrzymać i pisać w języku polskim, co nie jest równoznaczne z elaboratami na 10 stron A4. Jak ktoś jest w stanie, może pisać jednozdaniowo.

Po piąte - przyjętych zostanie pięć pierwszych osób. Będę rzucał wam tematami, a następnie wprowadzał głębiej w fabułę, o której teraz sza! Będziecie mieli na nią wpływ własnymi "opowieściami przy ognisku". I tak, przewiduję rotację graczy, przewiduję zwycięzców, przewiduję zagęszczenie fabuły i przewiduję rzuty kośćmi. Na początku przewiduję też pograć parę kolejek.

Jakieś pytania? Sugestie? Czy ktoś chętny?
http://niwia.myforum.pl/ - forum Opolskiego klubu RPG i fantastyki
http://my.opera.com/gimnazjon/blog/ - sport, ruch, zdrowie, itepe
Nekonushi
Bombardier
Bombardier
Posty: 890
Rejestracja: piątek, 22 września 2006, 10:04
Numer GG: 10332376
Skype: p.kot.l.
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: [Free] Przy ognisku (lub Przy piwie)

Post autor: Nekonushi »

... jakiś wzór karty, czy po prostu ogólny opis postaci :P ?

(And I'm chętny of'KoZ)
Obrazek
Obrazek
Czerwona Orientalna Prawica
Danai
Tawerniana Smoczyca
Tawerniana Smoczyca
Posty: 318
Rejestracja: sobota, 14 sierpnia 2004, 23:00
Kontakt:

Re: [Free] Przy ognisku (lub Przy piwie)

Post autor: Danai »

Chetnie sprobuje, ale na kiedy przewidujesz poczatek?
I'm not a bitch. I just have low bullshit tollerance.
''Μῆνιν ἄειδε, θεά...''
www.smoczej.blogspot.com
CoB
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1616
Rejestracja: poniedziałek, 12 września 2005, 08:47
Numer GG: 5879500
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: [Free] Przy ognisku (lub Przy piwie)

Post autor: CoB »

Postać:

Imię (lub coś podobnego):
Kim jestem (postać na zewnątrz):

Reszta wyjdzie w praniu, ważne albowiem jest to, co będziecie mówić, więc określcie charakter, historię i światopogląd postaci sami ;P Może być bardzo podobna wam pod tym względem, choć zezwalam nawet na postaci historyczne.

Jeszcze raz powtórzę - przemożny wpływ na fabułę będą miały wasze opowieści, związane z naszą rzeczywistością lub wyssane z palca.

A początek planuję jak najszybciej ;)
http://niwia.myforum.pl/ - forum Opolskiego klubu RPG i fantastyki
http://my.opera.com/gimnazjon/blog/ - sport, ruch, zdrowie, itepe
BlindKitty
Bosman
Bosman
Posty: 2482
Rejestracja: środa, 26 lipca 2006, 22:20
Numer GG: 1223257
Lokalizacja: Free City Vratislavia/Sigil
Kontakt:

Re: [Free] Przy ognisku (lub Przy piwie)

Post autor: BlindKitty »

Ze względu na formę sesji, powinienem nadążyć (choć LGB chyba będę musiał jednak odłożyć na kiedy indziej) więc wstępnie wyrażam zainteresowanie :)
What doesn't kill you, just makes you... Stranger.

But above all - I feel I'm still on my long trip to nothingness.
Plomiennoluski
Mat
Mat
Posty: 494
Rejestracja: sobota, 13 stycznia 2007, 12:49
Lokalizacja: Z Pustki

Re: [Free] Przy ognisku (lub Przy piwie)

Post autor: Plomiennoluski »

Hmmm, myślę że ostatnio mam za dużo czasu w pracy, więc jeśli czytanie postów bez Polskich znaków nie będzie nikomu za bardzo przeszkadzać, to się w sumie zgłaszam. A co, czasem trzeba poszaleć żeby nie zwariować.
K.M.N.

Don't make me dance on your grave...
CoB
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1616
Rejestracja: poniedziałek, 12 września 2005, 08:47
Numer GG: 5879500
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: [Free] Przy ognisku (lub Przy piwie)

Post autor: CoB »

Czekam na wasze postaci, dam swoją dla przykładu:

Imię: Muai
Kim jestem: Starszym mężczyzną, z jasnobrązową karnacją (nie mulatem!), długą białą brodą, w samych spodenkach i sandałach. Przy moich nadgarstkach wiszą różne frędzelki, przy kostkach także. Patrzę na was orzechowymi, ciepłymi oczami i serdecznie się uśmiecham. Nic nie ukrywam, bo i po co?

-----

Jeśli kolejne osoby mają ochotę zagrać, to zapraszam, ktoś będzie musiał mnie zastąpić po pierwszej kolejce ;)
http://niwia.myforum.pl/ - forum Opolskiego klubu RPG i fantastyki
http://my.opera.com/gimnazjon/blog/ - sport, ruch, zdrowie, itepe
BlindKitty
Bosman
Bosman
Posty: 2482
Rejestracja: środa, 26 lipca 2006, 22:20
Numer GG: 1223257
Lokalizacja: Free City Vratislavia/Sigil
Kontakt:

Re: [Free] Przy ognisku (lub Przy piwie)

Post autor: BlindKitty »

Imię: Jack "Black" White
Kim jestem: Wysokim, szczupłym i bladym panem pod czterdziestkę, zawsze ubranym w szary prochowiec. Zwykle pod spodem mam jakiś - mniej lub bardziej elegancki - garnitur, tak jak dziś - popielaty, raczej sportowy niż wieczorowy. Tajemnicą poliszynela jest że noszę pod płaszczem pistolet, ale to wszystko przez prohibicję; gdyby nie ona, pewnie nie zająłbym się tą 'pracą'. Ciągle z papierosem w zębach i jakimś alkoholem, czasem papieros zastąpię cygarem; nigdy nie widać jednak po mnie żebym był pijany, choć zwykle jestem smutny. Ot, taki tam człowiek którego prohibicja wpakowała do mafii...
What doesn't kill you, just makes you... Stranger.

But above all - I feel I'm still on my long trip to nothingness.
Nekonushi
Bombardier
Bombardier
Posty: 890
Rejestracja: piątek, 22 września 2006, 10:04
Numer GG: 10332376
Skype: p.kot.l.
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: [Free] Przy ognisku (lub Przy piwie)

Post autor: Nekonushi »

Imię: Xardas_1989 (dla znajomych - Maciek)
Kim jestem: Typowym Nerdem. Jedyne czym się interesuję to gry komputerowe, planszówkowe i karcianki. Oglądam bez przerwy kreskówki w stylu Spider-Man'a, mam sporą kolekcję figurek i jeszcze większą komiksów. Zawsze noszę przy sobie PSP i DSa. Jestem ubrany w białą koszulę z długim rękawem i mam ją włożoną do moich czaderskich bojówek. W kieszeni na koszuli mam schowane długopisy. Włosy mam długie i niemyte od bardzo dawna. Jestem abstynentem i nic nie palę.
Obrazek
Obrazek
Czerwona Orientalna Prawica
Ant
Kok
Kok
Posty: 1228
Rejestracja: poniedziałek, 28 sierpnia 2006, 21:54
Numer GG: 8228852
Lokalizacja: Dziki kraj pod Rosją

Re: [Free] Przy ognisku (lub Przy piwie)

Post autor: Ant »

Imię: Vladimir
Kim jestem: Dziwnym typem z wielkim plecakiem, w którym jest wiele wydawałoby się nieprzydatnych przedmiotów jak maska gazowa, czy butla tlenowa. Ubrany jestem w praktyczne, wojskowe ubranie. Buty mam znoszone. Dawno straciły swój kolor. Mój wiek to trzydzieści parę lat, dawno przestałem liczyć. Twarz mam nieogoloną, przysłania ją kapelusz z dużym rondem. Może i dobrze. Zdobi ją kilka blizn. Oczy mam mętne. Nie wiem jakiego koloru, ale czasami mówią, że są szare. Niech im będzie. Jak życie da coś dobrego, zawsze chętnie skorzystam.
Obrazek
Fioletowy Front Wyzwolenia Mrówek
Klub Przyjaciół Kawy
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: [Free] Przy ognisku (lub Przy piwie)

Post autor: Brzoza »

Imię: Andrzej
Kim jestem: Zwykły koleś z blokowiska, lubi sie napić, pójść gdzieś z kumplami na mecz, obić ryje, i lubi panienki. Jest łysy i czasem nosi dresy.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Danai
Tawerniana Smoczyca
Tawerniana Smoczyca
Posty: 318
Rejestracja: sobota, 14 sierpnia 2004, 23:00
Kontakt:

Re: [Free] Przy ognisku (lub Przy piwie)

Post autor: Danai »

Imię: ????

Wygląd: Chuda dziewczynka, ubrana w kusą,białą sukienkę. Ma mocno opaloną skórę, krótkie, jasne kręcone włosy i wielkie, zielone oczy. Wygląda na jakieś 10-12 lat.
I'm not a bitch. I just have low bullshit tollerance.
''Μῆνιν ἄειδε, θεά...''
www.smoczej.blogspot.com
Plomiennoluski
Mat
Mat
Posty: 494
Rejestracja: sobota, 13 stycznia 2007, 12:49
Lokalizacja: Z Pustki

Re: [Free] Przy ognisku (lub Przy piwie)

Post autor: Plomiennoluski »

Imię: Fryderyk

Ciężko określić jego wiek, prawdopodobnie między 20 a 30, ale już zaczyna mocno siwieć na skroniach. Zawsze ubrany w znoszone dżinsy, flanelową koszule i czasem zakłada bluzę w chłodniejsze dni. Chadza własnymi ścieżkami i ciężko go zastać zwykle w większym towarzystwie, ale są wyjatki od tej reguły.


Zaskoczyliście mnie jak robiłem żeberka :) chyba sie nie zmieszczę w pierwszej piątce ;)
K.M.N.

Don't make me dance on your grave...
CoB
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1616
Rejestracja: poniedziałek, 12 września 2005, 08:47
Numer GG: 5879500
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: [Free] Przy ognisku (lub Przy piwie)

Post autor: CoB »

Grają wszyscy, którzy zamieścili karty postaci - będzie 6 osób. Raz jeszcze podkreślę, że to jest gra, więc reguły ma. Na razie wystarczy tyle informacji, kolejne pojawią się w trakcie gry.

To miejsce służy waszym komentarzom oraz moim wskazówkom. PW też znajdzie dla siebie rolę, ale to później ;P

Czekajcie na pierwszy wpis...


EDIT:
[Kolejność wypowiedzi graczy na razie nie jest ustalona, ale wolałbym, byście się trzymali kolejki, jaka wypadnie po pierwszej kolejce. Najprawdopodobniej i tak będzie się zmieniać w trakcie gry - kiedy wszyscy już napiszą, dam znać, kto rozpocznie kolejną rundę i wymyśli temat].
http://niwia.myforum.pl/ - forum Opolskiego klubu RPG i fantastyki
http://my.opera.com/gimnazjon/blog/ - sport, ruch, zdrowie, itepe
Rachet
Majtek
Majtek
Posty: 92
Rejestracja: środa, 18 marca 2009, 21:57
Numer GG: 6166027
Lokalizacja: Stolyca

Re: [Free] Przy ognisku (lub Przy piwie)

Post autor: Rachet »

Ehh, spóźniłem się. No, happens, czekam na jakąś rotację:P
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Nekonushi
Bombardier
Bombardier
Posty: 890
Rejestracja: piątek, 22 września 2006, 10:04
Numer GG: 10332376
Skype: p.kot.l.
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: [Free] Przy ognisku (lub Przy piwie)

Post autor: Nekonushi »

*ekhem* Mógłby już ktoś odpisać w sesji? Bo jakoś tak nie mam ochoty gadać pierwszy :P
Obrazek
Obrazek
Czerwona Orientalna Prawica
BlindKitty
Bosman
Bosman
Posty: 2482
Rejestracja: środa, 26 lipca 2006, 22:20
Numer GG: 1223257
Lokalizacja: Free City Vratislavia/Sigil
Kontakt:

Re: [Free] Przy ognisku (lub Przy piwie)

Post autor: BlindKitty »

Wygląda na to że nikt nie ma ochoty. Zaraz jak odpiszę na SW, to spróbuję się odezwać, o ile wpadnę na jakiś pomysł.
What doesn't kill you, just makes you... Stranger.

But above all - I feel I'm still on my long trip to nothingness.
Zablokowany