[CP2020] Old Chicago

Stare i nieaktywne wątki z Rekrutacji.
Ouzaru
Mat
Mat
Posty: 492
Rejestracja: środa, 18 lutego 2009, 09:39
Numer GG: 16193629
Skype: ouzaru
Lokalizacja: U boku Męża :) Zawsze.

[CP2020] Old Chicago

Post autor: Ouzaru »

Witajcie Dzieci Neostrady!

Widząc te wszystkie młotki, DnD i inne wynalazki w rekrutacji, nachodzi człowieka refleksja, że brakuje tu różnorodności. A może po prostu zapomnieliście już o takim systemie jak CP2020? To także możliwe... Dziś dokonała się moja rejestracja na forum Tawerny, zatem nie spodziewam się wielkich tłumów na sesji. I dobrze, wolę 2-3 solidnych graczy, niż dwa tuziny niezorganizowanych szczurków. Rekrutacja postoi tak długo otwarta, aż zbiorę odpowiednią drużynę.


Old Chicago, środkowa Europa, rok 2099... Cztery dni do Sylwestra.

Ogromny biały budynek górował nad pogrążonym w mroku miastem. Wielkie pancerne szyby dawały idealny wgląd na to, co dzieje się na ulicach i skutecznie wyciszały wszelkie dźwięki. Gdzieś w oddali migały czerwone światła, przyciągające spragnionych młodych ciał klientów. Zielone neony w kształcie węża informowały o 'aptekach', w których dostępne były niemal wszystkie rodzaje prochów, sterydów i dopalaczy. Właśnie kolejna dostawa opuszczała podziemną fabrykę białego budynku i mknęła ulicami, by porozwozić świeży towar. Kobieta uśmiechnęła się, opierając czoło o chłodną szybę. Legalizacja prostytucji, narkotyków i podziemnych walk sprawiła, iż była teraz jedną z najbogatszych osób na świecie. Miasto należało do Niej, a sprytne prawo dawało realną szansę na kontrolowanie 90% mieszkańców. Pozwolenie na noszenie broni było wygodne, gdyż patrol od razu widział, z czym będzie miał do czynienia, a wykonywanie wszystkich bio wszczepów we własnej klinice... Przesunęła palcem po holograficznym monitorze, który lekko zafalował i zaraz wyświetliła się lista mieszkańców miasta. Wiedziała kto i co ma w sobie, a ludzie nie wyglądali jak maszyny, których tak nienawidziła.

Prosta zasada - odstajesz, dostajesz kulkę w łeb - rządzi całym miastem. Nikt nie może mieć cyber wszczepów, choć oczywiście niektórzy nie trzymają się tego i na własną rękę usiłują zmienić swe ciała, by móc się przeciwstawić władzy. Grupa buntowników zeszła do piwnic i podziemnych bunkrów, by tam odciąć się od wpływów Pani Prezydent. Nie mają wsparcia od ludzi z góry, którym jest wygodnie i na rękę żyć w świecie zaplanowanym przez kobietę.

Stare budynki, stare ulice, ludzie wyglądający jak ludzie. Marie stworzyła miasto zupełnie oderwane od rzeczywistości. Wykorzystała całą swą medyczną wiedzę, wpływy i znajomości, by ...


* * *


- Musicie ich znaleźć! Czy to takie trudne do zrozumienia? Dlaczego otaczają mnie sami idioci?!
- Spokojnie, zaraz wyślemy drugą ekipę, która skontaktuje się z innymi miastami i zorganizuje poszukiwania.
- Midoriko i Miroku SĄ mi potrzebni, tak samo jak wam
- kobieta ubrana w biały żakiet ciężko opadła na krzesło. Jednym gestem przyciemniła szyby swego pokoju i spojrzała się wyczekującym wzrokiem na kilku mężczyzn. Jeden z nich nerwowo odkaszlnął i skinieniem głowy dał znać pozostałym, żeby już wyszli.
- Ruszamy natychmiast.
Drzwi zasunęły się, gdy ostatni mężczyzna wyszedł i na korytarzu rozbrzmiały oddalające się kroki. Dziwnie równe, niemal identyczne i doskonale zgrane w jeden silny rytm. Pokój wypełniło ciche westchnięcie, Marie przetarła dłonią zmęczone skronie i schowała twarz w ramionach. Chwilę leżała na szklanym blacie, rozmyślając. Przesunęła ręką i pojawił się holograficzny panel.
- Richard, szykuj się, jedziemy - wydała krótkie polecenie i rozłączyła się. Przyciski zamigotały, znikając od razu. - Jeśli chcesz, żeby coś zostało zrobione dobrze, to zrób to samemu...


* * *


Na chwilę obecną oczekuję zarysów postaci - historia, charakter, jakieś zainteresowania, wygląd zewnętrzny. Na tej podstawie wybiorę najciekawszych bohaterów i prześlę graczom na PW wzór karty. Będzie to sesja w połowie oparta na storytellingu, w połowie na statystykach. Karty będą uproszczone, ale oczywiście oparte na karcie do Cybera.

Nie spieszcie się, śmierć i tak Was dosięgnie... ;)
Obrazek
Serge
Kok
Kok
Posty: 1275
Rejestracja: poniedziałek, 10 lipca 2006, 09:55
Numer GG: 9181340
Lokalizacja: tam, gdzie diabeł mówi dobranoc

Re: [CP2020] Old Chicago

Post autor: Serge »

Witaj Ojcze/Matko! :-P

Zainteresowała mnie Twoja rekrutacja i myślę, że zagram (mam nawet ciekawą, niewykorzystaną od dawna postać do CePeka) - poza tym nowemu/nowej (?) zawsze trzeba dać szansę, tak jak dano ją kiedyś mnie :P.

Kilka pytań na początek: jaką rolę odgrywa policja w Twoim Old Chicago? jak jest z prochami? Pani Prezydent zalegalizowała wszystkie/część? a może handel twardszymi odbywa się w 'podziemiu'? Wykorzystujesz w scenariuszu wątki poboczne z historii postaci, czy trzymasz się sztywno założonych ram?

Czekam na odpowiedzi, a potem pewnie stuninguję swojego prywatnego detektywa i podeślę Ci na PW.

Pozdro!
Ostatnio zmieniony środa, 18 lutego 2009, 20:20 przez Serge, łącznie zmieniany 1 raz.
Niebo i piekło są w nas, wraz ze wszelkimi ich bogami...

- Pussy Warhammer? - spytała Ouzi.
- Tak, to taki, gdzie drużynę tworzą same elfy. - odparł Serge.
Seth
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1448
Rejestracja: poniedziałek, 5 września 2005, 18:42
Lokalizacja: dolina muminków

Re: [CP2020] Old Chicago

Post autor: Seth »

Zaciekawiłeś/łaś mnie, dawno nie widziałem kogoś kto by umiał zręcznie pisać i wymyślać coś innego niż dede czy młotek. Co do postaci to chciałbym sobie zagrać jakimś czarnym kolesiem z problemem narkotykowym. Małe afro, broda, na oko jakieś trzydzieści lat. Nie nosi luźnych spodni i kaptura, ani tym bardziej skóry i glanów. Trochę lumpowaty. Były gangsta z dzielni, jeden z tych którzy nigdy nie wydostali się z getta, czy to w worku, czy przez sukces. Mógłby handlować bronią, ewentualnie mieć smykałkę do nauki i „zaopatrywać” klientów w nielegalne wszczepy.

Czekam na kontakt ; )
Seth
Mu! :P (ja przynajmniej działam pod przykrywką)
http://www.pajacyk.pl/- wstawic do zakładek i klikać raz dziennie! NATYCHMIAST!
Esmeralda
Majtek
Majtek
Posty: 106
Rejestracja: piątek, 8 września 2006, 10:06
Numer GG: 0
Lokalizacja: Arcana Hereticae

Re: [CP2020] Old Chicago

Post autor: Esmeralda »

Zauroczyłaś/zauroczyłeś mnie swoją rekrutacją, więc piszę się na to, Zero. Spodziewaj się twardej, zepsutej businesswoman. Zawsze kimś takim chciałam zagrać xD.
"Wymagajcie od siebie więcej, nawet jeśli inni nie wymagają". Jan Paweł II

Obrazek
Ouzaru
Mat
Mat
Posty: 492
Rejestracja: środa, 18 lutego 2009, 09:39
Numer GG: 16193629
Skype: ouzaru
Lokalizacja: U boku Męża :) Zawsze.

Re: [CP2020] Old Chicago

Post autor: Ouzaru »

Hmm...

Policja ma całodobowe patrole, jednak po północy następuje tzw "godzina policyjna". Wtedy najlepiej rozejść się do klubów, burdeli lub domów, bo każda podejrzana osoba może zostać zabrana na przesłuchanie i całkowicie legalnie dostać kulkę w łeb. Komendant zdaje się być z lekka psychiczny, wszędzie widzi spiski i za wszelką cenę stara się kontrolować miasto za pomocą siły oraz zastraszania. Znikający ludzie są na porządku dziennym.

Narkotyki? Większość z nich produkuje się w Cytadeli, jak zwykła nazywać swą białą fortecę Pani Prezydent. Oczywiście jest kilka zakazanych specyfików, to po prostu te dragi, na które nie ma ona licencji. Kobieta nienawidzi konkurencji, więc jej polityką jest monopol na wszystko.

Co do przygody - owszem, chętnie wykorzystam graczy i ich historie do urozmaicenia scenariusza. Jeśli karta Setha okaże się interesująca, będę mieć dla niego ciekawego sub-questa. Tak samo dla Serge'a i Esmeraldy. Czy Pani by była zainteresowana posadą w Cytadeli? Jeśli tak, proszę to uwzględnić w karcie postaci i historii, stanowisko dowolne.

Jeszcze jedna ważna rzecz - Marie, Pani Prezydent, zdobyła władzę, pieniądze i kontakty dzięki medycynie. Jest w tej dziedzinie istnym geniuszem. Pracowała nad nanotechnologią, klonowaniem, nieśmiertelnością i odmładzaniem.

PS, Serge, ja nie potrzebuję szansy. Jeśli masz się litować nad nowym userem, to nie wysyłaj mi karty. Zależy mi na dobrej zabawie - tak samo Waszej, jak i mojej.

PS 2, Esmeraldo, proszę o pisanie mojego nicka z małej litery :)
Obrazek
Serge
Kok
Kok
Posty: 1275
Rejestracja: poniedziałek, 10 lipca 2006, 09:55
Numer GG: 9181340
Lokalizacja: tam, gdzie diabeł mówi dobranoc

Re: [CP2020] Old Chicago

Post autor: Serge »

Czy zapisanie się do sesji nowego usera oznacza litowanie się nad nim? Nie sądzę. Gdybyś miał(a) słabą rekrutację, to bym się nawet nie wpisał i ją olał (tak jak zrobiłem to z kilkoma innymi rekrutami newbie). Karta będzie w przeciągu dwóch dni, resztę dogadamy inną drogą ;).

I określ się wreszcie na forum - jesteś facetem, czy kobietą? :P Bo Mekow ostatnio był kobietą (choć jest całkiem inaczej).
Niebo i piekło są w nas, wraz ze wszelkimi ich bogami...

- Pussy Warhammer? - spytała Ouzi.
- Tak, to taki, gdzie drużynę tworzą same elfy. - odparł Serge.
Esmeralda
Majtek
Majtek
Posty: 106
Rejestracja: piątek, 8 września 2006, 10:06
Numer GG: 0
Lokalizacja: Arcana Hereticae

Re: [CP2020] Old Chicago

Post autor: Esmeralda »

Hmm... to Ty Ouzi? ^^. Miałam przeczucie przy pierwszym poście, ale drugi mnie jakoś tak 'uświadomił', zresztą, zdążyłam poznać Twój niepowtarzalny styl :D.

Jeśli to Ty, to cieszę się, że wróciłaś :D.
"Wymagajcie od siebie więcej, nawet jeśli inni nie wymagają". Jan Paweł II

Obrazek
Ouzaru
Mat
Mat
Posty: 492
Rejestracja: środa, 18 lutego 2009, 09:39
Numer GG: 16193629
Skype: ouzaru
Lokalizacja: U boku Męża :) Zawsze.

Re: [CP2020] Old Chicago

Post autor: Ouzaru »

Po co mam się określać, ma to jakieś znaczenie, u kogo się gra? Esmeraldo, dzięki, że ze swoim pytaniem nie spamujesz mi PW jak inni...

Czy macie jakieś pytania odnośnie sesji, świata, kart postaci?
Obrazek
Esmeralda
Majtek
Majtek
Posty: 106
Rejestracja: piątek, 8 września 2006, 10:06
Numer GG: 0
Lokalizacja: Arcana Hereticae

Re: [CP2020] Old Chicago

Post autor: Esmeralda »

Ja nie mam, Ouzi :D. Kartę będziesz mieć na dniach. Dobrze, że wróciłaś.

I to Ty jesteś MaUpa :P
"Wymagajcie od siebie więcej, nawet jeśli inni nie wymagają". Jan Paweł II

Obrazek
Ouzaru
Mat
Mat
Posty: 492
Rejestracja: środa, 18 lutego 2009, 09:39
Numer GG: 16193629
Skype: ouzaru
Lokalizacja: U boku Męża :) Zawsze.

Re: [CP2020] Old Chicago

Post autor: Ouzaru »

Tak... oczywiście. Czekam na karty i za kilka dni dam znać, kto został przyjęty.

PS, nie, nie jest Ouzi, Deadmoonem czy Ouzaru. Koniec.
Obrazek
BlindKitty
Bosman
Bosman
Posty: 2482
Rejestracja: środa, 26 lipca 2006, 22:20
Numer GG: 1223257
Lokalizacja: Free City Vratislavia/Sigil
Kontakt:

Re: [CP2020] Old Chicago

Post autor: BlindKitty »

Hehe, błędne założenie numer 1 - myśl, że Tawerniacy zwracają uwagę na to kto jest nowy a kto nie.

Błędne założenie numer 2 - myśl że zapomnieliśmy o CP 2020, pod nieco inną nazwą systemu mam piątkę graczy pod skrzydłami i szósty się szykuje (ew. według Darlara szósta XD)

A poza tym... To ja też się spróbuję tutaj wpisać. Karta zapewne będzie dziś jeszcze, z pewnością stukniętego anarchisty walczącego z systemem, a więc obwieszonego wszczepami, choć w miarę dyskretnie poukrywanymi. Snajper. Może nawet snajper z łukiem? Tak, chyba coś koło tego, ale jeszcze się zastanowię. Sądzę że możesz na mnie liczyć, postaram się żeby nie przepuścić takiej znakomitej okazji, mości zero ;)

Zero samo w sobie ma rodzaj nijaki, ale ponieważ to utrudniałoby zwracanie się do Ciebie, będę używał rodzaju męskiego.
What doesn't kill you, just makes you... Stranger.

But above all - I feel I'm still on my long trip to nothingness.
Ouzaru
Mat
Mat
Posty: 492
Rejestracja: środa, 18 lutego 2009, 09:39
Numer GG: 16193629
Skype: ouzaru
Lokalizacja: U boku Męża :) Zawsze.

Re: [CP2020] Old Chicago

Post autor: Ouzaru »

BlindKitty, po przeczytaniu Twojej karty mam mieszane uczucia, jakoś za mało tu... klimatu. Może to jedynie forma podania suchych faktów była szorstka, ciekawi mnie, jak byś pisał posty. Ze swoją "profesją" Twoja bohaterka bardzo dobrze by się nadawała do sesji, dlatego z ostateczną decyzją poczekam na resztę kart.
Podeślij mi przykładowego posta z udziałem postaci.
Obrazek
Plomiennoluski
Mat
Mat
Posty: 494
Rejestracja: sobota, 13 stycznia 2007, 12:49
Lokalizacja: Z Pustki

Re: [CP2020] Old Chicago

Post autor: Plomiennoluski »

Zgłaszam się, zarys powinien być w najbliższym czasie, jeśli nie dziś wieczorem to jak się zbiorę w sobie i przemyśle nieco w pracy to jutro wieczorem.

Tylko jeszcze pytanko, kiedy pani prezydent doszła do władzy i od kiedy tępią ludzi z wszczepami? Chyba rusze w końcu koncepcje pancernika.
K.M.N.

Don't make me dance on your grave...
Epyon
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 2122
Rejestracja: poniedziałek, 3 października 2005, 13:57
Numer GG: 5438992
Lokalizacja: Mroczna Wieża
Kontakt:

Re: [CP2020] Old Chicago

Post autor: Epyon »

Czy KOMPLETNA nieznajomość systemu będzie przeszkadzać?
Obrazek
Zaknafein
Bombardier
Bombardier
Posty: 729
Rejestracja: wtorek, 6 grudnia 2005, 09:56
Numer GG: 4464308
Lokalizacja: Free City Vratislavia
Kontakt:

Re: [CP2020] Old Chicago

Post autor: Zaknafein »

CP! Whoah! Nie mogę przepuścić takiej okazji, zwłaszcza że Twój setting podsunął mi pomysł na postać - mój "wallenrodzki" korp będzie gotowy na dzisiejszy wieczór.
Ouzaru
Mat
Mat
Posty: 492
Rejestracja: środa, 18 lutego 2009, 09:39
Numer GG: 16193629
Skype: ouzaru
Lokalizacja: U boku Męża :) Zawsze.

Re: [CP2020] Old Chicago

Post autor: Ouzaru »

Plomiennoluski, Marie "założyła" miasto 30 lat temu, na początku była to jedynie Cytadela (otoczona starymi, niezamieszkałymi budynkami), sponsorowana przez kilka korporacji. Miała tam spokój i mogła rozwinąć skrzydła w badaniach. Gdy tylko otoczenie zaczęło odżywać i formować w tętniące życiem osiedle, a potem mniejsze miasto, w jej głowie zrodził się ryzykowny pomysł. W ciągu paru lat usamodzielniła się i wtedy wprowadziła swoje zasady. Wszystkie cyber wszczepy miały zostać zmienione na bio, a ludzi, którzy się na to nie zgodzili, zaczęła ścigać.

Epyon, jeśli moje realia Ci odpowiadają, to bynajmniej nie będzie tu żadnego problemu. Ze wszystkimi pytaniami zgłaszaj się do mnie na PW. Postaram się tak pisać posty i kreować świat, żeby nie było niedomówień.

Zaknafein, ślij kartę, cóż więcej mogę dodać?
Obrazek
Zaknafein
Bombardier
Bombardier
Posty: 729
Rejestracja: wtorek, 6 grudnia 2005, 09:56
Numer GG: 4464308
Lokalizacja: Free City Vratislavia
Kontakt:

Re: [CP2020] Old Chicago

Post autor: Zaknafein »

Wysłano: Cz lut 19, 2009 7:28 pm
;)
Zablokowany