[ Autorski ] Terra Nova - rekrutacja (a później komentarze)

Stare i nieaktywne wątki z Rekrutacji.
FatMan
Majtek
Majtek
Posty: 135
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 11:50
Numer GG: 0
Lokalizacja: Antwerpia

[ Autorski ] Terra Nova - rekrutacja (a później komentarze)

Post autor: FatMan »

Około roku 970 naszej ery najświatlejszy umysł w historii - Michael von Leeren - w czasie podróży po Arabii natknął się na starożytne ruiny jakiejś dziwnej cywilizacji, zapomnianej przez wieki. W tychże ruinach znalazł opasłe tomy z notatkami na temat przeróżnych dziwnych rytuałów. Zabrał je, po czym, po powrocie do domu, zaczął studiować. Okazało się, że przeprowadzając te rytuały Michael mógł w różny sposób wpływać na rzeczywistość. Po wielu latach ćwiczeń i badań nauczył się odprawiać te rytuały bez użycia ksiąg. Udał się on na dwór Ottona III, prezentując mu swoje talenta, jednocześnie otwierając tym czynem nowy dział historii. Dokonał on pierwszego w historii udokumentowanego użycia magii.
W ciągu pięciuset lat od tego wydarzenia powstały kolegia magii, uczące nowych tej trudnej sztuki oraz cechy alchemików, którzy wspomagając się magią potrafili stworzyć niesamowite magiczne przedmioty. Między miastami kursowały magiczne wozy, nie potrzebujące koni, posłańcy latali w powietrzu, dowożąc listy na krańce świata. Świat pożegnał się z głodem, zaczęto łagodzić zimy czy przywoływać deszcze w czasach suszy.
Wszystko to zmieniło się w roku 1785, gdy pewien mag, o przydomku Mateo (prawdziwe imię zaginęło), uznał, że magia daje mu nieograniczone możliwości i może podbić świat. Czego nie zauważył to to, że magowie używali ledwo fragmentu mocy, której mogli użyć. Mateo stworzył specjalny rytuał, który miał dawać mu moc porównywalną do mocy bogów. Niestety, gdy go rzucił, jego ciało nabrzmiało i pękło niczym balon od mocy, która nagle wypełniła jego ciało. Potężna energia, którą wyzwolił jednym zaklęciem, grzmotem przetoczyła się przez krainy, wstrząsając wszystkim co było powiązane z magią. Każdy mag na wszystkich kontynentach zmarł. Każdy człowiek używający magicznych przedmiotów zmarł. Każdy magiczny przedmiot został zniszczony. Cała magia na świecie przestała działać. Nastały Ciemne Wieki.
Po stu latach pewnemu chińskiemu wynalazcy udało się odnaleźć stare zapiski mówiące o trudnym procesie tworzenia czarnego prochu. Stworzył on pierwszą broń palną, rozpoczynając tym samym Erę Techniki. Nastąpił gwałtowny rozwój techniki, zaraz po broni zaczęły powstawać silniki, pojazdy, statki, później samoloty. W roku 2098 rozszczepiono jądro atomu. W 2187 udało się po raz pierwszy dokonać fuzji, łącząc wodór w hel. Zaczęły tworzyć się rzeczy, o których nikt nigdy by nie pomyślał - karabiny laserowe, pancerze wspomagane, granaty plazmowe, statki o silnikach antygrawitacyjnych czy biowszczepy.
Po wielu latach złącza pomiędzy światem magii i naszym zaczęły się naprawiać. Magia samoczynnie manifestowała się w niektórych miejscach, pokazując ludziom, że czas uczyć się jej arkanów. Odkurzono stare tomy o magii i zaczęto uczyć się jej od nowa.
Obecnie, w 2284 roku, magia osiągnęła podobny poziom co technika. Ludzie podzielili się na dwa stronnictwa - technologiczne, obawiające się kolejnego kataklizmu takiego jak pół millenia temu oraz magiczne, powracające do korzeni, widzące w magii potężne źródło mocy.

Potrzebuję parzystej liczby graczy (nie więcej jak ośmiu)
Karta postaci:
Imię:
Stronnictwo:
Klasa:
Opis:
Ekwipunek:
Specjalne zdolności:
Imię: Dowolne, każde tu jest tolerowane
Stronnictwo: Magia lub technologia. Stronnictwo ma wpływ na dostępne klasy i zachowanie się ludzi wobec was (technolog pomoże technologowi, ale magowi już nie)
Klasa: Dla technologii: Technkapłan (posiada wiele bardzo potężnych umiejętności chroniących towarzyszy. Chodzi objuczony tarczami energetycznymi, w hiperciężkim pancerzu, ze sprzętem do leczenia i naprawy), Ciężkie wsparcie (żołnierz zamknięty w ciężkim pancerzu, objuczony różnymi działami, karabinami, wyrzutniami i miotaczami płomieni), Snajper (to chyba nie wymaga tłumaczenia; z wielkiej odległości potrafi zdjąć każdego wroga), Sabotażysta (zajmujący się zakradaniem do trudno dostępnych miejsc, niszcząc instalację, zakładając pułapki czy zabijając po prostu). Magia ma dostępne następujące klasy: Mag (ten używa swojego połączenia z magią by niszczyć wrogów; bardzo słaby jeśli chodzi o jakąkolwiek obronę), Wojownik (zakuty w potężną zbroję z równie potężną tarczą i nawet potężniejszym toporem; przyjmuje na siebie większość ataków, by spowolnić dojście wroga do innych członków drużyny), Łucznik (niesamowicie zwinny, potrafi bardzo szybko wystrzeliwywać pociski, a na dodatek ma szeroki asortyment magicznych strzał, od ognistych po zaginające czas), Zwiadowca (odkrywa on pozycje wroga, zakrada się, po czym wbija sztylet w plecy).
Opis: Jak wasza postać wygląda, jak się zachowuje, jaką miała historię.
Ekwipunek i Specjalne zdolności: Zostaną rozdane przeze mnie wg. waszych klas.

Karty prosiłbym tutaj, a nie na PW, choć jeśli komuś bardzo zależy to może na PW
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 27 sierpnia 2007, 12:00 przez FatMan, łącznie zmieniany 3 razy.
Bielik
Mat
Mat
Posty: 594
Rejestracja: środa, 7 czerwca 2006, 20:34
Numer GG: 5800256
Lokalizacja: GOP

Re: [ Autorski ] Terra Nova - rekrutacja (a później i komentarze

Post autor: Bielik »

No to ja się na to piszę :D

Karta Postaci:
Imię: Gilraen
Stronnictwo: Magia
Klasa: Łucznik
Opis: Wysoki człowiek z długimi prawie białymi włosami. Na jego twarzy przez większość czasu gości lekki uśmiech. Do większości rzeczy podchodzi z dystansem i nie bierze wszystkiego na poważnie. Jednak gdy chodzi o coś ważnego potrafi się skupić i powstrzymać przed komentarzami. Jego życie nie należało do najłatwiejszych ale nie było tak źle.. Od najmłodszych lat ćwiczył strzelanie z łuku. Chociaż to nic dziwnego w jego rodzinie wszyscy w rodzinie byli myśliwymi. Podczas wielu wypadów na polowania poznał wiele ziół które roztarte i pomieszane ze sobą powodowały, że strzały stawały się bardziej śmiercionośne. Jednak pewnego razu jego eksperymenty zaszły za daleko... Ukradł parę syntetycznych płynów od technomaniaków i połączył je ze swoimi ziołami co spowodowało potężny wybuch który rozniósł jego dom na strzępy. Jednak, o dziwo nic mu się prawie nie stało oprócz tego, że stracił swoją wiedzę o ziołach i rozpoznaje tylko niektóre z nich... Z wybuchu z życiem wyszedł tylko on. Miał wtedy szesnaście lat. Przygarnął go do siebie miejscowy cech alchemików którzy wykorzystali jego wiedzę do tworzenia nowych przedmiotów a sami przekazali mu tylko część swojej jakże rozległej wiedzy... Tak żył, aż do dzisiaj
Ekwipunek: nie mój wybór
Specjalne zdolności: nie mój wybór
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 27 sierpnia 2007, 21:24 przez Bielik, łącznie zmieniany 1 raz.
Stare chińskie przysłowie mówi: "Jak nie wiesz co powiedzieć, to powiedz stare chińskie przysłowie"
Tenac
Majtek
Majtek
Posty: 115
Rejestracja: środa, 2 maja 2007, 14:13

Re: [ Autorski ] Terra Nova - rekrutacja (a później i komentarze

Post autor: Tenac »

Jakby co to ja wysłałem na pw sabotażystę.
Obrazek
Hose15
Bombardier
Bombardier
Posty: 899
Rejestracja: sobota, 20 maja 2006, 10:14
Lokalizacja: Lublin

Re: [ Autorski ] Terra Nova - rekrutacja (a później komentarze)

Post autor: Hose15 »

Później prześlę kartę. Pracuję nad nią. Proszę o zaklepanie miejsca na sesji ponieważ zapowiada się bardzo ciekawie.
Czerwona Orientalna Prawica
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: [ Autorski ] Terra Nova - rekrutacja (a później komentarze)

Post autor: Azrael »

Karta wysłana... a konkretnie to: Azak - ciężkie wsparcie.
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Ant
Kok
Kok
Posty: 1228
Rejestracja: poniedziałek, 28 sierpnia 2006, 21:54
Numer GG: 8228852
Lokalizacja: Dziki kraj pod Rosją

Re: [ Autorski ] Terra Nova - rekrutacja (a później komentarze)

Post autor: Ant »

Imię: Matheo
Stronnictwo: Technologia
Klasa: Snajper
Opis: Syn właściciela sklepu z bronią. Gdy ojca nie było w sklepie, zabierał pistolety i ćwiczył strzelanie. Przez kilkanaście lat opanował tą technikę do perfekcji. Wyprowadził się wtedy z domu i rozpoczął karierę jako zabójca. Wystarczy mu broń, jeden nabój i trochę czasu, by uśmiercić każdego... Oczywiście za sowitą wypłatą.
Zachowanie: Nigdy nie wiadomo co zrobi. W chwilach grozy potrafi żartować sobie ze wszystkiego, a podczas wielkiej popijawy, czy święta ponury jak mało kto. Sam nie wie od czego to zależy.
Hose15
Bombardier
Bombardier
Posty: 899
Rejestracja: sobota, 20 maja 2006, 10:14
Lokalizacja: Lublin

Re: [ Autorski ] Terra Nova - rekrutacja (a później komentarze)

Post autor: Hose15 »

Imię: Raith Doon
Stronnictwo: Technologia
Klasa: Sabotażysta
Opis: Raith jest wesoły i uśmiechnięty. Potrafi być opanowany i spokojny. Podejmuje twarde męskie decyzje jakich nauczyło go wojsko. Przekonał się, że życie nie jest takie łatwe. Nie lubi przewodzić. Ma krótko ostrzyżone, czarne włosy oraz krótką bródkę. Posiada małą bliznę nad lewym okiem.
Urodził się w miejscowości Warrington gdzie od małego pomagał ojcu na farmie. Sam nie mógł obrobić sporej ilości ziemi dlatego też wybrał Raitha na swojego następcę. Życie nabrało monotonii. Nastoletni Doon marzył o karierze wojskowego w oddziałach Stronnictwa Technologii. Miał spore warunki fizyczne. Był także wprawionym strategiem. Po ukończeniu Liceum powołano go do wojska. Rodzice próbowali wymigać go od tego by pozostał na farmie lecz nie udało się. Pieniądze ani wpływy nie pomogły. Lecz tym samym marzenia Raitha spełniły się. W wojsku z prostego wieśniaka stał się poważnym mężczyzną. Wojny z Magami nauczyły go sztuki sabotażu dlatego też przydzielono go do tej roli. Od ponad 8 lat nie otrzymuje listów od matki i ojca. Nie wiadomo dlaczego...
Czerwona Orientalna Prawica
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: [ Autorski ] Terra Nova - rekrutacja (a później komentarze)

Post autor: Azrael »

Mam rozumieć, że to będzie sesja PvP?
Od ponad 8 lat nie otrzymuje listów od matki i ojca. Nie wiadomo dlaczego...
Cóż za paskudny syn... od ośmiu lat nie wziął przepustki i nie odwiedził rodziny!
Syn właściciela sklepu z bronią. Gdy ojca nie było w sklepie, zabierał pistolety i ćwiczył strzelanie.
Prawie tak jak Azak :o
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
FatMan
Majtek
Majtek
Posty: 135
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 11:50
Numer GG: 0
Lokalizacja: Antwerpia

Re: [ Autorski ] Terra Nova - rekrutacja (a później komentarze)

Post autor: FatMan »

Azrael666 pisze:Mam rozumieć, że to będzie sesja PvP?
Nie jest na taką planowana, jednak jeśli będziecie chcieli to możliwości by się naparzać wszędzie można znaleźć ;)
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: [ Autorski ] Terra Nova - rekrutacja (a później komentarze)

Post autor: Azrael »

Jednak proponowałbym ci FatMan'ie abyś zredukował liczbę graczy do 6...
8 graczy to jednak spory harmider, dużo czytania i upominania, a ty jesteś tu nowy...
(co wcale nie oznacza, że ja jestem stałym bywalcem, czy coś), a "nawet" ja choć jestem już tym Matem nie poradziłbym sobie z takim przedszkolem.
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
FatMan
Majtek
Majtek
Posty: 135
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 11:50
Numer GG: 0
Lokalizacja: Antwerpia

Re: [ Autorski ] Terra Nova - rekrutacja (a później komentarze)

Post autor: FatMan »

Azrael666 pisze:Jednak proponowałbym ci FatMan'ie abyś zredukował liczbę graczy do 6...
8 graczy to jednak spory harmider, dużo czytania i upominania, a ty jesteś tu nowy...
Napisałem tylko, by graczy była liczba parzysta, nie pisałem, czy chodzi mi o 8, 6 czy może 2 ;) Poza tym, to że tutaj jestem nowy nie oznacza, że w ogóle jestem nowy jeśli chodzi o prowadzenie sesji przez fora. O moją zdolność zapanowania nad wszystkimi się nie martw.
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: [ Autorski ] Terra Nova - rekrutacja (a później komentarze)

Post autor: Azrael »

Nie martwię się, nie martwię to była tylko rada...
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
FatMan
Majtek
Majtek
Posty: 135
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 11:50
Numer GG: 0
Lokalizacja: Antwerpia

Re: [ Autorski ] Terra Nova - rekrutacja (a później komentarze)

Post autor: FatMan »

Pan Azrael raczy odpisać, czy nie?
Bielik
Mat
Mat
Posty: 594
Rejestracja: środa, 7 czerwca 2006, 20:34
Numer GG: 5800256
Lokalizacja: GOP

Re: [ Autorski ] Terra Nova - rekrutacja (a później komentarze)

Post autor: Bielik »

Może nie wie, że sesja się rozpoczęła :D
Jak by co to podaję odnośnik do tematu : Terra Nova
Stare chińskie przysłowie mówi: "Jak nie wiesz co powiedzieć, to powiedz stare chińskie przysłowie"
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: [ Autorski ] Terra Nova - rekrutacja (a później komentarze)

Post autor: Azrael »

Bielik - miałeś rację.
Gdy wszedłem dziś do tego tematu pierwsze co chciałem zrobić to spytać się kiedy startuje sesja :P
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
FatMan
Majtek
Majtek
Posty: 135
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 11:50
Numer GG: 0
Lokalizacja: Antwerpia

Re: [ Autorski ] Terra Nova - rekrutacja (a później komentarze)

Post autor: FatMan »

Jeśli macie jakiekolwiek pytania dot. wyglądu jednostek, ich dokładnego opisu (np. może was interesować jakie wyposażenie ma taki a taki pojazd), ustawienia przeciwnika czy czegokolwiek, to pytajcie śmiało tutaj.
Hose15
Bombardier
Bombardier
Posty: 899
Rejestracja: sobota, 20 maja 2006, 10:14
Lokalizacja: Lublin

Re: [ Autorski ] Terra Nova - rekrutacja (a później komentarze)

Post autor: Hose15 »

Ten minireaktor co umiem budować to jakaś bomba? Jak nie to co takiego? Nie za bardzo wiem :D
Czerwona Orientalna Prawica
Zablokowany