[Historia alternatywna] Świat płonie

Stare i nieaktywne wątki z Rekrutacji.
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

[Historia alternatywna] Świat płonie

Post autor: Alucard »

Rok 1962

Słuchaj chopcze. Przychodzę z daleka... z frontu... daj mi jakiejś strawy bo długo juz nie wytrzymam. Z jakiego frontu? Z północy. Zwą mnie Dymitryj Raskov. Słyszałeś o mnie> CIeszę się. Przegraliśmy chłopcze. Radze Ci zbierać manatki i spadać, bo szkopy zaraz tu będą...

Tak, to nie pomyłka. Szkopy aż tutaj zawędrowały. Przecież wszystkim wiadomo, że aktualnie największymi mocarstwami na ziemi są Trzecia Rzesza, powoli słabnące USA i ZPA (Zjednoczone państwa Azji). Zapewne pamiętacsz Stalingrad, Leningradm wyparcie nazistów spod Moskwy. Tak. Wszystko zapowiadało, że wroga uda sie pokonać. ZSRR zapanowało na całej wschodniej linii frontu, USA tłukło wciąż bezskuteczne desanty na zachodzie. I nagle Niemcy zmobilizowały sie do ostatniego zrywu. Kursk. Naziści wycofali wszelkie siy opancerne z zachodu i skierowały je pod okręg kurski aby przełamać ofensywę radziecką. Było to możliwe dzięki ciągle genialnie działającej siatce szpiegowskiej. Niemcy zawsze uważali, że dobry wywiad to połowa sukcesu. Dowiedzieli sie o szykowanym desancie przez USA i zgromadzili potężne siły łodzi podwodnych, Luftwaffe, krążowników u wybrzeży całej ówczesnej Francji i Holandii. Gdy połączone siły stanów i UK szykowały się do desantu zostały zmiażdżone przez niespodziewany atak z tyłu. Zachodnia nadziej a upadła. Wszystko w rękach Rosjan. Kursk. Tak. Byłem tam. walczyłem po stronie ZSRR. Wyobraź sobie. Tysiące... dziesiątki tysięcy czołgów prące niczym czarna chmura przed siebie. Sprzęt mieliśmy niby lepszy. T34 sprawowały sie doskonale. Może nie były aż tak mobilne, ale do pozycyjnej nawalanki nadawały sie świetnie. Pierwsze tygodnie należały do nas. Tak chłopcze... tygodnie. walka trwała dwa i pół roku. Jasne, że Cie tego nie uczą. Gdzie niby? Juz za sam fakt, że Ci to mówie czekałaby mnie kulka w łeb. Ale słuchaj dalej. Pierwsze tygodnie wróżyły zwycięstwo. Dopiero późniejsze wieści dały nam do zrozumienia, że porażka, to kwestia czasu. Pamiętasz marsz na wschód w 1946 roku? Nie? 1945 był czasem zakończenia wojny w Europie zachodniej. USA dao sobie spokój, Hiszpania i kraje Beneluxu przyłączyły się do nazistów, UK podpisała pokój mając nadzieje na resztki autonomii... tylko my walczyliśmy. Na nas zwrcone były oczy całej Europy...

A całą Europą były Niemcy...

W takiej sytuacji Hitler zarządził tak zwany "marsz na wschód". Doszło do wielkiej mobilizacji wojsk wroga. Siły powietrzne i praktycznie każdy czołg został przesunięte na front wschodni. Kolejne miesiące to dni porażek i utraty nadziei. Nasi padali jak muchy. Zarządzona przez Ojca Stalina akcja "marsz na zachód" tylko dobia nasz i tak juz zdychajacy przemysł. Kraj pogrążył się w anarchii, co zreszta widzisz do dzisiaj. Doszło do zamieszek a to tylko ułatwiło niemcom dalszy pochód wgłąb naszej ojczyzny. Rok 1956. ZSRR pada. WIększośc naszych uszła na daleki wschód i tak wstępowała do szeregów umacniającej się ZPA. Z kimk obecnie walczymy? Z potworem. Z cholerną Hydrą. Gdy my wyrywamy szkopom kilometr frontu, oni zdobywaja gdzie indziej dziesięć. Jedyna nadzieja w Turcji... Mam nadzieję, że jak dorośniesz skopiesz Niemiaszkom dupę i znów zapanuje wolność...
.......................................................................................
Sytuacja jest taka.
-USA- tam mamy pokój bo Nazuści nie mają za bardzo jak się im dobrać do skóry
-Cała Europa, dzisiejsza Rosja i Kazachstan z Mongolią są w rękach Trzeciej Rzeszy
-Teren od Chin, idąc na zachód aż do Turcji należy do ZPA powoli słabnącej. Od lat próbują bezskutecznie wyprzeć Niemców. Bez skutków.
-Afryka i Australia nie wydają się póki co priorytetem w planach szkopów. Chwilowy spokój. W Egipcie toczą się walki ZPA i Niemców.

Potrzebuję od 3 do 5 rzonierzy nieco się różniących od siebiem którzy wstąpia do nowo co sformowanego odziała "urop" mającego na celu wyrwanie Niemcom części Europy środkowej... późniejsze plany nie sa opracowane bo mało kto wierzy w sukces szalonej akcji uderzenia w sama paszczę lwa.
Oczywiście obok akcji typu Commandos pojawią sie działania na froncie et cetera

Postaci moga być z dowolnego zakątka ziemi. Zbuntowany nie uznający pokoju anglik, nienawidzący nazistów Irańczyk, polak, Amerykanin nie mogący patrzec na konwulsje Europy, rosjanin rzecz jasna...

Karta postaci najlepiej rozbudowana i szeroka. Nie przyjmuje dla przykładu pięciozdaniowej historii. Macie pole do popisu. W razie większej ilości kart zasada "kto LEPSZY ten LEPSZY" czyli biore ciekawsze karty.
KARTY TUTAJ

IMIĘ
NAZWISKO, ew PRZYDOMEK
WIEK
NARODOWOŚĆ
HISTORIA
WYGLĄD i ew UBIÓR (nie przyjmuję samych zdjęć. Może być ew. OPIS i ZDJĘCIE. SAMO ZDJĘCIE ODPADA)
CHARAKTER
PROFESJA (oprócz żołnierza którym jest każdy z was wpiszcie jeszcze coś, co wiąże się z waszą specjalizację, np. "medyk", "działowy", "snajper" albo zwykły "strzelec" świetny w srzelaniu z broni typowej...
PREFEROWANY SPOSÓB WALKI I ULUBIONA BROŃ (NA ODLEGŁOŚĆ, W ZWARCIU, PRZEZ PODSTĘP)
EKWIPUNEK (ALE BEZ PZESADY ;), dane macie mniej więcej uzbrojenie z okresu znanego nam jako IIWŚ, ale nieco nozwszy sprzęt też uznam. W końcu mamy lata 60 )
UMIEJĘTNOŚCI

Sesja ma charakter storytellingu.
Mile widziani starzy znajomi gracze z pewnym doświadczeniem


Przepraszam za średnio literacki tekst, ale śpieszyłem sie nieco. Na sesji będzie o wiele lepiej. ;) Sorry
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
Perzyn
Bosman
Bosman
Posty: 2074
Rejestracja: wtorek, 7 grudnia 2004, 07:23
Numer GG: 6094143
Lokalizacja: Roanapur
Kontakt:

Re: Historia alternatywna-Świat płonie

Post autor: Perzyn »

Zamwiam sobie miejsce. Wieczorem powinienem podesłać ci kartę.



PS> Co do mojej sesji X-men wybacz, ale postać wybitnie nie pasowała mi do sesji. Jak wpadniesz na jakiś fajny pomysł spróbuj jeszcze raz, kto wie czy nie będzie uzupełnień?
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Re: Historia alternatywna-Świat płonie

Post autor: Alucard »

Spoko, nie chowam urazy ;) Będą jeszcze inne okazje.
Karte podeslij tutaj.
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
Ardel
Kok
Kok
Posty: 1015
Rejestracja: sobota, 13 stycznia 2007, 20:32
Numer GG: 8570942
Lokalizacja: Shadar Logoth

Re: Historia alternatywna-Świat płonie

Post autor: Ardel »

Wieczorem powinienem mieć czas napisać kartę
Szasza
Bombardier
Bombardier
Posty: 639
Rejestracja: niedziela, 1 października 2006, 17:54
Numer GG: 10499479
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Historia alternatywna-Świat płonie

Post autor: Szasza »

Wstydź się "Polak" z małej litery napisać! Romcio cię prześwięci! Dziś lub jutro karta. :D
Obrazek
Kawairashii
Bombardier
Bombardier
Posty: 827
Rejestracja: piątek, 13 kwietnia 2007, 17:04
Numer GG: 1074973
Lokalizacja: Sandland

Re: Historia alternatywna-Świat płonie

Post autor: Kawairashii »

Mogę zagrać cyganką?
My Anime List
Obrazek
3 weeks to AvP Release.
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Re: Historia alternatywna-Świat płonie

Post autor: Alucard »

Możesz :D
Akurat do twoich pomysłów na postac juz sie przyzwyczaiłem ;)
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
Kawairashii
Bombardier
Bombardier
Posty: 827
Rejestracja: piątek, 13 kwietnia 2007, 17:04
Numer GG: 1074973
Lokalizacja: Sandland

Re: Historia alternatywna-Świat płonie

Post autor: Kawairashii »

Alucard pisze:Możesz :D
Akurat do twoich pomysłów na postac juz sie przyzwyczaiłem ;)
WoW tu mnie zaskoczyłeś. "moich pomysłów na postać"? to mnie można skategoryzować? Jakimi postaciami ja gram?
My Anime List
Obrazek
3 weeks to AvP Release.
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Re: Historia alternatywna-Świat płonie

Post autor: Alucard »

Niekonwencjonalnymi ;)

Vide Centaur kartograf w DnD :D
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
Kawairashii
Bombardier
Bombardier
Posty: 827
Rejestracja: piątek, 13 kwietnia 2007, 17:04
Numer GG: 1074973
Lokalizacja: Sandland

Re: Historia alternatywna-Świat płonie

Post autor: Kawairashii »

A no tak :mrgreen: w końcu jak gramy w wymyślanie to nie będę grała "Zielono Oką Polką z Pomorza", nie wiem czemu niektórzy tak bardzo starają się nie wychodzić po za margines.

Obrazek

1st Name: Alexis
2nd Name: Mundsen / Raccoon (czyli szop pracz :P)
Age: 26lat
Nationality: Rumunka wychowana w Niemczech
Bio: (nigdy nie byłam w tym dobra) No dobra, urodziła się w Rumuni, w wieku 4 lat zamieszkała w Niemczech, razem z rodziną tańczyła zarabiając na życie. Jako iż w obecnych czasach i w jej położeniu nie miała jak zabłysnąć. Gdy rozpoczęła się wojna musiała emigrować, podczas nieudanej ucieczki przed ugrupowaniem nazistowskim, cała jej rodzina zginęła na jej oczach, prócz babki. Młoda dziewczyna imię i nazwisko, żyjąc pod kurtyną „Alexis Mundsen” nawiązała kontakty z podziemiem i od tamtego czasu pracuje jako szpieg, kryjąc swoje cygańskie rysy.
Apearance: Ciemne długie włosy do pasa, małe warkocze uplecione z włosów po obu stronach grzywki, oczy tak ciemne, iż każdy widzi w nich inny odcień barwy, raz to niebieskie, raz czerwone, raz zielone. Ubrana jak chłopak, włosy kryje pod beretem.
Prof.: Raccon – czyli zwiadowca :)
Fight Style: Skradanie się i zabijanie od tyłu, lub ogłuszanie
Equip:
-Negant M1895
-Pałka do ogłuszania
Abilities:
-zwiad / skradanie się
-walka za linią wroga / szpiegostwo
-partyzantka
-aktorstwo
-znajomość terenów zabudowanych
-kontakty z podziemiem
My Anime List
Obrazek
3 weeks to AvP Release.
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Re: Historia alternatywna-Świat płonie

Post autor: Phoven »

Alucard pisze:Niekonwencjonalnymi ;)

Vide Centaur kartograf w DnD :D
Vide sfeminizowany chłopiec. :P
Karta będzie, jeszcze nie wiem jaka postać. Cynicy mi się znudzili. Fundamentalistę już mam, a pedofila będę miał na sesji Setha. Chyba czas postudiować wyszukane nazwy broni i truć wam nimi dupę ^^

Ps. Jakie kraje Beneluksu? :P Wszystkie zostały włączone do Großdeutschland, czyli Wielkich Niemiec. :P
Ps2. A co z atomówkami i V-X?
Ps3. Co robią dominia brytyjskie?
Ps4. Zło jest złe i tylko phoven jest źlejszy od zła.
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Re: Historia alternatywna-Świat płonie

Post autor: Alucard »

Phoven pisze: Ps. Jakie kraje Beneluksu? :P Wszystkie zostały włączone do Großdeutschland, czyli Wielkich Niemiec. :P
Ps2. A co z atomówkami i V-X?
Ps3. Co robią dominia brytyjskie?
Ps4. Zło jest złe i tylko phoven jest źlejszy od zła.
PS1. Kraje Beneluxu oficjalnie przylączyły sie do Niemiec i udostępniły im przejazd wojsk w tajemnicy przed Francją. W ten sposób uderzenie na żabojadów było jeszcze silniejsze, szybsze i pozwoliło na całkowite pokonanie Fr. w zaledwie kilka dni (jakby normalnie im to dłużej zajęło). A potem Hiszp. też sie przyłączyła i marsz na zachód nie miał sensu.
Może naciągane troszkę ;D ale jakos sie kupy trzyma
PS2. Atomówki i wodorowe są, ale żadna ze stron ich nie używa. Niemcy nie chcą zniszczyć doszczętnie ich przyszlego królestwa a ZPA i alianci wciąż maja nadzieje na zwycięstwo, więc raczej rozwalenie ich byłego domu jakim byla Europa byłoby wredne. Poza tym w Europie wciąż dziaa wiele cenych siatek wywiadowczych. Zrzucenie tam atomówki wiązałoby się z ich stratą i reakcją zwrotną dużo silniejszych Niemiec...
PS3. Nic. Anglia ma pokój więc jej kolonie średnio sie tym interesują. Póki co maja spokój. Ale raczej sympatyzują z ZPA (indie np.) i aliantami
PS4.Bardziej zła jest kromka masła bo jak się rozmaże na podłodze to jest mycia na 2 dni. Musze się wyspać cholera.

@Kawairashii- Tobie ufam akurat więc się póki co dostajesz.
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
Smoku
Marynarz
Marynarz
Posty: 332
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Kontakt:

Re: Historia alternatywna-Świat płonie

Post autor: Smoku »

mogę grać postacią wzorowaną na szpiegu z serii gier commandos?
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Re: Historia alternatywna-Świat płonie

Post autor: Alucard »

Możesz...
Ale pod warunkiem że z karabinem radzi sobie niezgorzej. Znaczy się do Niemca trafic potrafi. Nie musi być od razu strzelcem wyborowym.

Zakładam też akcje na froncie.
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
Smoku
Marynarz
Marynarz
Posty: 332
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Kontakt:

Re: Historia alternatywna-Świat płonie

Post autor: Smoku »

IMIĘ: Shean
NAZWISKO: Fallon
WIEK 35
NARODOWOŚĆ: Irlandzczyk
HISTORIA: Shen Fallon urodził się w Belfascie w Irlandii, w średnio zamożnej rodzinie. Rodzice zajmowali się prowadzeniem zakładu krawieckiego. W miescie tym dorastał i uczył się. Był dobrym uczniem, może nie genialnym, ale jednym z lepszych. Ukończył szkołę średnią na profilu humanistycznym. Kilka lat wczesniej ojciec rozwodzi się z matką i opuszcza rodzinę. Na krótko po tym umiera matka. Wraz z dwiema siostrami trafia na farmę brata swojej matki wuja Micheala. Wuj był zagorzałym działaczem irlandzkiej Armii Republikańskiej. Na farmie odbywały sie regularne ćwiczenia oraz spotkania innych aktywistów IRA. Tam też przechodził szkolenie, zaznajamiał się z ładunkami wybuchowymi, obsługą broni itp. W tym czasie studiował na na królewskim uniwersytecie w Belfascie. Po ukończeniu studiów ponownie zaciśla swoje stosunki z IRĄ. Zostaje aktywnym działaczem i bojownikiem o wolność. Po latach zostaje wyładowcą na uniwersytecie królewksim w Belfascie. Bierze udział w nieudanym zamachu bombowym w centrum Londynu. Zostaje zdekonspirowany i schwytany, jednak w chwilę później udaje mu sie zbiec. W tym czasie IRA podejmuje juz współpracę z Trzecią Rzeszą. Przybywa do Berlina gdzie zostaje przyjęty jako wykładowca filologii angielskiej na uniwersytecie w Berlinie. Zostaje także agentem na usługach Reichsfurera. Bierze udział w zamachu na wysokiego rangą oficera Armi Brytyjskiej, przebywającego chwilowo w jednym z francuskich miasteczek. Przebrany w angielski mundur dociera na miejsce, jako jeden z żółnierzy angielskich który wyszedł cało ze spotkania jego dywizji z wojskami niemieckimi w dalszym regionie. Udaje mu się zamordowac oficera, zostaje jednak zdekonspirowany u musi ratowac się karkołomną ucieczką na motorze. Przez las dostał się do rzeki na której oczekiwała na niego cywilna łódź która zabrała go z miejsca akcji.
WYGLĄD i ew UBIÓR: Dosyc wysoki, szczupły, o krótkich miedzianych włosach i zielonych oczach. Na codzień ubiera się w brązowy garnitur i brązowy płaszcz prochowiec. Nosi eleganckie skórzane czarne buty i brązowy kaszkiet w kratkę na głowie.
CHARAKTER: Jest niezwykle charyzmatyczny, potrafi dogadac się i zdobyc zaufanie niemal każdego, zazwyczaj spokojny i opanowany jednak ma w zwyczaju wtrącać się w nie swoje sprawy i przez swój cięty język często wspada w kłopty
PROFESJA: szpieg sabotażysta
PREFEROWANY SPOSÓB WALKI I ULUBIONA BROŃ: stara sie wykonywać zadania po cichu i podstępem, jednak w razie ewentualnej wpadki ratuje się robiąć co mogąc, na zasadzie zastrzelic wrogów i uciec
EKWIPUNEK: Duża skórzana torba z podwójnym dnem. Pod spodem ma ukrytego rozłożonego na częsci Stena, radio do komunikacji, zestaw strzykawek i ampułek ze strychniną, Pistolet P08 Parabellum Luger, ładunki trotylowe z detonatorem, amunicję do broni, nóż bojowy, kilka niemieckich granatów tzw tłuczków
UMIEJĘTNOŚCI
znajomość języków: irlandzki, angielski, niemiecki biegle, francuski i rosyjski w stopniu średnio zaawansowanym
znajomość materiałów wybuchowych
przeprowadzanie akcji sabotażowcyh i zwiadowczych
obsługa broni
talent aktorsko-improwizatorski
Tenac
Majtek
Majtek
Posty: 115
Rejestracja: środa, 2 maja 2007, 14:13

Re: Historia alternatywna-Świat płonie

Post autor: Tenac »

Ja już kończę powoli kartę postaci (ale nie zdąże poprawić przed wyjściem, więc pewnie będzie wieczorem lub jutro), ale tak się zastanawiam co na to wszystko Japonia. Nadal walczą z USA? Czy może przyłączyli się do ZPA? (chociaż to drugie wydaje mi się głupie)
Obrazek
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Re: Historia alternatywna-Świat płonie

Post autor: Alucard »

O wybacz, Umknęło mi to :D

Japonia dalej podtrzymuje sojusz z III Rzeszą, ale nie stanowi konkretnego zagrożenia. Silne Niemcy ją olały, a nie chcąc mieć kolejnego wroga łudza nabytkami terytorialnymi na terenie Chin. Jap. nie walczy juz z USA które wycofały się z wojny ostatecznie i po cichu tylko wspomagają ZPA. Włochy natomiast zostały wchłonięte przez Niemcy a wszelkie bunty na tamtych terenach sa krwawo tłumione. Jak jeszcze jakieś pytania to walcie śmiało.
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
Zablokowany