[Wilkołak: Apokalipsa] Przepowiednia - dyskusja i komentarze

Stare i nieaktywne wątki z Rekrutacji.
Zablokowany
Ninerl
Bombardier
Bombardier
Posty: 891
Rejestracja: środa, 3 stycznia 2007, 02:07
Numer GG: 6110498
Lokalizacja: Mineth-in-Giliath

Re: [Wilkołak: Apokalipsa] Przepowiednia - dyskusja i komentarze

Post autor: Ninerl »

Ja się trochę boję wstawiać posta ;/ ... Z Zethem wyszło nam 7 stron dialogów. Wstawiać wszystko?
Chociaż może wstawić, a co tam ;) .... Ale to raczej w nocy, jak wrócę z pracy.

Gratuluję takiej oceny :D ... To tylko Ci pozostaje życzyć zawsze takich wyników ;) ...
Jam jest Łaskawą Boginią, która daje Dar Radości sercom ludzkim; na Ziemi daję Wiedzę Wiecznego Ducha, a po śmierci daję pokój i wolność . Ani nie żądam ofiary, gdyż oto ja jestem Matką Życia, i Moja Miłość spływa na Ziemię.
WinterWolf
Tawerniana Wilczyca
Tawerniana Wilczyca
Posty: 2370
Rejestracja: czwartek, 22 czerwca 2006, 16:47
Lokalizacja: ze 113-tej warstwy Otchłani
Kontakt:

Re: [Wilkołak: Apokalipsa] Przepowiednia - dyskusja i komentarze

Post autor: WinterWolf »

Jeśli możesz to wstaw co masz, bo niestety Zeth przez jakiś czas nie będzie w stanie odpisywać. Nie było jak wczoraj odpisać... Kleciliśmy posta na Planobiegaczy. W razie czego moderatorzy przytną gdzie będzie za dużo lub coś będzie nie tak :P Jest ich w tej sesji aż trzech :P

Dzięki :D Takie życzenia się przydadzą :D Jeszcze długa droga do końca studiów :D
Obrazek
Proszę, wypełnij -> Ankieta
Ninerl
Bombardier
Bombardier
Posty: 891
Rejestracja: środa, 3 stycznia 2007, 02:07
Numer GG: 6110498
Lokalizacja: Mineth-in-Giliath

Re: [Wilkołak: Apokalipsa] Przepowiednia - dyskusja i komentarze

Post autor: Ninerl »

Nie ma za co ;) , najważniejsze by nauka była przyjemnością, a nie obowiązkiem.
Co się dzieje z resztą? Odpisują wreszcie czy nie?
Jam jest Łaskawą Boginią, która daje Dar Radości sercom ludzkim; na Ziemi daję Wiedzę Wiecznego Ducha, a po śmierci daję pokój i wolność . Ani nie żądam ofiary, gdyż oto ja jestem Matką Życia, i Moja Miłość spływa na Ziemię.
WinterWolf
Tawerniana Wilczyca
Tawerniana Wilczyca
Posty: 2370
Rejestracja: czwartek, 22 czerwca 2006, 16:47
Lokalizacja: ze 113-tej warstwy Otchłani
Kontakt:

Re: [Wilkołak: Apokalipsa] Przepowiednia - dyskusja i komentarze

Post autor: WinterWolf »

Co do nauki, to pół na pół :D Mam bardzo ciekawe studia, to chętniej się uczę, a i materiał nie jest jakiś wybitnie skomplikowany :P

BK został oficjalnie pogoniony i o ile wiem, jak wróci nie_wiem_skąd, to powinien się za to wziąć. Co do fdsa, to został już delikatnie tknięty długim kijem w zadek. Jak BK odpisze fds zostanie oficjalnie pogoniony, bo chciał zrobić to jako ostatni (ma takie prawo :P)
Obrazek
Proszę, wypełnij -> Ankieta
BlindKitty
Bosman
Bosman
Posty: 2482
Rejestracja: środa, 26 lipca 2006, 22:20
Numer GG: 1223257
Lokalizacja: Free City Vratislavia/Sigil
Kontakt:

Re: [Wilkołak: Apokalipsa] Przepowiednia - dyskusja i komentarze

Post autor: BlindKitty »

Spod Dworca Głównego. Kasię trzeba było odprowadzić, no :P A następnego dnia 38 C gorączki + SOSE (Straszna Odmiana Sraczki Egzotycznej) i podniesienie się z wyra było traktowanego jako awykonalne. Ale dziś + jutro będę pisał i w sobotę będzie już raczej to napisane. Acz będzie, jak się wydaje, wyglądało raczej skromnie w porównaniu do tych odpisów co już są, bo góra dwie strony zajmie :D
What doesn't kill you, just makes you... Stranger.

But above all - I feel I'm still on my long trip to nothingness.
Deadmoon
Mat
Mat
Posty: 517
Rejestracja: czwartek, 2 listopada 2006, 00:43
Numer GG: 8174525
Lokalizacja: Świat, w którym baśń ta dzieje się

Re: [Wilkołak: Apokalipsa] Przepowiednia - dyskusja i komentarze

Post autor: Deadmoon »

WW, spóźnione, ale szczere gratulacje. :D

Odpisujcie, odpisujcie... BK, nie stresuj się. Mawiają, że liczy się jakość, nie ilość prawda? To banał, wiem, ale jakże aktualny. ;)

fds najwyraźniej stosuje się do zasady, że piersi będą ostatnimi, a ostatni piersiami. :D
Hmmm... jakieś skrywane fantazje? Ten kij w zadek i w ogóle... ;)
Bóg mi wybaczy. To jego zawód. - Heinrich Heine

Autystyczne Przymierze Mandarynek i Klementynek
Mekow
Bosman
Bosman
Posty: 1784
Rejestracja: niedziela, 28 maja 2006, 19:31
Numer GG: 0
Lokalizacja: A co Cię to obchodzi? :P

Re: [Wilkołak: Apokalipsa] Przepowiednia - dyskusja i komentarze

Post autor: Mekow »

WW dostała wcześniej moje gratulacje na GG :P
WinterWolf pisze:Jeszcze długa droga do końca studiów :D
Zobaczysz, że zleci zanim się zorientujesz :D


@Deadmoon (zwany też MG :P )
Spokojnie czekam sobie na wprowadzenie.
A odnośnie karty, to nie wiem jakie modyfikacje naniosłeś (czy co tam się z nią dzieje), ale możesz mi ją przesłać razem z wprowadzeniem - wcześniej nie ma potrzeby.
Ostatnio bardzo mało sesji się tu gra... ciekawe dlaczego?
Odnosi się wrażenie, że to forum wymiera :?





Ostatnio edytowano piątek, 30 luty 2012, 14:76 przez Mekow, łącznie edytowano 28 razy
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Wilkołak: Apokalipsa] Przepowiednia - dyskusja i komentarze

Post autor: fds »

WW mnie przydusiła i napisałem intermedium ;) To już chyba wszyscy, wezmę się zaraz za przeczytanie historii pozostałych, wcześniej tego nie zrobiłem, ponieważ nie chciałem się sugerować nimi podczas odpisu ;)

PS: Tak mi się przypomniało, czytając jakiś dodatek do wilka czy coś, znalazłem info, że za każdą kropkę od 4 jest specjalizacja. Znaczy wiadomo, że za 4 jest specjalizacja, ale za kolejną jest kolejna itd. Prawda to? No nie pamiętam, a u nas niektórzy mają po 5 kropek w różnych rzeczach.

PPS: Tak sobie przeglądam w końcu te karty postaci i muszę stwierdzić, że jestem zaskoczony poziomem karty Ninerl :D Jest naprawdę świetna, kompleksowa i nie przesadzona :)

PPPS: Widzę, że nasza wataha ładnie się uzupełnia :)
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
WinterWolf
Tawerniana Wilczyca
Tawerniana Wilczyca
Posty: 2370
Rejestracja: czwartek, 22 czerwca 2006, 16:47
Lokalizacja: ze 113-tej warstwy Otchłani
Kontakt:

Re: [Wilkołak: Apokalipsa] Przepowiednia - dyskusja i komentarze

Post autor: WinterWolf »

Wystarczyło zagrozić tym patolem, którym wcześniej co jakiś czas go trącałam w wilczy zadek, a fds już odpisał :P

Jeśli ktoś łaskawie zechce powiadomić resztę watahy o imprezie u Niny ( ;) ), to możemy ładnie pociągnąć ten wątek, zapchać kupę pozostałego czasu z tych trzech tygodni i będzie okazja do nauczenia Dżeta tego nieszczęsnego skradania. Bo jak na razie wie tylko Conn i zjawi się Dżet, a Lenę znajdziecie w okolicach ZOO lub u Angeli albo w parku.

Aha, uwaga do Zetha - jeśli Dżet obawia się poprosić o pomoc swoją własną alfę to paszczy nie otworzy do wilkołaka spoza watahy... Bo CAŁA wataha dla garou jest jak najbliższa rodzina. Choć bywają sprzeczki i zwady, jeden burknie na drugiego, to gotowi są za siebie nawzajem życie oddać...
Obrazek
Proszę, wypełnij -> Ankieta
Ninerl
Bombardier
Bombardier
Posty: 891
Rejestracja: środa, 3 stycznia 2007, 02:07
Numer GG: 6110498
Lokalizacja: Mineth-in-Giliath

Re: [Wilkołak: Apokalipsa] Przepowiednia - dyskusja i komentarze

Post autor: Ninerl »

Dzięki za opinię fds:) . To moja pierwsza w życiu karta do tego systemu.
Co do Dżeta-może boi się, że Lena go zje :mrgreen: ? Albo jest zbyt leniwy :P ...
Jam jest Łaskawą Boginią, która daje Dar Radości sercom ludzkim; na Ziemi daję Wiedzę Wiecznego Ducha, a po śmierci daję pokój i wolność . Ani nie żądam ofiary, gdyż oto ja jestem Matką Życia, i Moja Miłość spływa na Ziemię.
Deadmoon
Mat
Mat
Posty: 517
Rejestracja: czwartek, 2 listopada 2006, 00:43
Numer GG: 8174525
Lokalizacja: Świat, w którym baśń ta dzieje się

Re: [Wilkołak: Apokalipsa] Przepowiednia - dyskusja i komentarze

Post autor: Deadmoon »

@fds
Tak, to zasada opcjonalna, ale nie mam nic przeciwko zastosowaniu się do niej. W takim razie proszę wszystkich tych, którzy jeszcze nie wybrali sobie specjalizacji w Atrybucie/Zdolności na poziomie 4 i wyżej, by uczynili to jak najszybciej. Po rozpoczęciu Rozdziału II może już nie być na to czasu.

Dziękuję wszystkim za odpisy. Bardzo przyjemnie mi się je czytało. Niby mała rzecz, a potrafi dodać przygodzie i postaciom smaczku.

Podejmijcie zatem decyzję, czy zamierzacie jeszcze coś w Interludium wkomponować. Dajcie znać do jutra rano, gdyż wtedy planuję rozpocząć kolejny rozdział opowieści. W razie potrzeby mogę się na kilka dni wstrzymać.

A, jeszcze jedno. Kolejny drobiazg, który stosowałem po sesjach live. W PBFie też powinien się sprawdzić.
Mianowicie proszę każdego z Graczy, by w kilku słowach opisał:
1. Co jej/jego postać sądzi o pozostałych członkach watahy?
2. Jak jej/jego postać ocenia dotychczasowe funkcjonowanie watahy jako całości (skuteczność, organizacja, celowość itp.)?
3. Jak jej/jego postać ocenia bieżące położenie swoje i watahy w świetle ostatnio zaistniałych wydarzeń?

Odpowiedzi mają głównie na celu zobrazowanie relacji zachodzących między postaciami, przedstawienie ewentualnych trosk i dylematów, zarysowanie motywacji i stanu emocjonalnego bohaterów oraz konstruktywną krytykę zarówno przywódców watahy, jak i podległych im osób. Pytam o to, gdyż podczas sesji, tym bardziej rozgrywanych w trybie PBF, niewiele znajduje się okazji, by na wspomniane tematy porozmawiać. To dość krzywdzące, gdyż urok i specyfika gry w Wilkołaka wymaga położenia większego nacisku na relacje społeczne między postaciami, a szczególnie w ramach współpracy w watasze.
Odpowiedzi nie będą miały większego wpływu na samą fabułę, bardziej stanowiąc zestaw wskazówek zarówno dla Was, jak i dla mnie. Dlatego proszę o odpowiedzi zwięzłe, szczere i wolne od wazeliny. :)

@Mekow
Kartę "zeskrinuję" i wyślę Ci niebawem. Zakładam, że *.jpg możesz otworzyć bez problemu. :)
Bóg mi wybaczy. To jego zawód. - Heinrich Heine

Autystyczne Przymierze Mandarynek i Klementynek
Ninerl
Bombardier
Bombardier
Posty: 891
Rejestracja: środa, 3 stycznia 2007, 02:07
Numer GG: 6110498
Lokalizacja: Mineth-in-Giliath

Re: [Wilkołak: Apokalipsa] Przepowiednia - dyskusja i komentarze

Post autor: Ninerl »

A co mi daje 4 kropki w Inteligencji? Przyznam szczerze, że nie wiem gdzie szukać... Gdzie mam to znaleźć?
Jam jest Łaskawą Boginią, która daje Dar Radości sercom ludzkim; na Ziemi daję Wiedzę Wiecznego Ducha, a po śmierci daję pokój i wolność . Ani nie żądam ofiary, gdyż oto ja jestem Matką Życia, i Moja Miłość spływa na Ziemię.
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Wilkołak: Apokalipsa] Przepowiednia - dyskusja i komentarze

Post autor: fds »

A co tam chcesz w sumie, znaczy nie ma konkretnego zbioru specjalizacji. Jak wymyślisz coś ciekawego, to będziesz to miała i już ;) Oto przykładowe:
- odkrywczy,
- twórczy,
- uczony,
- pragmatyk,
- bystry,
- błyskotliwy,
- mól książkowy,
- jasno myślący...

Swoją drogą, jak ktoś ma 4+ w umiejkach jakichś to też może wziąć specjalizację.

PS: robimy na sesji imprę, czy lecimy dalej? MG się pytał, ja bym imprę zrobił ;)
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
WinterWolf
Tawerniana Wilczyca
Tawerniana Wilczyca
Posty: 2370
Rejestracja: czwartek, 22 czerwca 2006, 16:47
Lokalizacja: ze 113-tej warstwy Otchłani
Kontakt:

Re: [Wilkołak: Apokalipsa] Przepowiednia - dyskusja i komentarze

Post autor: WinterWolf »

No dałam to cośmy sklecili z Zethem i wyszło, że jednak impreza :P Odpisy Zetha będą się pojawiały w moich postach przeważnie. W razie czego niech Nina łapie mnie albo fdsa na gg ew. PW. Ja zwykle od około 20.00 do 2.00 w nocy siedzę, ale w najbliższych dniach pewnie tylko do 1.00.

Co do specjalizacji:
Siła - mocny uścisk
Zręczność - zwinny
Percepcja - rozwinięta intuicja

Po 4 kropki mam tylko w atrybutach, więc tylko tu biorę specjalizacje.

EDIT: A to o czym DD mówi, to wkleję najwcześniej jutro, bo teraz zasypiam. Dzień był ciężki...
Obrazek
Proszę, wypełnij -> Ankieta
Mekow
Bosman
Bosman
Posty: 1784
Rejestracja: niedziela, 28 maja 2006, 19:31
Numer GG: 0
Lokalizacja: A co Cię to obchodzi? :P

Re: [Wilkołak: Apokalipsa] Przepowiednia - dyskusja i komentarze

Post autor: Mekow »

@DD
Dzisiaj zajmę się kartą.
Tak, tak :) jpg otwieram bez problemu :)
MG pisze:1. Co jej/jego postać sądzi o pozostałych członkach watahy?
2. Jak jej/jego postać ocenia dotychczasowe funkcjonowanie watahy jako całości (skuteczność, organizacja, celowość itp.)?
3. Jak jej/jego postać ocenia bieżące położenie swoje i watahy w świetle ostatnio zaistniałych wydarzeń?
Sądzę, że jako nowej osobie w watasze, mnie to nie dotyczy.
Ostatnio bardzo mało sesji się tu gra... ciekawe dlaczego?
Odnosi się wrażenie, że to forum wymiera :?





Ostatnio edytowano piątek, 30 luty 2012, 14:76 przez Mekow, łącznie edytowano 28 razy
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Wilkołak: Apokalipsa] Przepowiednia - dyskusja i komentarze

Post autor: fds »

A właśnie, w sumie jak jest imprezka to jest do dobry moment na wprowadzenie Mekowa co nie? ;)
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
Deadmoon
Mat
Mat
Posty: 517
Rejestracja: czwartek, 2 listopada 2006, 00:43
Numer GG: 8174525
Lokalizacja: Świat, w którym baśń ta dzieje się

Re: [Wilkołak: Apokalipsa] Przepowiednia - dyskusja i komentarze

Post autor: Deadmoon »

Czekam na odpowiedź Niny i jedziemy dalej.
Nową postać wprowadzę w najbliższym poście, bez obawy. ;)
Bóg mi wybaczy. To jego zawód. - Heinrich Heine

Autystyczne Przymierze Mandarynek i Klementynek
Zablokowany