Wybieramy RPG wszech czasów

Kącik Gier Fabularnych
ODPOWIEDZ

Który, wydany po Polsku, system RPG jest najlepszy?

Aphalon: Ksieżycowe Ostrze
0
Brak głosów
Arkona
4
1%
Cyberpunk 2020
7
1%
Dungeons and Dragons
135
24%
Deadlands
1
0%
Dzikie Pola
6
1%
Earthdawn
11
2%
Gasnące Słońca
5
1%
Kryształy Czasu
25
4%
Legenda 5 Kręgów
4
1%
Mag: Wstąpienie
6
1%
Monastyr
11
2%
Neuroshima
38
7%
Oko Yrrhedesa
4
1%
Poza Czasem
1
0%
Shadowrun
4
1%
7me Morze
1
0%
Strefa Śmierci
1
0%
Śródziemie
4
1%
Wampir: Maskarada
29
5%
Warhammer FRP
166
29%
Wiedźmin: Gra Wyobraźni
46
8%
Wilkołak: Apokalipsa
5
1%
Zew Cthulhu
22
4%
Zły Cień: Kruki Urojenia
0
Brak głosów
inny...
27
5%
 
Liczba głosów: 563
Lord of Dorkness
Marynarz
Marynarz
Posty: 175
Rejestracja: sobota, 30 października 2004, 16:41
Lokalizacja: 24 & 1/2 century
Kontakt:

Re: A wiedzmin gdzie?

Post autor: Lord of Dorkness »

GnomesYo pisze: Przeciez bardziej kulanej i nieklimatycznej gry to chyba nigdy nie bylo.... przeciez ta gra to czysta kalkulacja....
To czy się na sesjach turla czy nie i czy jest klimat czy go niema zależy od mastera i graczy a nie od jakiejś głupiej podstawki :P
Obrazek
EDYCJA!!!EDYCJA!!!EDYCJA!!!EDY...
GnomesYo
Szczur Lądowy
Posty: 11
Rejestracja: czwartek, 30 grudnia 2004, 21:31
Lokalizacja: Czechowice- Dziedzice, ziemie Slaskie

Kalkulacja... to jakis bank czy co?

Post autor: GnomesYo »

To prawda rodzaj gry zalezy od graczy i Mg, ale d&d jest perfidnie nastawiony na turlanie.... Bo tysiace tabelek w podreczniku to chyba nie jest zart tworcow... a biorac pod uwage, ze wszystkie cechy opisywane sa przez liczby (np. magia na 5 to niby duzo, a niby nie), do tego poziomy postaci i liczne ograniczenia wynikajace z profesji (sprobujcie stworzyc na poczatku gry niezlego alchemika, albo dobrego mówce- no nie da rady!), ten system nastawiony jest na walke, a walka w d&d bez kulania... w sam raz na gre komputerowa, gdzie wszystko oblicza komp... to nie ma za grosz klimatu... za denara klimatu!
Rzepa rulez!!!
Lord of Dorkness
Marynarz
Marynarz
Posty: 175
Rejestracja: sobota, 30 października 2004, 16:41
Lokalizacja: 24 & 1/2 century
Kontakt:

Re: Kalkulacja... to jakis bank czy co?

Post autor: Lord of Dorkness »

GnomesYo pisze: d&d jest perfidnie nastawiony na turlanie.... Bo tysiace tabelek w podreczniku to chyba nie jest zart tworcow...
Jest nastawiony w założeniu na turlanie. Ale czy to coś złego? Brzmi to tak jakbyś uważał ze przez cała sesji DnD tylko się rzuca kostkami jak w kasynie bez storytellingu.
GnomesYo pisze:a biorac pod uwage, ze wszystkie cechy opisywane sa przez liczby (np. magia na 5 to niby duzo, a niby nie),
do tego poziomy postaci i liczne ograniczenia wynikajace z profesji (sprobujcie stworzyc na poczatku gry niezlego alchemika, albo dobrego mówce- no nie da rady!)
Dzięki liczbom gra jest bardziej przejrzysta i nie ma żadnych wątpliwości w czasie gry.
I można stworzyć już zaawansowane postacie, wystarczy dobrej woli DM i pomysłu gracza. Z założenia zaczyna się grę zielonymi postaciami gdyż zdobywanie czegoś wysiłkiem daje więcej satysfakcji niż coś co dostajesz gratis. Poza tym postacie są i tak bardziej pakerskie niż typowi NPCe. Tak jak w wielu systemach, jeśli nie we wszystkich.
GnomesYo pisze:ten system nastawiony jest na walke, a walka w d&d bez kulania... w sam raz na gre komputerowa, gdzie wszystko oblicza komp... to nie ma za grosz klimatu... za denara klimatu!
Rzeczywiście polityka wydawnicza Wizarda może sugerować nastawienie na walkę, ale jest to brzemię pierwszego DnD na którym postanowili żerować aby pomóc reklamie. Po jakimś czasie sama walka i tak się nudzi a DM wprowadza więcej rozmów w drodze naturalnej ewolucji :P
Mechanika Dragonsów należy do najprostszych, jakie znam. Nie trzeba tam wybitnego wysiłku umysłowego żeby coś obliczyć. Spróbuj pograć w Kryształy :D
Co do klimatu. Turlanie wcale nie psuje klimatu przynajmniej dla mnie. Rpg polega na wyobraźni. Trzeba jej używać. I jak sobie raz czy dwa turlane to mi nie zepsuje klimy tylko jeszcze dodaje element niepewności i zaskoczenia.
Obrazek
EDYCJA!!!EDYCJA!!!EDYCJA!!!EDY...
Runiq
Bombardier
Bombardier
Posty: 765
Rejestracja: sobota, 18 września 2004, 12:59
Lokalizacja: Piekło skute lodem

Post autor: Runiq »

Ja, jak już chyba mówiłem, wybrałem WFRP. Dlaczego? Bo od niego zaczynałem, choć teraz przyznam, że jest na równi z D&D.

Warhammer: Za barwny świat, przyjemność z gry i fajny pomysł.

Dungeons and Dragons: Również za brawny świat, pomysł i cRPG :D .

P.S.
Możliwe, że już niedługo bedę miał Icewind Dale. Cholera, po co ja to piszę?
laRy
Kok
Kok
Posty: 1133
Rejestracja: niedziela, 26 grudnia 2004, 14:02

Post autor: laRy »

shadowrun ma fajny swiat, ale skopany system. zeby kogos zastrzelic strzelasz czy trafisz, obliczasz obrazenia, obliczasz ile obrazen poszlo w pancerz, obliczasz ile koles dostal. system skopany!!!!

moj faworyt: wiedzmin
super swiat i super system
Lord of Dorkness
Marynarz
Marynarz
Posty: 175
Rejestracja: sobota, 30 października 2004, 16:41
Lokalizacja: 24 & 1/2 century
Kontakt:

Post autor: Lord of Dorkness »

laRy pisze:shadowrun ma fajny swiat, ale skopany system. zeby kogos zastrzelic strzelasz czy trafisz, obliczasz obrazenia, obliczasz ile obrazen poszlo w pancerz, obliczasz ile koles dostal. system skopany!!!!
Ooo masz rację. Chociaż bardziej niż samo obliczanie tego nie podoba mi się że trzeba rzucać tyloma kostkami. To to pikuś w porównaniu z tym co zrobili z mechaniką walki miedzy pojazdami :D
Nie mniej chyba już do tego przywyknąłem i żyje mi się jak w starym małżeństwie :)
Obrazek
EDYCJA!!!EDYCJA!!!EDYCJA!!!EDY...
Darkelfft
Marynarz
Marynarz
Posty: 199
Rejestracja: piątek, 10 grudnia 2004, 19:46
Lokalizacja: z miejsca, gdzie mnie nogi zaniosły ( ostatnio trakt między Mantarem a Skulldust)
Kontakt:

Post autor: Darkelfft »

Ja tu wpadam co chwile i widzę, że jedyna konkurencja dla DnD to Warhammer, który nie może wybić się ponad 15 osób. Szkoda, że tak mało osób głosuje, aby potwierdzić Wielkość ( przez duże " W") systemu Lochów i Smoków :cry: (hehe).
Pałętam się tam i tu, zabijając rzezimieszków, cwaniaków, złodziei, oczyszczam arenę, pałętam się po lesie w nocy, bo jestem niezniszczalny Skrytobójca 10 poziomu :D...
Otchłań
Lord of Dorkness
Marynarz
Marynarz
Posty: 175
Rejestracja: sobota, 30 października 2004, 16:41
Lokalizacja: 24 & 1/2 century
Kontakt:

Post autor: Lord of Dorkness »

Młotek nie będzie miał dużej liczby głosów dopóki nie zrobią nowej edycji :P Uważam że i tak nieźle sobie radzi w tej ankiecie.
Obrazek
EDYCJA!!!EDYCJA!!!EDYCJA!!!EDY...
Ripper
Majtek
Majtek
Posty: 132
Rejestracja: sobota, 6 listopada 2004, 19:17
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

Post autor: Ripper »

ŁEE tam moim zdaniem najfajniejszy jest i bedzie po wieki 8) DnD 8) bo jest super fajny bede grał w niego zawsze... :)
DESTRACTION TRAUCERS
Khazar
Mat
Mat
Posty: 574
Rejestracja: niedziela, 12 września 2004, 18:03
Kontakt:

Post autor: Khazar »

Niedawno kupiłem sobie podręcznik do Neuroshimy. Przeczytałem. Jezu, chyba tego nic nie pobije, jeśli chodzi o systemy postapokaliptyczne. świat ciekawy, mutanci są (ale nie powstały w wyniku wojny atomowej, tylko zostały stworzone przez ich "boga") i sam szatan w postaci machiny, która powoli, acz skutecznie przemieszczają za Boga (w końcu ich stworzył). Świetny system.
Obrazek
laRy
Kok
Kok
Posty: 1133
Rejestracja: niedziela, 26 grudnia 2004, 14:02

Post autor: laRy »

ja ostatnio sie dorwalem do fallout pnp. wersja pen and paper systemu fallouta :D to jest to !!! ale tylko po angielsku to znalazlem. kolo 150 strona w pdf, ale ktos z srednia znajomoscia angielskiego (jak ja) sobie moze spokojnie poradzic. a teraz mam powazne pytanie: jak graliscie w fallouta (1, 2, tactics, niewazne ktory) czy nie_chcieliscie zagrac z kumplami w tym swiecie??? moze spotkac harolda, marcusa albo kogos innego? (po rozwaleniu enklawy) a moze mg wezmie swoja postac i da ja jako npc? a moze gracze beda musieli wyruszyc i zdobyc chip do uzdatniania wody? mozliwosci sa swietne. za jakis czas pogram z kumplami (jako MegaGnom :D) i zobacze, moze zagramy na forum???

fallout jest niesmiertelny!!!
Khazar
Mat
Mat
Posty: 574
Rejestracja: niedziela, 12 września 2004, 18:03
Kontakt:

Post autor: Khazar »

A ja z kolei znalazłem w sieci MATRIX RPG (!). Jezu, jaki ten system rozbudowany. Szkoda tylko, że po angielsku :(. Ale naprawdę niewiele systemów autorskich jest tak rozbudowanych, jak ten. Jeśli uda mi się znaleźć link do tej strony, to na pewno go tu umieszczę. Tam jest naprawdę WSZYSTKO (wszystko, co było w całej trylogii Matrix i o wiele więcej)!
Obrazek
Kamil Master
Majtek
Majtek
Posty: 86
Rejestracja: sobota, 18 grudnia 2004, 22:32
Lokalizacja: z Warhammera prosto z Altdorfu
Kontakt:

Post autor: Kamil Master »

Wiecie co ostatno słyszałem ze podobno niedługo ma wyjść nowa edycja do Warhammera i to nawet niezła a DnD no fakt też jest fajnym systemem i nie zaprzecze niekiedy nawet podoba mi się tak samo jak WFRP a nawet ostatnio bywa lepiej ale nowa edycja niedługo ruszy tak słyszałem to tylko pogłoski. :P
Runiq
Bombardier
Bombardier
Posty: 765
Rejestracja: sobota, 18 września 2004, 12:59
Lokalizacja: Piekło skute lodem

Post autor: Runiq »

Na oficjalnej stronie D&D można ściagnąć najnowszą edycję - 3.5. Są tam nałożone poprawki na atuty, nowe czary i inne rzeczy. Zachęcam do ściągania. Szkoda tylko, że podręcznik jest po angielsku. :(
laRy
Kok
Kok
Posty: 1133
Rejestracja: niedziela, 26 grudnia 2004, 14:02

Post autor: laRy »

wersja 3.5? moj kumpel ma juz od dluzszego czasu podrecznik (po niemiecku) i gra sie naprawde fajnie. jakichs duzych zmian do 3.0 niema
(sorry moze sie myle ale na podreczniku chyba jest takie duze 3.5, a w niemczech takie rzeczy szybciej wychodza)
|3ARA/\/
Marynarz
Marynarz
Posty: 194
Rejestracja: poniedziałek, 31 stycznia 2005, 15:07
Lokalizacja: Lublin [miasto rosyjskie pod wladza Polska ]
Kontakt:

Post autor: |3ARA/\/ »

Ja oczwiscie bez zbednych zludzen i rozmyslan postawilem na mojego pewniaka i rpg od ktorego zaczalem a mowa o Zew Cthulhu po wielu sesjach podczas ktorych zlopie sie piwsko gada przy ognisku i ucina nogi orkom nie ma to jak zastrzelic jakiegos zlodziejaszka w Nowym Orleanie yeah! :twisted:
WarHammer 40.000 Świat który jest nieustającą wojną.
FoxBoss
Szczur Lądowy
Posty: 1
Rejestracja: środa, 2 lutego 2005, 16:16
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Najlepszy RPG wszech czasów

Post autor: FoxBoss »

Najlepszy RPG to oczywiście Deadlands
Always forgive, never forget
ODPOWIEDZ