Żółty

Żółty

1
4
67%
2
1
17%
3
0
Brak głosów
4
1
17%
5
0
Brak głosów
6
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 6
Szczery.z.polski
Szczur Lądowy
Posty: 11
Rejestracja: środa, 24 lutego 2010, 19:38
Numer GG: 8663669
Skype: rafkinz
Lokalizacja: Na Europy peryferiach
Kontakt:

Żółty

Post autor: Szczery.z.polski »

Biały, czarny,
biały, czarny,
to nie przejście dla pieszych,
to kosmyk jej włosów.
Wiem, że malowany
i co z tego?
Zielone, niebieskie,
zielone, niebieskie,
to jej oczy,
jakie są,
nie wiem.
Czerwone, żółte,
Czerwone, żółte,
czerwone jej usta.
A żółte? Nie wiesz?
Ja też nie wiem.
Szczery
Wielka Polska na wieki
Szczery.z.polski
Szczur Lądowy
Posty: 11
Rejestracja: środa, 24 lutego 2010, 19:38
Numer GG: 8663669
Skype: rafkinz
Lokalizacja: Na Europy peryferiach
Kontakt:

Re: Żółty

Post autor: Szczery.z.polski »

Zarzucacie mi, że jestem nie oczytany, co jest nie prawdą, bo czytam pare książek tygodniowo nie chwaląc się;). Uważam, że każdy ma swój styl i ciężko jest oceniać innych, jeśli ma się swój obrany pogląd. Jeżeli chodzi o poezje to lubie Herberta, Mickiewicza, nowoczesność mnie nie kręci choć trzeba sprubować wszystkiego, jak wiersz wyżej, który odbiega od innych przeze mnie napisanych. Ciesze się z krytyki bo jest to znak, że jednak kogoś to interesuje i nie jestem beznadziejny;). Pozdrawiam i czekam na opinie.
Szczery
Wielka Polska na wieki
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Re: Żółty

Post autor: Alucard »

Widać, że nie kręci. Nikt nie mówi, żeś nieoczytany czy głupi - po prostu to jak piszesz i co piszesz pozwala nam wyznuć takie wnioski. Nie zauważam u Ciebie, w twoich tekstach tego, że czytasz kilka książek, więc skąd mam wiedziec. Widze natomiast chaos treści i formy (choć nie powinno się tego rodzielać).

Tutaj o wiele lepiej. Przynajmniej precyzujesz problem i nie bawisz się w zbawiciela świata. Podoba mi się pewna gra z czytelniekiem, który ostatecznie, podobnie jak autor, okazuje się oszukany.. W tym kierunku. Powodzenia.
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
Danai
Tawerniana Smoczyca
Tawerniana Smoczyca
Posty: 318
Rejestracja: sobota, 14 sierpnia 2004, 23:00
Kontakt:

Re: Żółty

Post autor: Danai »

Ha.

I toto jest dużo lepsze od poprzedników, IMO. Interesujące i nieoklepane - może to właśnie kierunek, w którym należałoby iść?

Oczytanie tak naprawdę nie ma wiele do tego, czy potrafisz pisać wiersze, czy nie. Najwyżej Twój tekst może wtedy nawiązywać jakiś hipertekstualny dialog z wcześniejszymi wierszami innych autorów. Chyba, że powiesz mi, że Twoja twórczość to nie strumień świadomości a wycyzelowany wiersz, o określonej formie, założeniach, etc...
I'm not a bitch. I just have low bullshit tollerance.
''Μῆνιν ἄειδε, θεά...''
www.smoczej.blogspot.com
Narmo
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 386
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 14:56
Numer GG: 5450570
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kraków
Kontakt:

Re: Żółty

Post autor: Narmo »

Szczery.z.polski pisze:Zarzucacie mi, że jestem nie oczytany, co jest nie prawdą, bo czytam pare książek tygodniowo
Od dziś głównym kryterium oczytania staje się ilość przeczytanych książek.
Szczery.z.polski pisze:Uważam, że każdy ma swój styl i ciężko jest oceniać innych, jeśli ma się swój obrany pogląd.
Tego do końca nie rozumiem. Co chciałeś przez to powiedzieć? To, że osoby ceniące współczesność mają zbyt wąskie poglądy, aby móc oceniać Twój wypracowany i świadomie skonstruowany, archaiczny styl?
"jestem dzbanem pełnym żywej i martwej wody, starczy, bym się lekko nachylił, a cieką ze mnie same piękne myśli, (...) tak więc właściwie nawet nie wiem, które myśli są moje i ze mnie, a które wyczytałem" B. Hrabal
Szczery.z.polski
Szczur Lądowy
Posty: 11
Rejestracja: środa, 24 lutego 2010, 19:38
Numer GG: 8663669
Skype: rafkinz
Lokalizacja: Na Europy peryferiach
Kontakt:

Re: Żółty

Post autor: Szczery.z.polski »

Oceniać może każdy i co chce. Tłumacząc prosto, jeżeli podobają mi się kobiety, to chociaż nie wiem jak ładny byłby koleś, to ja tego nie widzę. Cieszę się z krytyki, wiem, że popełniam wiele błędów, ale używam archaizmów bo je lubię i to mi odpowiada. Nienawidzę dzisiejszego świata i całej tej nowoczesności, tylko czytając i pisząc mogę się przenieść w inne czasy - niekoniecznie lepsze, lecz nieznane.
Szczery
Wielka Polska na wieki
AsiaWZieleni
Marynarz
Marynarz
Posty: 324
Rejestracja: wtorek, 3 maja 2005, 14:17
Numer GG: 0
Lokalizacja: z miejsca

Re: Żółty

Post autor: AsiaWZieleni »

Jesteś jakiś taki... przewidywalny.
Nie ma tego złego, co do domu poszedł
Neprijatel
Bombardier
Bombardier
Posty: 627
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 18:30
Lokalizacja: ze wszond
Kontakt:

Re: Żółty

Post autor: Neprijatel »

Ale ten tekst nie jest ani współczesny, ani niewspółczesny. On jest do dupy. Im szybciej to zrozumiesz, tym lepiej.

Chciałbym też Wam powiedzieć, że spałem z Alucardem.
leżę, patrzę w podłogę i nie chcę.
Nivellen
Majtek
Majtek
Posty: 134
Rejestracja: czwartek, 4 maja 2006, 15:30
Lokalizacja: Lublin

Re: Żółty

Post autor: Nivellen »

Pisać może każdy!
...tylko czy musi?
...i czy powinien?
Oto widzę ojca swego.
Oto widzę matkę swoją, siostry swoje i braci.
Oto widzę długi szereg tych, którzy byli przede mną.
Oto ich zew, bym zajął wśród nich miejsce w Valhalli,
Gdzie bohaterowie żyją wiecznie.
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Żółty

Post autor: Brzoza »

Tak sobie czytam czasem niektóre tematy z wierszami i generalnie, nie jestem jakoś przygotowany by otwarcie rozmawiać o takiej twórczości, ale z pewnością, moge powiedzieć że ten cytat, to , gwóźdź programu(? chyba jednak angielskie słowo będzie brzmiało lepiej: masterpiece) tego tematu
Ale ten tekst nie jest ani współczesny, ani niewspółczesny. On jest do dupy. Im szybciej to zrozumiesz, tym lepiej.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Re: Żółty

Post autor: Alucard »

Podpisuje się pod powyższym. Celne i trafne, choć moim zdaniem i tak to tutaj dużo lepsze niż poprzednie poprzednie i w ich kontekście ma jakieś znamiona wiersza.

A. I chciałem powiedzieć, że spałem z Nepem ;)
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
pepe777
Pomywacz
Posty: 32
Rejestracja: poniedziałek, 2 czerwca 2008, 15:31
Numer GG: 0

Re: Żółty

Post autor: pepe777 »

Podpisuję się pod panami wyżej (choć nie wiem czy mogę uważać się za jakiegokolwiek krytyka - moje prace na forum są regularnie zlewane :D poza tym ludzie z zewnątrz dają mi do zrozumienia, że mój typ wrażliwości na sztukę bardziej pasuje do czasów renesansu) Z tym żółtym to się chyba pan, panie szczery nie zastanowił, bo mi się od razu skojarzyło z moczem, albo jakąś chorobą skóry (lewa półkulo, ogarnij ty się!). Tak więc życzę sukcesów. I jak mówił przedmówca - nie wszystko trzeba od razu publikować. Większość wierszy powstaje z potrzeby serca i potrzeby przelania myśli na papier. Tylko te naprawdę uniwersalne powinny być pokazywane światu. A sądzę, że i takim przyda się chwila (jakieś pół roku) odpoczynku w szufladzie, nim będą gotowe spojrzeć na czytelnika z wysokości szklanego monitora (w każdym razie ja mam jeszcze szklany)
Przyparafialna Szkoła Snajperska
Nie wystarczy obronić pracy magisterskiej.
Trzeba jeszcze o nią walczyć.
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Żółty

Post autor: Brzoza »

choć nie wiem czy mogę uważać się za jakiegokolwiek krytyka - moje prace na forum są regularnie zlewane poza tym ludzie z zewnątrz dają mi do zrozumienia, że mój typ wrażliwości na sztukę bardziej pasuje do czasów renesansu
czyli dla sztuki jesteś spróchniałą kłodą leżącą w lesie.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
pepe777
Pomywacz
Posty: 32
Rejestracja: poniedziałek, 2 czerwca 2008, 15:31
Numer GG: 0

Re: Żółty

Post autor: pepe777 »

Możliwe, możliwe...
(Brzoza używa "ostra jazda po ambicjach" i zadaje 9999 dmg. Pepe oszołomiony!)
Choć niekoniecznie, niekoniecznie...
Brałem udział w konkursie FanFila i byłem szczerze przerażony - jeśli wyznacznikiem dzisiejszej sztuki jest pisanie o "trudnych" rzeczach w "odważny" sposób, to moja wrażliwość została urażona. Gdzie się podziały czasy, gdy pisało się o bohaterstwie, miłości i wolności, a nie o pedałach i o tym, na kogo bym się najchętniej wysrał? Gdzie są te stare wartości ja się pytam!
Przyparafialna Szkoła Snajperska
Nie wystarczy obronić pracy magisterskiej.
Trzeba jeszcze o nią walczyć.
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Żółty

Post autor: Brzoza »

pepe777 pisze:Możliwe, możliwe...
(Brzoza używa "ostra jazda po ambicjach" i zadaje 9999 dmg. Pepe oszołomiony!)
it's super effective!
Choć niekoniecznie, niekoniecznie...
Brałem udział w konkursie FanFila i byłem szczerze przerażony - jeśli wyznacznikiem dzisiejszej sztuki jest pisanie o "trudnych" rzeczach w "odważny" sposób, to moja wrażliwość została urażona. Gdzie się podziały czasy, gdy pisało się o bohaterstwie, miłości i wolności, a nie o pedałach i o tym, na kogo bym się najchętniej wysrał? Gdzie są te stare wartości ja się pytam!
no to prawda to prawda to o tych pedałach troche. mnie też trochę obrzydza to ze sztuka jest przesiąknięta queerem, a sztuka tak pozwala na upolitycznienie jej. No ale cóż. nadal jest miejscen na miłość, wolność i bohaterstwo. Tylko forma się zmienia.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Neprijatel
Bombardier
Bombardier
Posty: 627
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 18:30
Lokalizacja: ze wszond
Kontakt:

Re: Żółty

Post autor: Neprijatel »

Bo już nie ma bohaterstwa, miłości i wolności. Nikomu się to już nie opłaca.
leżę, patrzę w podłogę i nie chcę.
pepe777
Pomywacz
Posty: 32
Rejestracja: poniedziałek, 2 czerwca 2008, 15:31
Numer GG: 0

Re: Żółty

Post autor: pepe777 »

No i dlatego się powinno o tym pisać. Pisało się o odwadze, kiedy jej brakowało! O miłości, kiedy przychodziło zwątpienie! Pisało się ku pokrzepieniu serc! A teraz? Mało mamy gejów, żeby ich jeszcze propagować?
Przyparafialna Szkoła Snajperska
Nie wystarczy obronić pracy magisterskiej.
Trzeba jeszcze o nią walczyć.
ODPOWIEDZ