Długopis

ODPOWIEDZ

Ocena:

6
0
Brak głosów
5
1
17%
4
1
17%
3
0
Brak głosów
2
2
33%
1
2
33%
 
Liczba głosów: 6
Aer
Pomywacz
Posty: 34
Rejestracja: niedziela, 2 kwietnia 2006, 19:13

Długopis

Post autor: Aer »

chcą mnie przykreślić
kilkoma kroplami
i żeby to atramentem prawdziwym
a to badziewie jakieś
plastik
sprężynka

znów decyduje o mnie
wszechogarniająca tandeta
poziomicowanie

chcą mnie przykreślić
czymś bez duszy
chcą mnie przykreślić
kilkoma kroplami
mnie - oceanografa
Eglarest
Chorąży
Chorąży
Posty: 3653
Rejestracja: sobota, 19 listopada 2005, 11:02
Numer GG: 777575
Lokalizacja: Poznań/Konin

Re: Długopis

Post autor: Eglarest »

coś w tym jest ciekawego coś mnie tknęło w puencie ale nie mogę się pozbyć wrażenia, że to opis stresu przedmaturalnego, że jest on tak samo bezsensowny jak kształt dzisiejszych matur.
Ardel
Kok
Kok
Posty: 1015
Rejestracja: sobota, 13 stycznia 2007, 20:32
Numer GG: 8570942
Lokalizacja: Shadar Logoth

Re: Długopis

Post autor: Ardel »

Powiało mi troszkę niejakim dekadentyzmem...
Mimo, że ciężko się czyta, to wiersz ma coś w sobie. Coś ruszającego.
AsiaWZieleni
Marynarz
Marynarz
Posty: 324
Rejestracja: wtorek, 3 maja 2005, 14:17
Numer GG: 0
Lokalizacja: z miejsca

Re: Długopis

Post autor: AsiaWZieleni »

Wiersz zdecydowanie lepszy od poprzednika. Fajnie zarysowane tendencje do megalomanii. Dalej - mam wrażenie, że autorowi blisko do poetów lingwistycznych. Czy jesteś, Aer, dobrze zaznajomiony z pokoleniami '56 i '68? Polecam. Podobnie jak antologię esejów polskich "Kosmopolityzm i sarmatyzm". Ciężko dostać, trudne dzieło, ale może Cię zaciekawi.
I rzeczywiście widać w tych dwóch utworach wpływ Gombrowicza. Ponieważ najwyraźniej masz talent do syntezowania znaczeń, zachęcam do pisania.
Więcej! A jeśli chcesz w utworach tak eksponować podmiot, musisz się postarać, by był on ciekawszy, z osobowością. Niekoniecznie oznacza to "arogancki". Nawet jeśli u Gombrowicza chwyt ten był absolutnie skuteczny.
Nie ma tego złego, co do domu poszedł
Danai
Tawerniana Smoczyca
Tawerniana Smoczyca
Posty: 318
Rejestracja: sobota, 14 sierpnia 2004, 23:00
Kontakt:

Re: Długopis

Post autor: Danai »

Mnie się podoba.
Zwróciłby moją uwagę - i przejawia lubiane przeze mnie cechy: jest niedługi+ ma sens :)
I'm not a bitch. I just have low bullshit tollerance.
''Μῆνιν ἄειδε, θεά...''
www.smoczej.blogspot.com
Aer
Pomywacz
Posty: 34
Rejestracja: niedziela, 2 kwietnia 2006, 19:13

Re: Długopis

Post autor: Aer »

AsiaWZieleni pisze:Wiersz zdecydowanie lepszy od poprzednika. Fajnie zarysowane tendencje do megalomanii. Dalej - mam wrażenie, że autorowi blisko do poetów lingwistycznych. Czy jesteś, Aer, dobrze zaznajomiony z pokoleniami '56 i '68? Polecam. Podobnie jak antologię esejów polskich "Kosmopolityzm i sarmatyzm". Ciężko dostać, trudne dzieło, ale może Cię zaciekawi.
I rzeczywiście widać w tych dwóch utworach wpływ Gombrowicza. Ponieważ najwyraźniej masz talent do syntezowania znaczeń, zachęcam do pisania.
Więcej! A jeśli chcesz w utworach tak eksponować podmiot, musisz się postarać, by był on ciekawszy, z osobowością. Niekoniecznie oznacza to "arogancki". Nawet jeśli u Gombrowicza chwyt ten był absolutnie skuteczny.

Z Białoszewskiego prezentacja maturalna 20/20, że się tak pochwalę lekko ;) zatem '56 i Nowa Fala obce mi nie są. Co do polecanych "Kosmopolityzm i sarmatyzm", to chętnie przeczytam, zwłaszcza że 4 miesiące wakacji przede mną ;P może w BUWie znajdę. Pozdrawiam ^^
AsiaWZieleni
Marynarz
Marynarz
Posty: 324
Rejestracja: wtorek, 3 maja 2005, 14:17
Numer GG: 0
Lokalizacja: z miejsca

Re: Długopis

Post autor: AsiaWZieleni »

@Up: Argh, fresh blood. Serce rośnie.
Owocnych wakacji życzę ;)
Nie ma tego złego, co do domu poszedł
Neprijatel
Bombardier
Bombardier
Posty: 627
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 18:30
Lokalizacja: ze wszond
Kontakt:

Re: Długopis

Post autor: Neprijatel »

Ale jacy oni? Żydzi, masoni? Poza tym, brakuje subtelności, języka.
leżę, patrzę w podłogę i nie chcę.
Aurora
Mat
Mat
Posty: 503
Rejestracja: poniedziałek, 20 listopada 2006, 15:43
Numer GG: 1668791
Lokalizacja: Ziemia Niczyja
Kontakt:

Re: Długopis

Post autor: Aurora »

To nie opowiadanie. To wiersz.

Ale okej autor następnym razem będzie pisał więcej, żebyś dokładnie wiedział KTO i CO, bo słyszałam ,że idiotów myślenie boli najbardziej.

A w ogóle to... nie !! Czekaj! Wróć! Tak też będzie niedobrze bo przegadane!

A tak zapomniałam... tu po prostu nie ma lepszego poety, niż Nep to dlatego...


Matko... Ty to naprawdę masz w życiu ciężko. Na każdym kroku się starać żeby to co mówisz, piszesz i robisz nie było za mądre ;-). Ale spoko na razie świetnie Ci idzie. Ja już nie mam dla Ciebie szacunku. Nawet swoich majtek bym Ci nie pokazała :P
Mój świecie rozpal duszę moją, aż do końca! Mój świecie zamień duszę w cząsteczkę słońca! Niech świeci w mroku, niech rozjaśnia dni parszywe! Chcę mięc gorączkę! (...) Ogrzej mnie, miłości, której nie znam jeszcze(...)ogrzej mnie!
Eglarest
Chorąży
Chorąży
Posty: 3653
Rejestracja: sobota, 19 listopada 2005, 11:02
Numer GG: 777575
Lokalizacja: Poznań/Konin

Re: Długopis

Post autor: Eglarest »

Nep czy ty się nie żegnałeś już w którymś z postów miało cię nie być, a jesteś. Skoro już jesteś to zajmij się jak kiedyś rzeczową krytyką a nie rzucaniem haseł wyrywkowo bo robisz bazar.
ODPOWIEDZ