Sen

ODPOWIEDZ

Ocena:

6
0
Brak głosów
5
0
Brak głosów
4
0
Brak głosów
3
1
25%
2
1
25%
1
2
50%
 
Liczba głosów: 4
Adda
Majtek
Majtek
Posty: 116
Rejestracja: czwartek, 10 maja 2007, 14:09
Numer GG: 21666460
Skype: rata_el_deserto
Lokalizacja: Mnichowice

Sen

Post autor: Adda »

Lepiej spać.
Bo juz niewiele mogę dać...
Sen tak miło łagodzi rany...
Jednak odpoczynek nie jest nam dany...
Gdy sie budzimy...
Szarą codzienność widzimy...
To wszystko wraca...
Choć...
Trochę słabiej. tylko troszeczkę.
Tak bym mogła dotrwać.
Do nocy.
I...Spać.
Bo tylko tam jestem wolna.
"Widzieliście go? Rycerz chędożony! Herbowy! Trzy lwy w tarczy! Dwa srają, a trzeci warczy!"
Mr.Ofca
Marynarz
Marynarz
Posty: 288
Rejestracja: czwartek, 28 lutego 2008, 18:31
Numer GG: 8533882
Lokalizacja: Szczecin

Re: Sen

Post autor: Mr.Ofca »

Nie to ze sam cos potrafie napisac ale cinkie to :/
dópa
AsiaWZieleni
Marynarz
Marynarz
Posty: 324
Rejestracja: wtorek, 3 maja 2005, 14:17
Numer GG: 0
Lokalizacja: z miejsca

Re: Sen

Post autor: AsiaWZieleni »

To się nazywa de-pres-ja, a nie żaden sen. Tyczy się oczywiście wiersza jako ocena wartości literackiej.
Nie ma tego złego, co do domu poszedł
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Re: Sen

Post autor: Alucard »

Brakuje mi skali.
Nie tym razem. Zakladając, że NEP, AURORKA czy AWZ mieli u mnie często 4, musiałbym teraz urzyc liczb całkowitych.
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Sen

Post autor: Sihamaah »

Brakuje mi skali.
Nie tym razem. Zakladając, że NEP, AURORKA czy AWZ mieli u mnie często 4, musiałbym teraz urzyc liczb całkowitych.
Sorry, że się wtrącam, ale... "użyć", Panie Studencie filologii polskiej :D

Cóż, skoro sie już udzielam, uważam wiersz za słaby... Do interpretowania nie ma tu zbyt wiele, jeśli chodzi o wartości estetyczne - poza kiepskimi rymami nic tu nie ma... Ale zachęcam do pisania.
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Aurora
Mat
Mat
Posty: 503
Rejestracja: poniedziałek, 20 listopada 2006, 15:43
Numer GG: 1668791
Lokalizacja: Ziemia Niczyja
Kontakt:

Re: Sen

Post autor: Aurora »

pierdolenie o szopienie :-)
Mój świecie rozpal duszę moją, aż do końca! Mój świecie zamień duszę w cząsteczkę słońca! Niech świeci w mroku, niech rozjaśnia dni parszywe! Chcę mięc gorączkę! (...) Ogrzej mnie, miłości, której nie znam jeszcze(...)ogrzej mnie!
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Re: Sen

Post autor: Alucard »

Kajam się i bije w piersi. Ort. w mojej wypowiedzi był na tyle tragiczny, że pozostaje mi popełnic harakiri.

Nie zwiększa to niestety wartości tekstu, który rozszerza moją skalę o liczbę "-1". Może ostatnio zbyt wiele czytam, może mi na poetyce czegoś natłukli, może Świetlicki i Różycki na mnie odcisnęli spore piętno... Hmmm- dla mnie to nie jest wiersz.
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
Kaczor
Marynarz
Marynarz
Posty: 380
Rejestracja: sobota, 18 listopada 2006, 16:52

Re: Sen

Post autor: Kaczor »

Alucard pisze:Hmmm- dla mnie to nie jest wiersz.
W takim razie, zdefiniuj definicję wiersza^^

A co do tekstu...nie podoba mi się. Nie umiem powiedzieć, co mi się nie pasuje w nim najbardziej. Czy zapis graficzny, czy rymy, a może po prostu nie bardzo co jest w nim interpretować. W każdym razie, 1. Acz, nie załamuj się, nie od razu Kraków zbudowano^^
Aurora
Mat
Mat
Posty: 503
Rejestracja: poniedziałek, 20 listopada 2006, 15:43
Numer GG: 1668791
Lokalizacja: Ziemia Niczyja
Kontakt:

Re: Sen

Post autor: Aurora »

'zdefiniuj definicję'

Ty z T Y C H kaczorów jesteś prawda?
Cóż pozdrów Tuska.
Mój świecie rozpal duszę moją, aż do końca! Mój świecie zamień duszę w cząsteczkę słońca! Niech świeci w mroku, niech rozjaśnia dni parszywe! Chcę mięc gorączkę! (...) Ogrzej mnie, miłości, której nie znam jeszcze(...)ogrzej mnie!
Kaczor
Marynarz
Marynarz
Posty: 380
Rejestracja: sobota, 18 listopada 2006, 16:52

Re: Sen

Post autor: Kaczor »

Hm. Tak. Popełniłem błąd. Przepraszam. A co do reszty posta.....jeżeli to pomoże uleczyć Twoją urażoną dumę nieudolnej grafomanki....ok. Pozdrowię.


EDIT: Dobra, poniosło mnie troszkę. Przepraszam.


EDIT2: @AsiaWZieleni- miło że podajesz tyle źródeł, ale ja, profan i laik zajrzałem bezczelnie do wikipedii a ta powiedziała mi, że tekst Aurory podchodzi pod wiersz. No ale nie będę się sprzeczał przecież-tzn.- nie tutaj:)
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 24 listopada 2008, 21:32 przez Kaczor, łącznie zmieniany 2 razy.
"Yet another beautiful moonlit night."-Alucard :D
Aurora
Mat
Mat
Posty: 503
Rejestracja: poniedziałek, 20 listopada 2006, 15:43
Numer GG: 1668791
Lokalizacja: Ziemia Niczyja
Kontakt:

Re: Sen

Post autor: Aurora »

Dziękuję.

Czyż on nie jest UROCZY? :*
Mój świecie rozpal duszę moją, aż do końca! Mój świecie zamień duszę w cząsteczkę słońca! Niech świeci w mroku, niech rozjaśnia dni parszywe! Chcę mięc gorączkę! (...) Ogrzej mnie, miłości, której nie znam jeszcze(...)ogrzej mnie!
AsiaWZieleni
Marynarz
Marynarz
Posty: 324
Rejestracja: wtorek, 3 maja 2005, 14:17
Numer GG: 0
Lokalizacja: z miejsca

Re: Sen

Post autor: AsiaWZieleni »

Kaczorku, musisz wiedzieć, że "definicja wiersza" to bardzo skomplikowana sprawa, w którą zagłębianie się to rzecz, uwierz mi, której nie chcesz robić, zwłaszcza, że temat ten nie jest odpowiednim miejscem na takie dywagacje. Jeśli Cię to jednak naprawdę ciekawi, mogę Ci polecić kilka naprawdę hardych wydawnictw, jak np. Genologia polska , Znak, styl, konwencja, jeśli dobrze pamiętam lub Problemy teorii literatury. Podejrzewam jednak, że badanie literatury nie jest tym, co Cię kręci, możesz więc sięgnąć po Pocztę poetycką Szymborskiej, która powinna zobrazować Ci, chociaż częściowo, co jest uznawane za wiersz.
Nie ma tego złego, co do domu poszedł
Neprijatel
Bombardier
Bombardier
Posty: 627
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 18:30
Lokalizacja: ze wszond
Kontakt:

Re: Sen

Post autor: Neprijatel »

Ja tylko na chwileczkę. Autora chciałbym zniechęcić do pisania. To doprawdy chujowe zajęcie, męczące, niewdzięczne, trudne, mało kogo interesujące, nieopłacalne i wypaczające.

Zamiast tego, chciałbym Autora zachęcić do myślenia! Bo przecież, omawiając powyższy tekst, nie możemy mówić o jakichkolwiek wartościach literackich; mogę jedynie napisać: myślenie ma kolosalną przyszłość! Pozdrawiam!
leżę, patrzę w podłogę i nie chcę.
Eglarest
Chorąży
Chorąży
Posty: 3653
Rejestracja: sobota, 19 listopada 2005, 11:02
Numer GG: 777575
Lokalizacja: Poznań/Konin

Re: Sen

Post autor: Eglarest »

no dobra zmarnowałem już czas na przeczytanie to i coś wyskrobie w ramach przyzwoitości. Powinienem sobie zrekompensować moją stratę i wyżyć się na tym kto stworzył to coś- ale odpuszczę sobie.

Autorze proszę Cię jedynie o jedno nie pisz więcej.
ODPOWIEDZ