Po kawałku

ODPOWIEDZ

Ocena:

1
0
Brak głosów
2
0
Brak głosów
3
0
Brak głosów
4
0
Brak głosów
5
0
Brak głosów
6
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 0
slaine
Szczur Lądowy
Posty: 8
Rejestracja: niedziela, 20 kwietnia 2008, 16:40
Numer GG: 0
Kontakt:

Po kawałku

Post autor: slaine »

Kęs za kęsem
Zjadam życie
Z czekolady i śmietany
Słone, ostre niczym pieprz

Kęs za kęsem
Zjadam życie
Nie wybrzydzam
Wszystko chłonę

Kęs za kęsem
Należycie
Łykam, trawię
Wymiotuję i wydalam
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Po kawałku

Post autor: Sihamaah »

Na widok takiej poezji zachowuję się jak podmiot w ostatnim wersie. Dobra, do tej jedynki dodam plusa na zachętę. Taki emo wiersz, jedyna różnica od "kanonu"to że autor silił się na turpizm. Łeee...
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
AsiaWZieleni
Marynarz
Marynarz
Posty: 324
Rejestracja: wtorek, 3 maja 2005, 14:17
Numer GG: 0
Lokalizacja: z miejsca

Re: Po kawałku

Post autor: AsiaWZieleni »

Raczej: bardzo początkujące, bardzo typowe, zbyt ogólne; za mało warsztatu;
Na plus: nie odrzuca; Próbuj dalej, nie zastanawiając się, czy to jest dobre lecz czy interesujące. Z chęcią posłucham.
Nie ma tego złego, co do domu poszedł
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Po kawałku

Post autor: Sihamaah »

No, coś w tym jest co mówi Asia. W końcu nie napisałeś wiersza o mhrrooocznych wampirach czy innym badziewiu. Toteż dostałeś plusa :P Ale staraj się dalej... Bo może będziesz lepiej pisał.
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
slaine
Szczur Lądowy
Posty: 8
Rejestracja: niedziela, 20 kwietnia 2008, 16:40
Numer GG: 0
Kontakt:

Re: Po kawałku

Post autor: slaine »

Sihamaah, przeglądając twoje komentarze do innych wierszy, zauważyłem, że podobno na poezji się nie znasz;)
Wiersz jest prosty, ale przynajmniej każdy go zrozumie - nie jest to pseudofilozoficzne gadanie. Poza tym jest metafora, są powtórzenia, Sihamaah dostrzegł nawet turpizm, z którego ja nie do końca zdawałem sobie sprawę (piszę poważnie) a faktycznie jest tu coś z niego.
Co do emo, to nie załapałem. W każdym razie mogę cię zapewnić, że grzywki nie noszę.
A o mhrrooocznych wampirach nic nie mam, także spokojna głowa.
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Po kawałku

Post autor: Sihamaah »

Pocieszyłeś mnie :P Nie zrozumiem mnie źle, te ostre komentarze mają na celu pobudzenie Cię do działania, lepszego pisania. Bo nie jest tragicznie.

Nie znam się dobrze na poezji.

Z emo mamy takie negatywne podejście do życia, użalanie się nad sobą, nad swymi emocjami... Błeee... Gorzej jak niektóre z "Trenów". Nawet jak tego nie chciałeś tak wyszło...

Co do mrocznych wampirów to raz pojawił się taki wiersz, zaraz pod nim komentarze typu: "To się nie nadaje do komentowania" i oceny 0 czy -1 :P Więc jak widzisz, ocena którą wystawiłem temu utworowi nie jest najgorsza.

Do roboty, czekam na więcej. Kilka rad: postaraj się popracować nad przesłaniem, myślą przewodnią wiersza, poczytaj o czymś jak adresat i nadawca, o typach liryki... Nad kompozycją, użytymi środkami stylistycznymi. Bo "słońce ostre niczym pieprz"..? Niezbyt mi się to podoba :P

Czekam na więcej... Ale koniecznie lepiej.
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Re: Po kawałku

Post autor: Alucard »

slaine pisze: Wiersz jest prosty, ale przynajmniej każdy go zrozumie
To nie argument.Czy minusa trzeba dać Herbertowi, bo niewielu go rozumie?
Rozumienie czy nie zależy od czytelnika- ty się tym nie kłopocz. Jak dotrze za pierwszym razem- spoko. Jak za 20-tym - tez spoko. Pisanie wiersza z założeniem, że ma do każdego dotrzeć, jest moim zdaniem całkowicie bezsensowne...
slaine pisze:nie jest to pseudofilozoficzne gadanie.
Z poprzedniego wnioskuje, że to co nie proste, jest pseudofilozoficzne... Poza tym czemu uważasz, że trudne do odbioru ro gorsze ;) Ja z chęcią pomyślałbym nad tym tekstem... niestety, nie mam takiej możliwości. Jest prosty, infantylny i niedopracowany. Ale o tym zaraz
slaine pisze:Poza tym jest metafora, są powtórzenia, Sihamaah dostrzegł nawet turpizm, z którego ja nie do końca zdawałem sobie sprawę (piszę poważnie) a faktycznie jest tu coś z niego.
Środek literacki a konwencja to 2 różne sprawy, więc mówiąc, że są metafory i turpizm troche mylisz pojęcia. Poza tym taka wyliczanka "co jest" jest niepoważna. Wiersz ma się bronić sam. Idąc twoim tokiem rozumowania mogę napisać

"Mam 2 nogi
mam 2 nogi
mięsisty mobil ciała"

Są powtórzenia, jest metafora.Pytanie, czy UDANE. Wiersz nie trafia do mnie w ogóle, więc moim zdaniem nie.
slaine pisze:A o mhrrooocznych wampirach nic nie mam, także spokojna głowa.
Zauważyłem ;)
Z ciekawości ściągnąłem sobie z twojego serwisu poezje. Zbocznie takie- lubie nowości :P Na twoim miejscu zamieściłbym co innego, ale najpierw pracował i pracował nad wierszami.


Nie pisze, żeby zgnoić, tylko uświadomić nielogiczności.
Pozdrawiam.
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
slaine
Szczur Lądowy
Posty: 8
Rejestracja: niedziela, 20 kwietnia 2008, 16:40
Numer GG: 0
Kontakt:

Re: Po kawałku

Post autor: slaine »

Sihamaah, tam nie jest "słońce" tylko "słone" (słona sól, słona woda w morzu) "słone, ostrze niczym pieprz" - odnosi się do życia.
Tak na marginesie, ja też nie znam się na poezji (co zresztą widać).
Komenty Alucarda trafne i nie ma powodu (ani argumentów ;) ), by się z nimi nie zgadzać.
Co do mojej strony internetowej, to nie mam nic nowego, co mógłbym tam zamieścić. Obecnie nie piszę. Sytuacja wygląda tak, że kiedyś czułem taką potrzebę i stukałem sobie na klawiaturze. Tyle, że nie miałem tego gdzie zamieścić. Niedawno doszedłem do wniosku, że fajnie byłoby to gdzieś przedstawić i dowiedzieć się, co sadzą na ten temat inni.
"Po kawałku" nie uważam za swój najsłabszy wiersz; on powstał raczej w tych końcowych latach (2005 a może i 2006). Zresztą Alucard, jak ściągnąłeś moją poezję, to pewnie się trochę uśmiałeś, bo są tam i słabsze utwory niż powyższy (ale są też i lepsze). W każdym razie fajnie, że wszedłeś na 2stronę, że masz takie, a nie inne zbocznie :lol:
Może to grafomania, ale na 2stronie zamieściłem wszystkie swoje teksty - nie chciałem robić żadnej selekcji, bo było mi szkoda. Poza tym gdybym tak powyrzucał to i owo, to jeszcze by się okazało, że do pobrania są 2, 3 kawałki ;)
Neprijatel
Bombardier
Bombardier
Posty: 627
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 18:30
Lokalizacja: ze wszond
Kontakt:

Re: Po kawałku

Post autor: Neprijatel »

Co Ty czytasz z poezji?

Sd, Aluś - "mięsisty mobil ciała" wymiata ;P
leżę, patrzę w podłogę i nie chcę.
ODPOWIEDZ