***

ODPOWIEDZ
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

***

Post autor: Sihamaah »

tanio! transakcja za uśmiechanie;
zbędne są grosze trzy - powtórz za mną,
psujesz rytm. taśma sunie, pętla linek ze słów
krępuje. sprzedaj etos, z ceną kup
zrozumienie. adapter to tu, obraz bez liter już.
telewizyjny negatyw w filmie ze snu
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Neprijatel
Bombardier
Bombardier
Posty: 627
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 18:30
Lokalizacja: ze wszond
Kontakt:

Re: ***

Post autor: Neprijatel »

Wow! Po wprowadzeniu kilku kosmetycznych poprawek byłby to imo b. dobry wiersz! Boję się jednak udzielić swoich porad, bo zostanę posądzony o nieudolność w pisaniu tekstów poetyckich, stylizowanie komentarzy na ruszczyznę, niezrozumienie czytanego tekstu i niekompetencję w kwestiach poezji.
leżę, patrzę w podłogę i nie chcę.
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: ***

Post autor: Sihamaah »

Śmiało! :P Ja już mam kilka pomysłów na poprawki, ale wolę wpierw wysłuchać innych :) Czekam... ;)
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Neprijatel
Bombardier
Bombardier
Posty: 627
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 18:30
Lokalizacja: ze wszond
Kontakt:

Re: ***

Post autor: Neprijatel »

1. Inwersje są zbędne - lepiej brzmi bez nich:
- nie grosze trzy, ale trzy grosze,
- nie obraz bez liter już, ale obraz już bez liter.

2. z ceną kup
zrozumienie
- tego zwyczajnie nie rozumiem.

3. Mam wątpliwości, czy poprawne jest wyrażenie "transakcja za uśmiechanie"; mogę się tu jednak mylić.

4. Pozostają jednak wątpliwości natury estetycznej - "uśmiech" imo brzmi lepiej niż "uśmiechanie" ;)

Mam nadzieję, że się nie obrazisz i nie zmieszasz mnie z błotem.
leżę, patrzę w podłogę i nie chcę.
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: ***

Post autor: Sihamaah »

Ekhm... Czemu sądzisz, że miałbym się obrazić :P Albo mieszać z błotem... Kultura :)

Ad4&3. "transakcja za uśmiech" brzmiałoby moim zdaniem zbyt standardowo, bo przecież nie raz się mówi, że coś się dostało za uśmiech (przynajmniej mam takie odczucie, że nie raz to słyszałem :P)
Ad1. Mhm, nie wiem jak to ująć, ale takie rozłożenie sylab "u" (i jednego "ó") mialo nadać w moim odczuciu rytm w wierszu, poza tym dzięki temu, że już jest na końcu mamy niedokładny rym z "snu" i troszkę z "kup" (tak, wiem, prostacki zabieg, inwersja by mieć rym :P) Acha - "trzy" z "rytm" to taki jakby wewnętrzny rym (jest takie coś w poezji, co?)
Ad2. Z ceną to pozostałość po piewszym podejściu do wiersza, gdzie miało kontrastować z bezcennością... Nevemind. Zmienię, bo i przed Twoim komentarzem to miałem zrobić, po prostu byłem zmęczony, jak przeklepywałem z kartki na forum, ok? ;) A co do samej interpretacji, pozostawiam ją Tobie. Po tej małej zmianie:

tanio! transakcja za uśmiechanie;
zbędne są grosze trzy - powtórz za mną,
psujesz rytm. taśma sunie, pętla linek ze słów
krępuje. sprzedaj etos i kup
zrozumienie. adapter to tu, obraz bez liter już.
telewizyjny negatyw w filmie ze snu
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Neprijatel
Bombardier
Bombardier
Posty: 627
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 18:30
Lokalizacja: ze wszond
Kontakt:

Re: ***

Post autor: Neprijatel »

"Grosze trzy" w połączeniu z "psujesz rytm" ładnie się bronią, to taki autoironiczny zabieg w tekście; się mi podoba. "Obraz bez liter już" z kolei imo się nie broni. Ale jak na początek i tak mam wiersz za bardzo, bardzo obiecujący.
leżę, patrzę w podłogę i nie chcę.
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: ***

Post autor: Sihamaah »

Uwierzycie? I kto to napisał :P Czekam na wypowiedzi reszty odwiedzających kącik poezji, szczególnie pań :)

Wrzucę coś w pewnie w weekend, może nawet jutro. Już mam od rana mam pewne koncepcje... Ale szczegóły jutro z wieczora ;)
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
AsiaWZieleni
Marynarz
Marynarz
Posty: 324
Rejestracja: wtorek, 3 maja 2005, 14:17
Numer GG: 0
Lokalizacja: z miejsca

Re: ***

Post autor: AsiaWZieleni »

Inwersje nadają utworowi ciężaru, bez nich wszystko poszłoby w eter. Nie jestem zachwycona, nie widzę w tym treści, która nadałaby mu życie dłuższe niż powiedzieć: "Fajny tekst". Może powinnam go więcej poczytać, albo poczytać na wyspanego.
Jeśli to jest przystawka i pokażesz coś więcej, już robi mi się apetyt.
Nie ma tego złego, co do domu poszedł
Neprijatel
Bombardier
Bombardier
Posty: 627
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 18:30
Lokalizacja: ze wszond
Kontakt:

Re: ***

Post autor: Neprijatel »

Jasne, że nie jest to jakiś wybitny tekst; ale jest dobry, przemyślany, przepracowany, niezwykle obiecujący i zdenominuję go do PL ;)
leżę, patrzę w podłogę i nie chcę.
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: ***

Post autor: Sihamaah »

Zdenominować? wtf? Nie wiem o co chodzi... Acha, reforma pieniężna. "Gdy nie wiesz o co chodzi, chodzi o pieniądze"... :roll: ^^ :P

A na serio - chciałbym zakomunikować, że jeśli chodzi o publikację, w przypadku gdyby wiersz miał trafić na łamy, wolałbym go syngować nie pseudonimem a nazwiskiem. Ale to już rzecz jakby wiersz faktycznie miał przejść...
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Aurora
Mat
Mat
Posty: 503
Rejestracja: poniedziałek, 20 listopada 2006, 15:43
Numer GG: 1668791
Lokalizacja: Ziemia Niczyja
Kontakt:

Re: ***

Post autor: Aurora »

Kurde fajne :). Powiem tak:

1. Podoba mi się to, że taki galimatias niby, że niby trudny i niby dziwny, ale zrozumiały.. :) Podoba mi się!

2. W ogóle podoba mi się to, że jest krótki, a nie taki na siłe tysiąc strof :) Przerzuce sie na haiku chyba ;p.

3. W ogóle podoba mi się, wspominałam to? :D

4. Jak zobaczyłam, że jest Twój nowy utwó to pierwsza myśl 'O Jezu... nad tym będzie trzeba pomyśleć..zostawię sobie komenty na wieczór', ale spoko dało rade;).

5. Pozdro ;*

6. I bez yoł :p
Mój świecie rozpal duszę moją, aż do końca! Mój świecie zamień duszę w cząsteczkę słońca! Niech świeci w mroku, niech rozjaśnia dni parszywe! Chcę mięc gorączkę! (...) Ogrzej mnie, miłości, której nie znam jeszcze(...)ogrzej mnie!
ODPOWIEDZ