Po fakcie

ODPOWIEDZ

Ocena (cicho potok gada, nanananana, gwarzy pośród skał...):

1 (1/1)
0
Brak głosów
2 (2/1)
1
33%
3 (9/3)
1
33%
4 (16/4)
1
33%
5 (pierwiastek z pięciu do kwadratu)
0
Brak głosów
6 (yeah!)
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 3
Neprijatel
Bombardier
Bombardier
Posty: 627
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 18:30
Lokalizacja: ze wszond
Kontakt:

Po fakcie

Post autor: Neprijatel »

Po fakcie
Ostatnio zmieniony czwartek, 19 czerwca 2008, 00:50 przez Neprijatel, łącznie zmieniany 1 raz.
leżę, patrzę w podłogę i nie chcę.
Aurora
Mat
Mat
Posty: 503
Rejestracja: poniedziałek, 20 listopada 2006, 15:43
Numer GG: 1668791
Lokalizacja: Ziemia Niczyja
Kontakt:

Re: Po fakcie

Post autor: Aurora »

Odwieczny dylemat poety. Pisać o pisaniu czy to już oznacza, że się wypaliłem? A moim zdaniem pisać. Bo to takie dziwne uczucie, które nas ogarnia kiedy chcemy. Kiedy chcemy, a nie możemy. Kiedy możemy, a nie chcemy i tak dalej. To jest niesamowite.

Bo poetą się bywa, a nie jest.. ;P
Mój świecie rozpal duszę moją, aż do końca! Mój świecie zamień duszę w cząsteczkę słońca! Niech świeci w mroku, niech rozjaśnia dni parszywe! Chcę mięc gorączkę! (...) Ogrzej mnie, miłości, której nie znam jeszcze(...)ogrzej mnie!
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Re: Po fakcie

Post autor: Alucard »

Nep- jedno ale... przerzutnie... Ja naprawde jestem chyba idiotą (teraz szczerze, niemal płacząc z bezsilności przed monitorem pisze) ale ni pierona nie rozumiem, jaki jest cel tego ciągłego przerzucania.

Co do treści to dobra... Nie powala, ale jest bardzo bardzo... kurde, nie wiem jak to ująć? No w każdym razie to takie Malboro ;) Może i Luckystrike'i salepsze,ale niewiele brakuje do tego ulubionego smaku...


A ja i tak lubie wielokropki. MindStream :P
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
Neprijatel
Bombardier
Bombardier
Posty: 627
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 18:30
Lokalizacja: ze wszond
Kontakt:

Re: Po fakcie

Post autor: Neprijatel »

Ech. Cel ciągłego przerzucania - rozbicie lub zaakcentowanie wątku, utworzenie nowych ścieżek interpretacyjnych poprzez powiązanie - również wizualne - słowa z innymi słowami, zbicie lub rozbicie wewnętrznego rytmu. Dokładnie, jak ja sobie to kminię, pisał nie będę, bo każdy może inaczej :P

Aurorko: dla mnie ten tekst jest nie tylko o pisaniu. Traktuję pisanie jako pretekst, asumpt. Dla Ciebie jednak może być inaczej, oczywiście, i jest mi z tego powodu niezmiernie miło :)

Pozdrawiam Was serdecznie - wystarczy prztyknąć po nosach, a się ruszacie ;>
leżę, patrzę w podłogę i nie chcę.
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Po fakcie

Post autor: Sihamaah »

Żadne wypalenie. Bardzo mi przypadł do gustu... Może i nauczę się go na pamięć... To możliwe. Świetna sprawa, zaskoczyłeś mnie Nepritajel. Idzie wiosna i się przebudzasz do naprawdę dobrego pisania, lub raczej ja do myślenia :P Pięć. Świetne. Mhm... :)

Jutro dopiszę więcej, bo teraz czas się polenić... :P Lub napisać o tym wiersz :P :) :P
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Neprijatel
Bombardier
Bombardier
Posty: 627
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 18:30
Lokalizacja: ze wszond
Kontakt:

Re: Po fakcie

Post autor: Neprijatel »

Ach. Po raz pierwszy proszę o niepublikowanie tekstu w PL ;)
leżę, patrzę w podłogę i nie chcę.
AsiaWZieleni
Marynarz
Marynarz
Posty: 324
Rejestracja: wtorek, 3 maja 2005, 14:17
Numer GG: 0
Lokalizacja: z miejsca

Re: Po fakcie

Post autor: AsiaWZieleni »

Może to i marlboro, ale superlighty, niestety. Czytam raz, drugi, trzeci... i za trzecim już nie skończyłam, bo miałam dosyć, mimo że wciąż czuję niedosyt. To już było, nie wiem gdzie i kiedy, ale widziałam.
Dziś bez konstruktywnej krytyki, bo ileż można, sam znasz się na tym równie dobrze, a najprawdopodobniej lepiej.
Nie ma tego złego, co do domu poszedł
Carchmage
Trocheiczny Tawerniak
Trocheiczny Tawerniak
Posty: 668
Rejestracja: środa, 27 października 2004, 18:54
Numer GG: 3654146
Lokalizacja: Inonia.

Re: Po fakcie

Post autor: Carchmage »

Nie kolą tutaj przerzutnie (jak dla mnie), wręcz wkonstruowałbym jeszcze jedną. Tam gdzie jest "nagle wiem, że" zakończyłym wiersz na "nagle" - "wiem" w następnym wersie (może zorbić z niego oddzielną strofę?) miałoby bardziej konkludujący charakter. Ale to zrobiłbym ja, tak tylko sobie gadam. ;P

Treść ma w sobie pewną niebanalność - tkwi w tym jakaś cuchnąca swieżość. Podoba mi się po prostu.

Cóż to Nep, również nie publikujesz w Tawernie wiersza? ;> Czyżby jakiś tomik w perspektywie?
Uniwersytet Rzeszowski wydał almanach, jeden wiersz jest mój - "Czytanie z umierania", z czego jestem średnio zadowolony, ale skromniutki kroczek w przód jest! ;)
Śnieżysta równina, biały krąg księżyca,
Całunem przykryta nasza okolica,
I zawodzą w lasach brzozy w bieli całe.
Kto zginął tu? Umarł? Nie ja sam skonałem?


(Sergiusz Jesienin, 1925)
Neprijatel
Bombardier
Bombardier
Posty: 627
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 18:30
Lokalizacja: ze wszond
Kontakt:

Re: Po fakcie

Post autor: Neprijatel »

Tomik swoją drogą, ale to w połowie roku. Ten tekst przeznaczam na lokalny konkurs jednego wiersza - lokalny, więc liczę na wygraną ;)
leżę, patrzę w podłogę i nie chcę.
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Re: Po fakcie

Post autor: Alucard »

Gratuluje panom :D Szczególnie tobie Carch za jakis tam, ale zawsze kroczek. I tobie Nep- oby sie udalo zadebiutowanie.
Ja mam w planie publikację zbiorową z naszą grupą studyjno-poetycką (końcem tego roku) nazwaną "8.6-8"

Czy się uda? Czas pokaże. :P
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
Neprijatel
Bombardier
Bombardier
Posty: 627
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 18:30
Lokalizacja: ze wszond
Kontakt:

Re: Po fakcie

Post autor: Neprijatel »

Znaczy, tomik razem z grupą - po pięć, sześć wierszy od każdego ;) Do tego rozpocząłem wysyłanie tekstów do czasopism literackich i ciekawe, co z tego wyniknie :P
leżę, patrzę w podłogę i nie chcę.
ODPOWIEDZ