Dialog

ODPOWIEDZ

Ocena:

1
0
Brak głosów
2
0
Brak głosów
3
1
100%
4
0
Brak głosów
5
0
Brak głosów
6
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 1
Neprijatel
Bombardier
Bombardier
Posty: 627
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 18:30
Lokalizacja: ze wszond
Kontakt:

Dialog

Post autor: Neprijatel »

Dzień dobry! Dzisiaj chciałbym Wam przedstawić wiersz pt. "dialog". Życzę miłej lektury!

----------------------------
Dialog
Ostatnio zmieniony czwartek, 19 czerwca 2008, 00:57 przez Neprijatel, łącznie zmieniany 1 raz.
leżę, patrzę w podłogę i nie chcę.
Eglarest
Chorąży
Chorąży
Posty: 3653
Rejestracja: sobota, 19 listopada 2005, 11:02
Numer GG: 777575
Lokalizacja: Poznań/Konin

Re: Dialog

Post autor: Eglarest »

Autor odważnie reklamuje tekst jako wiersz w moim odczuciu zbyt odważnie. To wszystko są symbole popkultury, ładna lista a nie wiersz czysty tekst ułożony jedynie w wersy i to dosć nieudolnie. Nieczyni to jednak z listy ubranej w nasiłe dobierane słowa formy lirycznej. Tekst jest niczym bełkot i to na dodatek bez myśli przewodniej jeżeliby pominąć milczeniem te nieudolne wzmianki do homoseksualistów. Całosć to jakiś taki zbiorek opisanych obrazków które kojarzy każdy i pod którymi nie wypada się podpisywać samodzielnie, bo mają już tylu autorów że lista ich przerasta treść żartu.
Bardzo nieudana prowokacja. Marne, przekleństw trza używać w wyjątkowych sytuacjach i w odpowiednim geście i nastroju. Bardzo modne zjechać do reszty to co akurat wszystkich otacza, ale to jest jedynie zjechane a nie ma w tym absolutnie żadnej głębszej myśli. To jest jak zdjęcie kiepskiego fotografa - opisuje dokładnie co się dzieje dookoła ale nie dość że nie ma żadnych wartości artystycznych to jeszcze jest rozmazane i jakieś takie mdłe. Bo w gruncie rzeczy nie wiadomo już o co chodzi - o kopanie łopatą między słowami w poszukiwaniu śladu jakiejś myśli czy o przeczytanie zwyczajnego streszczenia gazety wyborczej, ach, nie, gazeta wyborcza jest na wyższym poziomie, bo tam nie przeklinają
Neprijatel
Bombardier
Bombardier
Posty: 627
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 18:30
Lokalizacja: ze wszond
Kontakt:

Re: Dialog

Post autor: Neprijatel »

Dzięki za komentarz i serdecznie pozdrawiam :)


(to nie było do ciebie, ten tekst znaczy)
leżę, patrzę w podłogę i nie chcę.
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Re: Dialog

Post autor: Alucard »

Let's go jak to sie mówi przed otwarcioem pierwszego winka

Nie zgadzam sie z Egiem, jakoby tekst składał sie jedynie z ikon popkultury. Owszem, zamierzeniem twórcy jest konfrontacja kultury powszechnej, masowej z czymś głebszym, odniesienie jej do pewnych przemysleń, ale zamierzenie to nie jest pozbawione sensu i logiki. Mimo wyliczenia dostrzegam tutaj swoistą spójnosć. Słowo A nie wystepuje obok slowa B tylko p[rzypadkowo (niech powie, że gej to też człowiek i nawet trochę
lepszy, a muzułmanin może obchodzić grudniowe święta
). Co do przekleństwa to faktycznie, średnio mi sie widzi. Rozumiem ekspresje, ale tutaj wulgaryzm moze sugeriowac, jak to okreslam, krzyk Peelki. Nie gra mi to z reszta, gdyz dotego momentu raczej widziałem tutaj giorycz, bunt połączony ze smutną akceptacja świata, rozsądna obserwacja a nie jeki, wrzaski które raczej kojarza mi sie z głupotą i nieporządkiem.
Nie za bardzo tez rozumiem kursywe-mam nadzieje, że wyjasnisz mi to Nep. Jezeli chciałes podkreslić ten fragment, to juz stworzenie osobnej strofy daje ten efekt. Jeszcze na jedna rzecz zwróciłem uwagę- ciekawa budowa. W przedostatniej ztrofie widzimy multum przeżutni, które wskazuja na pewne załamanie peelki, na bunt i marazm. Swoiste zmęczenie ( ja to widzę). Taki jek przez łzy. Ostatnia strofa zaś jest juz ustabilizowana, jakby peel sie uspokoił, pogodził z faktem że wszystko co go otacza jest takie a nie inne, ironizował i śmiał sie z głupoty ludzi.

Za dziaanie na emocje- 5/6. Wiersz mi siadł niesamowicie
Warsztacik jak zwykle poprawny.
Szyny za te niejasności o których mówiłem i przekleństwo które nie pasuje. Chyba, ze mi je wytłumaczysz.

Jak dla mnie
=5. Chociaz w sumie równie dobrze mogłoby być 3. Tak to juz jest z kontrowersją. Ta akurat mi sie spodobała.
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
Neprijatel
Bombardier
Bombardier
Posty: 627
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 18:30
Lokalizacja: ze wszond
Kontakt:

Re: Dialog

Post autor: Neprijatel »

Mogę w punktach? ;) Jakoś tak mi lepiej, gdy sobie odliczam :P

1. Przekleństwo.
No cóż, proszę państwa. Zacznijmy od tego, żem jest prostak z prowincji i nigdy w Warszawie nie byłem :P A tak poważniej, napisałeś, że dla ciebie jest to jak krzyk. I ja to rozumiem, wszak klniemy najczęściej w złości. Ja, niestety, zaliczam się do grona ludzi, którzy klną dla przyjemności i z przyzwyczajenia, z takimi też ludźmi na co dzień rozmawiam. I teraz - do czego zmierzam. Wiersz nieprzypadkowo nosi tytuł "Dialog". Po pierwsze - jest to kpina. Po drugie (przynajmniej dla mnie, bo każdy może odbierać tekst, jak chce) - utwór ma więcej niż jednego peela, nie powiem, ilu, bo to już naruszałoby wolność interpretacji. Po trzecie - tekst imituje język mówiony, a ja częściej słyszę, że chuj mi do czegoś, a nie nic ;) To nie jest krzyk, przynajmniej dla mnie - to takie wolne, flegmatyczne perorowanie, pełne sarkazmu i goryczy.

2. Kursywa
Patrz wyżej, tj. tytuł "Dialog" jest nieprzypadkowy ;) Kursywa jest na początku i w środku.

3. Eglarest, bo ty sobie mogłeś pomyśleć coś niewłaściwego - ten tekst nie był napisany po to, żeby dokopać gejom. Wydaje mi się jednak, że nie chciało ci się spojrzeć głębiej, bo wymowa kolidowała mocno z Twoim światopoglądem. I do tego masz prawo, mogę zresztą się mylić, niemniej jednak dziękuję Wam obu za wyczerpujące komentarze ;)
leżę, patrzę w podłogę i nie chcę.
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Re: Dialog

Post autor: Alucard »

Krótko- Przeklinam także z przyzwyczajenia, dla ekspresji i , aż sie wstydzę, dla przyjemności. Jednak każdemu kulturalnemu odbiorcy, bo do takich zwykle kieruje się wiersze, będzie to kojarzyło z silną ekspresja, czyli tym co nazywam tu krzykiem. Nawet ja który od przekleństw nie stroni skojarzyłem wulgaryzm W WIERSZU z wrzaskiem, silną emocję

Kursywa- a dziękuje. Juz zalapałem w pełni :D Boże, ale żem jest niedomyślny.
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
Neprijatel
Bombardier
Bombardier
Posty: 627
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 18:30
Lokalizacja: ze wszond
Kontakt:

Re: Dialog

Post autor: Neprijatel »

Heh, z tymi przekleństwami to temat na dłuższą rozmowę ;) Powiedz mi tylko - słyszałeś "Nieprzysiadalność" Świetlików i sposób, w jaki Świetlicki mówi "ja to pierdolę"? ;) Jesli nie - wierz mi, musisz :P

Co do samego użycia przekleństw w wierszach, mam stosunek ambiwalentny - może dlatego, że nie kojarzą mi się one z krzykiem. Naprawdę, ani trochę.

Dzięki i pozdrawiam :D
leżę, patrzę w podłogę i nie chcę.
ODPOWIEDZ