Gry komputerowe ogólnie

cRPG Corner
ODPOWIEDZ
kaziu
Mat
Mat
Posty: 403
Rejestracja: niedziela, 19 listopada 2006, 21:36
Numer GG: 7230085
Lokalizacja: Sagan

Re: Gry komputerowe ogólnie

Post autor: kaziu »

Zostałem wgnieciony przez tą grę : http://osu.ppy.sh/
Miazga totalna(bo to jest podobne do EBA)gierka miotająca na wszystkie strony.
Może trudniej się gra, ale można ściągać nowe piosenki, POLECAM.

ps; z 5k ranka na 1,5k dzisiaj wbiłem...
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Gry komputerowe ogólnie

Post autor: Azrael »

http://pl.youtube.com/watch?v=gmkdVhJuh ... re=related

Coprawda sam na szóstej minucie wkurzyłem się do tego stopnia iż wyłączyłem film, ale jeśli do jutra ochłonę obejrzę do końca.

Osobicie kilka lat temu, gdy próbowałem matce wytłumaczyć iż nie może ze mną rozmawiać o grach, skoro nie gra, a wszystko co o nich wie pochodzi z mediów, a ona nie potrafiła zrozumieć iż nie jestem uzależniony itp. poprostu powiedziałem:
- To może porozmawiajmy o seksocholizmie?
Zamułka - No dobrze, jeśi chcesz... ale co ty...
- NO WŁAŚNIE! - wyszedłem i od tamtej pory miałem spokój. Naprawdę.
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Gry komputerowe ogólnie

Post autor: Sihamaah »

Lol. Dawałem to kiedyś w ciekawych linkach, ale wszystkowiedząca moderacja bodajże usunęła :P Faktycznie, też mnie to wkur***ło niesamowicie.

Na relaks polecam parodię... :)
http://pl.youtube.com/watch?v=Ixt1eu11L ... re=related
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Gry komputerowe ogólnie

Post autor: Pita »

konferencja Nintendo na e3 to porazka -_- chyba najgorsza w historii show, pokazali wielkiego G, same gry dla casuali, jedyne co ciekawe - nowe GTA zmierza na Nintendo DS
Har Har Har
Aras
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 248
Rejestracja: poniedziałek, 9 lipca 2007, 09:25
Numer GG: 9986661
Lokalizacja: Puszcza

Re: Gry komputerowe ogólnie

Post autor: Aras »

a Mad World! a Mad World?!!!

ta giera dzieli, cudny koncept, styl, pomysł
Obrazek
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Gry komputerowe ogólnie

Post autor: Pita »

MadWorld nie pokazywali na konferencji Nintendo ;)
Har Har Har
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Gry komputerowe ogólnie

Post autor: Pita »

Obrazek

KLIK

czyli coś o nowym GTA, GTA IV PC i starych GTA ;)
Har Har Har
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Re: Gry komputerowe ogólnie

Post autor: Solarius Scorch »

Pita pisze:czyli coś o nowym GTA, GTA IV PC i starych GTA ;)

Tak, wiem już o tym :) Artykuł jednak przeczytałem. I oczywiście krew mnie zalała, kiedy czytałem jak autor śmieje się z dzieci Neo, którzy ulepszają kompa zamiast kupić DSa za 700 zł. To ja, syn Neo, się pytam, czy naprawdę tak trudno niektórym twardogłowym konsolowcom zrozumieć, że ja nie chcę k***a grać na konsoli w coś, w co mogę grać na PC (choć mam PS2). Chciałbym zobaczyć, jak ten idiota moduje GTA na DSie albo wyrippowuje z niego muzykę. Dureń.
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Gry komputerowe ogólnie

Post autor: Pita »

ten dureń to ja, i do tego ten dureń tj ja potrafi czytać ze zrozumieniem. Bo pisał o Xboxie 360 za 700 zł, nie DSie. Ten dureń tj ja wielokrotnie widział, że mimo że posiadasz PS2 nie masz zielonego pojęcia co ta konsola ma do zaoferowania. Wreszcie ten dureń tj ja potrafi wyripować muzykę z gier konsolowych czy też handheldowych. W mody ten dureń tj ja nie bawi się na konsolach - choć istnieją (ale ten debil tj ja przyzna że potrafi kilka rzeczy w grze zmodyfikować, lecz nic wielkiego - nie licząc UT3). Od modów ma PC, lub też - tadam - zamiast modować te 5 fajnych gier na PC, gra w masę fajnych gier na konsoli.Ba ten durny debil tj ja nawet niedawno zaczął się uczyć pisać coskolwiek na GBA - choć nie wie jak mu będzie szło. Ten dureń tj ja dziękuje za uwagę. I nie, nie możesz grać w GTA IV na PC. I jeszcze przez jakiś czas nie będziesz mogł. Wielka szkoda, że z całego tekstu jedynie zainteresowało Cie to stwierdzenie. PRAWDZIWE. O grze, której NIE ma zapowiedzianej na PC dzieci neo (nie twierdzę tak o KAŻDYM posiadaczu PC, tylko prawdziwych gimbusach-idiotach majacych zero pojęcia o konsoli) napieprzają na temat wymagań wersji na PC. Bosko ;)

Chcesz poczytać idiotów do których nic nie dociera? zapraszam na forum gram.pl. Tam masz debili większych ode mnie. Bo oni, np wręcz przeciwnie do mnie nie wiedzą o czym piszą. A ja już mam dość użerania się z graczami ulepszającymi PC dla Niid for Spidów/ konwersji / nie wiedząc po co, ale ważne że konsole suxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx bo tak kulega powiedział. Zatem oświadczam oficjalnie - dla mnie liczy się gra nie platforma. I jak wybieram GTA 1 i 2 w wersji na PC bo są tam lepsze, tak wybieram Deus Exa na PS2 - bo na nim lepiej mi się w niego gra. GRA. Stąd ZAWSZE będe potępiał postawę ulepszania PC za grubą kasę dla gier z konsol. Bo po co?
Har Har Har
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Gry komputerowe ogólnie

Post autor: Azrael »

Właśnie Pita dla ciebie liczy się gra, ale doceń, że na PC'ty jest coś więcej.
( a z gier jest twój kochany Bioschock i Mass Efect, dodatkowo w lepszej i ponad dwukrotniej tańszej wersji)

Jest na XBox'ie 360 możliwość pracy w Blenderze i Gimpie? Jeśłi tak Jutro pędzę do sklepu.
No i są emulatory.
Stąd ZAWSZE będe potępiał postawę ulepszania PC za grubą kasę dla gier z konsol. Bo po co?
Ja osobiście nie znam takiej osoby, ale jeszcze raz napiszę. (3 gry miesięcznie uznaje za średnią gracza)
3 gry na konsole = 750zł? No dobra, niech będzie 600 (kupuje używane ;))
3 gry PC = 300 zł (tak są też takie za 120zł, ale są też takie za 80, a dobre gry można też kupić za 20zł)
12x600 - 12x300 = 7200 - 3600= 3600zł

Zauważ że mimo iż naciągnąłem na korzyść konsol wciąż wychodzi 3600zł oszczędności dla PC'towców, a gdybym policzył iż jedna gra na konsole kosztuje np. 250zł? wtedy wyszło by jeszcze lepiej, a tak się składa, że za taką forsę można sobie kupić nowego kompa, głośniki, klawiaturę, mysz pada i kierownice. A jak opchniemy jeszcze sprzęd z przed roku to mamy na drukarkę, monitor, aparat cyfrowy, broszke dla dziewczyny i piwo. Chyba warto dla piwa nie? ;)
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Gry komputerowe ogólnie

Post autor: Pita »

Jezu Azrael ja pisze o grach, ale znam osoby które kupują DS dla programów. O emualtorach nie zaczynaj bo zaraz polegniesz - powiem tylko tyle konsole emulują inne konsole oraz PC (chocby Quake 3, Winda, Linuxa... a na przenosnym DSie moge emulowac Quake 2) - chcesz dalej wchodzic w ten temat? Mass Effect ani Bioshock nie sa lepsze na PC moj ukochany :) Mass Effect oferuje jedynie wyższa rozdzialke, co oplacone jest gorszym sterowaniem, brakiem achievów, oraz drgającego pada. Bioshock ma to samo + wersja Xowa dostaje dodatki niedostępne na PC :)
Jeśli nowe gry na konsole kupujesz za 200-250 zł to szacun. Mnie to kosztuje od 30 do 150 zł. Wystarczy że się rozejrzę gdzie kupić. A na usługach sieciowych i fajną rzecz za 5 zł da się kupić. Chcesz dalej się spierać, czy będziesz wciąż pisał o rzeczach o których nie wiesz? Ja na PC sobie śmigam w kilku programach, podobnie na DSie. Ale np DS nie stawiam nad GBA bo DS ma sporo programów. Gdy pisze o graczach PC myśle o grach. Gdy pisze o użytkownikach - wtedy to już inna sprawa bo dochodza również programy. Wygodniej mi się siedzi na PCcie w Photoshopie niż na DSie w jego konwersji z okrojonymi możliwościami - i jakoś wydaje mi się to normalne i naturalne. Bo PC jest od tego. Ale kurcze chcesz się tak bawić? Dobra dawaj na PMke dam Ci listę programów na DSa które NIE mają odpowiednika na PCta. I Co? Nagle kupisz DSa? Bo oprócz gier oferuje elo-programy? Bulszit. Sam bym nie kupił , dla mnie w konsolach oprogramowanie to dodatek do gier. Na PCta gry to dodatek do oprogramowania.
Har Har Har
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Gry komputerowe ogólnie

Post autor: Azrael »

Mass Effect ani Bioshock nie sa lepsze na PC moj ukochany
Pisałem o ME, a sam potem przyznałeś, że ma lepszą roździałke (no i kilka bajerów graficznych też ma)
Mnie to kosztuje od 30 do 150 zł. Wystarczy że się rozejrzę gdzie kupić. A na usługach sieciowych i fajną rzecz za 5 zł da się kupić.
:shock:
Super, naprowadź mnie to sobie kupie kilka hiciorów na PS2, to odrazu zaoszczędze na XBox'a.

DS to taka konsolka wielkości Game Boya? Nie dzięki.
Na PCta gry to dodatek do oprogramowania.
No, ok jednak wiesz dla niektórych oprogramowanie jest ważniejsze i nie są to koniecznie dzieci Neo...
Gdy pisze o graczach PC myśle o grach.
No to troszkę źle bo powinieneś myśleć o graczach PC... którzy często trzymają Pieca nie tylko dla gier. To jednak w jakiś sposób się wiąże i na tą chwile chyba nie istnieją licealiści którzy na PC tylko grają. (o szczeniakach nie gadajmy)

EDIT: Sprawdziłem tak orientacyjnie na gram.pl na ceny gier (X360 i PS3) nie znalazłem żadnej poniżej 170 zł, a Kung Fu Panda jest za 239 :D (nie szukałem dokładnie no i jestem subiektywny)
EDIT2: GoW na PC kosztuje dwu krotnie taniej niż na X'a, podejżewam iż z innymi grami też tak jest.
Ostatnio zmieniony niedziela, 20 lipca 2008, 15:45 przez Azrael, łącznie zmieniany 2 razy.
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Re: Gry komputerowe ogólnie

Post autor: Solarius Scorch »

Pita pisze:ten dureń to ja, i do tego ten dureń tj ja potrafi czytać ze zrozumieniem.
Aaa, to wiele wyjaśnia. ;) OK, do Ciebie mam większy szacunek niż do jakiegoś anonimowego autora, poza tym wiem że jesteś zboczony. :)
Pita pisze:Bo pisał o Xboxie 360 za 700 zł, nie DSie. Ten dureń tj ja wielokrotnie widział, że mimo że posiadasz PS2 nie masz zielonego pojęcia co ta konsola ma do zaoferowania.
Mhm, pewnie gotuje grochówkę, zaspokaja seksualnie i daje jeść świnkom.
Pita pisze:Wreszcie ten dureń tj ja potrafi wyripować muzykę z gier konsolowych czy też handheldowych. W mody ten dureń tj ja nie bawi się na konsolach - choć istnieją (ale ten debil tj ja przyzna że potrafi kilka rzeczy w grze zmodyfikować, lecz nic wielkiego - nie licząc UT3). Od modów ma PC, lub też - tadam - zamiast modować te 5 fajnych gier na PC, gra w masę fajnych gier na konsoli.Ba ten durny debil tj ja nawet niedawno zaczął się uczyć pisać coskolwiek na GBA - choć nie wie jak mu będzie szło. Ten dureń tj ja dziękuje za uwagę. I nie, nie możesz grać w GTA IV na PC. I jeszcze przez jakiś czas nie będziesz mogł.
Szacun. Ale wiesz, muzykę możesz zrippować nawet z pozytywki, albo zmodować ROM do NES-a jeśli tylko się naprawdę uprzesz. Ja wolę używać do tego już posiadanych narzędzi i umiejętności, które zresztą dają mi znacznie większe możliwości przy niższym nakładzie sił i środków.
Pita pisze:Wielka szkoda, że z całego tekstu jedynie zainteresowało Cie to stwierdzenie. PRAWDZIWE. O grze, której NIE ma zapowiedzianej na PC dzieci neo (nie twierdzę tak o KAŻDYM posiadaczu PC, tylko prawdziwych gimbusach-idiotach majacych zero pojęcia o konsoli) napieprzają na temat wymagań wersji na PC. Bosko ;)
Słuchaj Pita, może i tak. Ale ja odniosłem ten akapit wybitnie do siebie. Co prawda mam laptopa (więc o upgradzie nie ma mowy) a poza tym w sumie mnie GTA nie interesuje (grywam czasem w dwójkę i niczego wyżej nie próbowałem), ale przejechałeś się po pecetowcach jak wac po kakale, a tego nie zdzierżę. To tacy jak ty podsycają ten "konflikt" w równym stopniu jak "dzieci Neo". Więc miarkuj się Waść.
Pita pisze:Chcesz poczytać idiotów do których nic nie dociera? zapraszam na forum gram.pl. Tam masz debili większych ode mnie. Bo oni, np wręcz przeciwnie do mnie nie wiedzą o czym piszą. A ja już mam dość użerania się z graczami ulepszającymi PC dla Niid for Spidów/ konwersji / nie wiedząc po co, ale ważne że konsole suxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx bo tak kulega powiedział.
No i widzimy, do czego to prowadzi. :) Spokojnie Pita, nie piszesz tylko dla gówniarzy. Weź pod uwagę, że strona www to nie forum, tam chodzą dorośli ludzie, którzy nie zniosą pieniactwa (które, jak się domyślam, jest jedyną taktyką wobec Twoich małoletnich wrogów) i zwyczajnie autora wyśmieją.
Pita pisze:Zatem oświadczam oficjalnie - dla mnie liczy się gra nie platforma. I jak wybieram GTA 1 i 2 w wersji na PC bo są tam lepsze, tak wybieram Deus Exa na PS2 - bo na nim lepiej mi się w niego gra. GRA. Stąd ZAWSZE będe potępiał postawę ulepszania PC za grubą kasę dla gier z konsol. Bo po co?
I tu się oczywiście zgodzę. Problem w tym, że nie stać mnie na posiadanie każdej konsoli i jeszcze PC, a przynajmniej byłoby to nierozsądne; dlatego mam PC i PS2 którą kupiłem na spółkę z kolegą gdy nie mieliśmy dostępu do kompów (początki emigracji). Ale to już osobny temat.
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Gry komputerowe ogólnie

Post autor: Pita »

zatem dodalem w nawiasie nie mylic z doroslym uzytkownkiem PC/programistą oraz zaznaczylem ze ulepszaja jedynie dla GTA IV - bo tych jest wiele. Z modyfikacji romów z NESa/DSa potrafię jedynie za pomocą banalnych metod zmienic muzyke/jezyk gry wiec nic wielkiego. Tyle :( pokoj i dziekuje za porady - przydaja sie w pisaniu, stad tez poprawilem tamtem watek w texcie

EDIT aha sklepy dla azraela (dodam ze roznie trzeba lookac na kazdy i ceny porownywac w nich bo czasem cos tam tansze czasem tam)

play-asia - chocby Lost Odyssey za 120 zł z wliczoną przesylka na premeirze gdy nas kosztował w sklepach po 200 zł
e-bay - masa nowych gier zafoliowanych za grosze
amazon - wlasnie maja tam nowe gry na PS2 w cenach 5-15$. Dola kosztuje 2.02 zł
allegro
ultima
sklep.psextreme

w tych sklepach do kupy kupisz za grosze gry, ktore nieraz w dajmy na to MM kosztują SPORO

a skoro jestemy przy Media Markt i Empikach - tam jesli cos nieschodzi to czasem nowke, lub zafoliowany nieuzywany staroc idzie kupic za... 10 zł. A jeśli kupujesz oryginały na PSP to sam wiesz, że możesz spokojnie łykać używki oraz nowe gry z PSStore w cenach 5-70 zł
Har Har Har
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Re: Gry komputerowe ogólnie

Post autor: Solarius Scorch »

Pita pisze:zatem dodalem w nawiasie nie mylic z doroslym uzytkownkiem PC/programistą oraz zaznaczylem ze ulepszaja jedynie dla GTA IV - bo tych jest wiele. Z modyfikacji romów z NESa/DSa potrafię jedynie za pomocą banalnych metod zmienic muzyke/jezyk gry wiec nic wielkiego. Tyle :( pokoj i dziekuje za porady - przydaja sie w pisaniu, stad tez poprawilem tamtem watek w texcie
Pokój i no hard feelings. :)

Zmieniając trochę temat, by uzasadnić ten post lepiej: ostatnio odkopaliśmy ze Smirnovem pierwszą część Civilisation: Call to Power (IMHO obok Alphy Centauri jedyną cywilkę na PC* godną uwagi) i od razu zabraliśmy się do ciężkiego modowania. Już dwa dni od plików txt prawie nie wstajemy. :)

-------------
* Asekuracja - może znów na konsole jest coś jeszcze. :)
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Gry komputerowe ogólnie

Post autor: Pita »

Są dwię - 2jka i Revolution. Cywilizacja... miodek, lubię ta serię cholernie, właśnie z naciskiem na 1, "czyste" CTP i 2 ;) Piękna, wspaniała seria, teraz sam popylam (popylalem bo kobieta mi zabralal konsolke) w Civ na DSku ;*


Modowanie plikami txt - hehe sam nieraz się w to bawiłem, dodam, że w niektórych grach na konsole da się rozbabałuszyć save'a i tam grzebać na podobnej zasadzie. Swoją drogą - Cywilizacja ma spore szansę na piękne odrodzenie bo zmierza i Kolonizacja i jeśli Rewolucja na konsole dobrze się sprzedaje - jej sequel.
Har Har Har
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Re: Gry komputerowe ogólnie

Post autor: Solarius Scorch »

Pita pisze:Są dwię - 2jka i Revolution. Cywilizacja... miodek, lubię ta serię cholernie, właśnie z naciskiem na 1, "czyste" CTP i 2 ;) Piękna, wspaniała seria, teraz sam popylam (popylalem bo kobieta mi zabralal konsolke) w Civ na DSku ;*
Zgadzam się, to jednak z moich ulubionych gier wszechczasów. Jak pisałem, Call to Power - Cywilizacje są zwyczajnie zbyt prymitywne. Alpha Centauri natomiast to pozycja wstrząsająca, którą zwyczajnie powinien się zainteresować każdy fantasta, niezależnie od preferencji growych.
ODPOWIEDZ