Gry komputerowe ogólnie

cRPG Corner
Randalf Czarny
Pomywacz
Posty: 27
Rejestracja: czwartek, 18 listopada 2004, 00:30
Lokalizacja: z tawerny "Pod Wiedźmińskim Mieczem"

Post autor: Randalf Czarny »

Ripper, a w którym momencie IWD się zaciąłeś? Przeszedłem podstawkę (bez dodatków) dawno, ale zawsze i może będę ci w stanie pomóc.

A moje ulubione gry... Właściwie pokrywają się z listą z ulubionych cRPGów, ale są też inne. Czyli (kolejność przypadkowa) BG 2, Fallouty, Deus Ex, KOtoR, Jedi Knight II (+ Jedi Academy), Age of Empires (I, II i Mythology), Unreal Tournament, Worms (hehe :)), Heroes of Might and Magic III. I jeszcze dużo cRPGów, parę FPS i RTS.
Homo homini lupus est.
Ripper
Majtek
Majtek
Posty: 132
Rejestracja: sobota, 6 listopada 2004, 19:17
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

Post autor: Ripper »

Ja zaciąłem sie na samym początku, w drodze do Kuldahar (tam gdzie jest tak dużo goblinów). Znalazłem jakiś stary młyn czy coś takiego wszedłem i tam były ogry zabiłem je:D:D, ale niewiem co dalej (chyba trza zejść na dół po schodach) ale nie umiem po zejściu nic dalej zrobić...POMÓZ MI!!!

Ja tak sobie lubie Thiefa, grałem tylko w pierwsza część i jakos nie bardzo mi się spodobała...jeśli chodzi o takiego typu gry to lubie Hitman'a, albo Splinter Cella. To sa dopiero gry!

!!!HEJ INFORMACJA DO WSZYSTKICH!!! MA KTOŚ MOŻE KODY DO DEUS EX??!! PILNE PROSZE WYSYŁAĆ NA PW, GG, ALBO NA TEN TEMAT!!!

Użyj Pana Google. To nie boli.
Ostrzegam, że jeżeli ktoś poda tutaj adres nim Ripper sam spróbuje do niego dotrzeć, skasuję post bezwzglęgnie i wlepię ostrzeżenie. A jeśli chce się Wam bawić w PW, cóż... Wasza strata czasu, nie moja.
- dop. Asthner
DESTRACTION TRAUCERS
dsadfga_atadf_a
Mat
Mat
Posty: 545
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:26
Lokalizacja: zz...zzz... Zasnąłem (:
Kontakt:

Post autor: dsadfga_atadf_a »

a ktora czesc thiefa podobala sie wam bardziej 1 czy 2? 3 to nie ma co porownymwac :wink: ale moim zdaniem 1 guruje nad 2 np. pod wzgledem graficzny bo gdy wlaczylem sobie 2 to az mnie skrecalo, wszystko kwadratowe, jaskrawe ble! a w 1 mimo ze tez razily kwadraty to nie tak bardzo jak w 2. Fabula.. Nie moge porownac poniewaz 2 nie przeszedlem poniewaz nie moglem na nia patrzec :-) Napewno misje byly czesto ciekawsze w 2 bo bardziej rozbudowane z tego co slyszalem. Jednak zawsze bede pamietal o thiefie1, 2 niestety zapomne, a 3 .. hehe brahol mial mi ja przyniesc i co... i nie mam jej do dzis :cry:
Dante
Mat
Mat
Posty: 565
Rejestracja: wtorek, 26 października 2004, 19:31
Numer GG: 3604434
Lokalizacja: ^_^
Kontakt:

Post autor: Dante »

Ja w Icewind Dale doszłem do głębi dorna i moje wysiłki zostały przypięczętowane formatem :(
Thief 2 mam ale niestety skradanka fpp mało mi się podoba za to Thief 3 to moje marzenie.

PS: W młynie schodzisz na dół i uwalniasz chłopca z komurki.
Khazar
Mat
Mat
Posty: 574
Rejestracja: niedziela, 12 września 2004, 18:03
Kontakt:

Post autor: Khazar »

A ja kocham strategie, gdzie rządzi się wszystkim, jest mnóstwo tabelek, a gra wymaga od ciebie myślenia. Takie gry jak seria Civilizations (jedna z moich najukochańszych gierek) lub Master of Orion (mam część drugą i trzecią (trzecia może ma parę błędów w tłumaczeniu, ale wciąąąąga, że hej)). Te gry są po prostu doskonałe (na mój gust).

PS. Dante, pisze się "komórka", a nie "komurka" (och jak ja lubię być upierdliwy :D).
Obrazek
Randalf Czarny
Pomywacz
Posty: 27
Rejestracja: czwartek, 18 listopada 2004, 00:30
Lokalizacja: z tawerny "Pod Wiedźmińskim Mieczem"

Post autor: Randalf Czarny »

Trochę offtopicuję, ale co miałem do powiedzenia na ten temat to już rzekłem więc...

Dzięki Dante, żeś powiedział to za mnie (sarkazm :)). Tak to jest jak nie siedzi się 24 godziny na dobę na forum i nie sprawdza się co kto odpowiedział. Mam jeszcze inne sprawy. Po prostu, Ripper, musisz uratować chłopaka (jeżeli nie możesz go znaleźć wciśnij Alt, podświetlą się drzwi), odesłać go do Kuldahar i po wyjściu z młyna udać się na wschód, do Kuldahar.
Homo homini lupus est.
Ripper
Majtek
Majtek
Posty: 132
Rejestracja: sobota, 6 listopada 2004, 19:17
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

Post autor: Ripper »

Dziękuję za pomoc Dantemu, jak i za równo Randalfowi! Będe mógł z powrotem powrócić do Icewind Dale...nareszcie...Ja nie mogę niestety ocenić, która część Thiefa mi się podobała najbardziej, bo grałem tylko w jedynke. Wiesz Khaz, ja tak sobie lubie strategie, nie są złe lecz niektóre są do bani. Do gustu przypadły mi Red Alert 2, Warcraft 3 Reign od Chaos, Tzar był nawt niezły...i to chyba wszytsko (CHYBA).
DESTRACTION TRAUCERS
Carchmage
Trocheiczny Tawerniak
Trocheiczny Tawerniak
Posty: 668
Rejestracja: środa, 27 października 2004, 18:54
Numer GG: 3654146
Lokalizacja: Inonia.

Post autor: Carchmage »

Thief III: Deadly Shadows - jak dla mnie najlepszy ze wszystkich. Grałem tylko w demo, ale jakbym miał pełną... ech...
Strategie? Niegdyś mój ulubiony gatunek gier. Moje ulubione to Rise of Nations, Age of Empires(wszystkie czesci) i Battle Realms. A strategia turowa dla mnie jest tylko jedna najlepsza: Disciples II: Mroczne Proroctwo.
Śnieżysta równina, biały krąg księżyca,
Całunem przykryta nasza okolica,
I zawodzą w lasach brzozy w bieli całe.
Kto zginął tu? Umarł? Nie ja sam skonałem?


(Sergiusz Jesienin, 1925)
Dante
Mat
Mat
Posty: 565
Rejestracja: wtorek, 26 października 2004, 19:31
Numer GG: 3604434
Lokalizacja: ^_^
Kontakt:

Post autor: Dante »

Ok to ja też dodam swoje 3 grosze. Odnalazłem Gothica w mojej kolekcji w dwa dni doszedłem w bractwie do 9 lv i zyskałem tytuł strażnika (już grałem w bractwie i byłem u xardasa to wiedziałem co i jak). Save się skasował więc się wkurzyłem i w jeden dzień doszedłem jako Strażnik Gomeza do 11 levela i mam pytanie. Kiedy zdobęde najlepszą zbroję strażnika?
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

Gry, ktore lubie to (kolejnosc prawie dowolna;)):
Morrowind, NwN, Sanitarium, Monkey Island, Torment, Discworld: Noir, Rune, Soul Reaver, Shadowman, Jedi Knight 2 i jeszcze kilka...

Ale NAJBARDZIEJ ze wszystkich lubie i uwielbiam Grim Fandango. Giera cudna, jedyna, ktora wyciela z mojego zyciorysu caly miesiac i to w taki sposob, ze nic poza nia z tego okresu nie pamietam.
Sanitarium zjadlo mi caly weekend, inne gierki wcinaly czas rowniez, ale zadna nie wywarla na mnie takiego wrazenia jak GF. Glowny bohater rulezuje i Manuela wielbic bede po wsze czasy ;)
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Khazar
Mat
Mat
Posty: 574
Rejestracja: niedziela, 12 września 2004, 18:03
Kontakt:

Post autor: Khazar »

Oj tak, Grim Fandango to przecudna gierka. Jedna z najlepszych, jakie wydało Lukas Arts. Jedna z najdłuższych gierek, w jakie grałem. Many Calavera (główny bohater) jest wprost przecudny. POLECAM GIERKĘ!

PS. Miło, że się wreszcie, droga Falko, odezwałaś znów na forum.
Obrazek
Dante
Mat
Mat
Posty: 565
Rejestracja: wtorek, 26 października 2004, 19:31
Numer GG: 3604434
Lokalizacja: ^_^
Kontakt:

Post autor: Dante »

Pozwólcie że nadam tu mój mały poradnik walki w gothicu.
Poradnik Walki
Wstęp
Ten poradnik ma za zadanie pokazać wam jak skutecznie walczyć wręcz.
Wykaz
Oto wykaz ataku:
Obrażenia broni + Ilu ręczna + Umiejętność + Siła = Obrażenia i celność ataku.
Część 1: Broń
Tu tkwi główny aspekt walki. Im większe obrażenia zadaje broń tym silniejszych wrogów trafisz i zadasz silniejsze obrażenia. Pamiętaj, że w broni najważniejsze są obrażenia, więc nie preferuj Mieczy, Toporów, lub Młotów.
Część 2: Ilu ręczna broń?
To drugi aspekt broni. Broń 2-ręczna ma większe wymogi siły i wymaga innej specjalizacji, ale zadaje zazwyczaj wiele większe obrażenia!
Część 3: Umiejętność
To główny aspekt walki im większy masz poziom w specjalizacji (odpowiednio Adept, Mistrz) tym szybsze i lepsze ciosy wyprowadzasz.
Część 4: Siła
To już finał im więcej masz siły tym lepsze bronie możesz używać i większe zadajesz obrażenia.
Aneks: Trafienie
Jak widzicie użyłem sformułowania trafienie, kiedy zawsze trafiamy! Ale chodzi o to, że mając mały wykaz ataku mamy problemy z silnymi wrogami. NP. walcząc z pełzaczami mając kiepskie wartości bojowe rzadko je trafiamy.
Ripper
Majtek
Majtek
Posty: 132
Rejestracja: sobota, 6 listopada 2004, 19:17
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

Post autor: Ripper »

Dziękujemy dantemu za poradnij do Gothic'a jeśli ktoś posiada ta gre warto zagrać i zasięgnąć do tego poradnika.
Hmm...nigdy nie słyszałem o takiej grze jak "Grim Fandango" cóż to za rodzaj gry, i o co w niej biega?
Ja też kiedys grałem w Discipels 2:Mroczne Proroctwo, spodobalo mi się i chętnie zagrał bym w dodatek Bunt Elfów, jest nam nowa rasa:Elfy. Z tego co słyszałem to nie sa one silne, lecz mają dużo punktów ruchu i mają też ciekawą magie.

Pytanko do Falki: Którą część Morrowinda najbardziej lubisz?
DESTRACTION TRAUCERS
dsadfga_atadf_a
Mat
Mat
Posty: 545
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:26
Lokalizacja: zz...zzz... Zasnąłem (:
Kontakt:

Post autor: dsadfga_atadf_a »

Griimmm :D haha! pamietam te gre ale nawet sie w nia nie zaglebialem.. Te dziwne twarze i mieszkancy planety :D huh.. brahol moj w to gral a ja tylko patrztalem i dziwielm sie.. Nie lubie takich przygodowek w takim stylu.. Choc nie wiem czy mozna je porownac do metal gear, splinter cella.. te gry mi sie spodobaly.
Khazar
Mat
Mat
Posty: 574
Rejestracja: niedziela, 12 września 2004, 18:03
Kontakt:

Post autor: Khazar »

Eee, jakiej planety? Miejscem akcji są zaświaty, a nie jakaś planeta. A główny bohater, Many Calavera, pracuje w firmie zajmującej się przewożeniem dusz na tamtą stronę (bo świat ten, The Land of the Death (Ziemie Śmierci) to tak jakby stan przejściowy pomiędzy życiem a śmiercią, gdzie i tu można zostać zabitym przez...kwiatki :P). Odkrywa on jednak pewien szwindel, który może zagrozić całym zaświatom. Dlatego trafia do ruchu oporu. "Grim Fandango" przedstawia jego 4-letnią wędrówkę przez ten świat (w takim czasie dusze muszą czekać na swój sąd ostateczny, wyjątkiem są osoby które jakoś się tam przusłużyły - te jadą pociągiem przez... 4 minuty (mogą nim pojechać kiedy chcą w ramach tych 4 lat)). W tym czasie trafia do miasta, baaardzo dziwnego lasy, w którym królują ogniste bobry, pod wodę, na kraniec świata (świat ten jest płaski) i do wielu innych bardzo ciekawych miejsc. Dlatego jeszcze raz polecam tą gierkę.
Obrazek
laRy
Kok
Kok
Posty: 1133
Rejestracja: niedziela, 26 grudnia 2004, 14:02

Post autor: laRy »

jakos tu o heroes 3 cicho... chyba the shadow of death (cien smierci) byl najlepszym dodatkiem do h3. a ja swojego czasu duzo przy fpp siedzialem (do dzisiaj mi zostalo :D) i takich gier ja quake 1+2+3, doom (tez) 1+2(+3 przez 30 minut u kumpla), albo wolfenstein 3d i return to castle wolfenstein. strategie? chyba najlepsza jest stronghold, 4v4 players po kablu u kumpla... piekna noc byla.....
dsadfga_atadf_a
Mat
Mat
Posty: 545
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:26
Lokalizacja: zz...zzz... Zasnąłem (:
Kontakt:

Post autor: dsadfga_atadf_a »

heh .. wiesz ja nie mam zielonego pojecia o fabule gry. Widzialem te gre i nie chcialem w nia grac. Ale nie moge powiedziec ze gra jest glupia albo nieudana.
ODPOWIEDZ