[CyberCthulhu] Polityka Bólu

Stare i nieaktywne wątki z Rekrutacji.
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

[CyberCthulhu] Polityka Bólu

Post autor: Phoven »

„That is not dead which can eternal lie,
And with strange aeons, even Death may die.”
Howard Phillips Lovecraft

Witam w rekrutacji do sesji „Polityka Bólu” w CyberCthulhu. Za pewne część z was czytała/słyszała (CC pojawił się w m.in. Interface i Magii i Mieczu) o tym systemie. Jednak czuję się w obowiązku przyswoić wiedzę o tym świetnym RPG innym czytelnikom tejże rekrutacji.
CyberCthulhu jest połączeniem dwóch kultowych i wydawało by się całkowicie odmiennych systemów: Zewu Cthulhu i Cyberpunka2020. Jeśli w tym momencie robicie wielkie oczy muszę lojalnie uprzedzić – to bynajmniej nie jest żaden kiczowaty dodatek łączący dowolne dwa systemy. Mimo pozornego absurdu wynikającego z łączenie obydwóch tych systemów wynik końcowy jest na prawdę zadowalający... zarówno dla fanów CP i ZC jak też innych wielbicieli horroru.

Czym CC jest?
Horrorem umiejscowionym w alternatywnym uniwersum znanym z CP2020. Dodajmy horrorem nastawionym na wywołanie autentycznego strachu. Horrorem straszącym zachwianiami psychiki, izolacją, odmiennością a także absolutnym nie zrozumieniu „o co w tym wszystkich chodzi”. W tej sesji również horrorem detektywistycznym, bowiem gracze będą musieli zrozumieć co się dzieje wokół nich. Bowiem jeśli sie tego nie dowiedzą – będą musieli się dowiedzieć co się dzieje nimi..

Czym CC nie jest?
Nie jest tępym hack'n'slashem. Jeśli chcecie sobie pozabijać potworki to zapraszam do innych sesji. Nie jest też sesją skoncentrowaną na walce. Jeśli zostaniesz postrzelony w głowę, prawdopodobnie zginiesz. I tak dalej... CC jest grą dla ludzi inteligentnych, potrafiących odnaleźć sie w otaczającym świecie. CC nie jest również „Cyberpunkiem 2020 z Wielkimi Przedwiecznymi” czy „Zewem Cthulhu 20 lat później”. Oczywiście łączy cechy obydwu produktów jednak zawiedzie się ten kto oczekuje jedynie kosmetycznych zmian dotyczących obu systemów.

Postanowiłem prowadzić lekko zmodyfikowaną przygodę umieszczoną niegdyś w Magii i Mieczu pt. „Polityka Bólu”. Dlatego też by nie psuć zabawy proszę o nie zgłaszanie się osób grających już kiedyś w tą sesję.
Poszukuję oczywiście 4-6 wyjątkowych graczy gotowych dostarczyć mi niezwykłych Kart Postaci i potrafiących stworzyć ciekawą postać (według jakości napisanej Karty Postaci będę przyjmował na sesje).
Gramy oczywiście w prawie całkowitym strorytellingu, od czasu do czasu będę jedynie rzucać na „szczęście” w bardziej kryzysowych sytuacjach. Podstawą waszego przeżycia będzie jednak jakość postów.


Karty oczywiście na PW. Jeszcze jedno – Wasze postacie nie mają zielonego pojęcia o Mitach Cthulhu. Twórzcie najlepiej postacie typowe dla CP2020

Przykładowa Karta Postaci:
Imię:
Nazwisko:
Wiek:
Zawód/Profesja:
Wygląd:
Zachowanie:
Zainteresowania:
Cyborgizacje:
Ekwipunek:
Dodatkowe Informacje (fobie, uzależnienia etc.):
Historia:

Tak więc... Zapraszam do pisania KP! :)
Wszystkie pytanie proszę na PW/GG, ew. w tym temacie.
Ostatnio zmieniony sobota, 28 kwietnia 2007, 16:07 przez Phoven, łącznie zmieniany 1 raz.
Kaczor
Marynarz
Marynarz
Posty: 380
Rejestracja: sobota, 18 listopada 2006, 16:52

Post autor: Kaczor »

karta bedzie jeszcze dzis....jesli odpowiesz mi na jedno wazne pytanie. czy podolam nie znajac ani zewu ani cyberpunka?
"Yet another beautiful moonlit night."-Alucard :D
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Post autor: Phoven »

Kaczor pisze:karta bedzie jeszcze dzis....jesli odpowiesz mi na jedno wazne pytanie. czy podolam nie znajac ani zewu ani cyberpunka?
ZC możesz nie znać. Cyberpunka mógłbym Ci przybliżyć. Jednak... Musisz się liczyć z tym że zostaniesz nieprzyjęty w przypadku złożenia słabej KP... jak też wykopsany z sesji z powodu słabych postów. Jednak: pisz Kartę, zawsze można sie mile zaskoczyć ^_-
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

Chciałbym napisać postać, na której widok zlejesz się w gacie. Ile czasu mam? :D

Przybliżając postać, będzie to solo. Istnieje możliwość, że będzie pomieszany z inną profesją. Brał udział w kilku akcjach i prywatnych zleceniach, ale zawsze prześladował go pech i słaba psychika (i wiążące się z nią koszmary). Pewnie będzie to postać mocno uduchowiona, czytająca pełno książek o przeznaczeniu, niebie, piekle, życiu pozaziemskim, itd. (Oczywiście o Mitach Cthulhu nie będzie miał bladego pojęcia... Raczej będzie to odłam chrześcijaństwa) Oczywiście dobrymi stronami będzie masa cybernetyki, prochów i mocne umiejętności bojowo-taktyczne ^^. A słabe... Pomyślę nad tym później.

Wiem, że brzmi to trochę chaotycznie, ale już masz przynajmniej zarys tego, czym będzie postać. ;)

Więcej niedługo...
Kawairashii
Bombardier
Bombardier
Posty: 827
Rejestracja: piątek, 13 kwietnia 2007, 17:04
Numer GG: 1074973
Lokalizacja: Sandland

Post autor: Kawairashii »

Jestem totalnie zielona w sferze obu systemów, ale jak widać pewnie nie jest to przeszkodą.
Może zapodasz jakieś warte uwagi linki do tego, co powinnam wiedzieć.
My Anime List
Obrazek
3 weeks to AvP Release.
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Post autor: Phoven »

Black: Och... Zamknij sie i pisz ;) I tak się zmodyfikuje tak kartę by nie psioczyłą zbytnio.
A serio: Macie tydzień na napisanie KP. Oczywiście wybieram te najlepsze karty, więc prosze - postarać się :)
BlindKitty
Bosman
Bosman
Posty: 2482
Rejestracja: środa, 26 lipca 2006, 22:20
Numer GG: 1223257
Lokalizacja: Free City Vratislavia/Sigil
Kontakt:

Post autor: BlindKitty »

Bleh... Jak mi się będzie chciało to coś wyprodukuję. Oczywiście Pacio (hm, hm, BLACKs, znaczy :P) podpierdzielił mi pomysł (tzn. nie jest to może dokładnie to samo... ale dobra, mniejsza) jak to się zwykle zdarza, ale może w efekcie tego wyjdzie mi ktoś jeszcze bardziej pokręcony... Boję się nawet myśleć co z tego wyjdzie :P
What doesn't kill you, just makes you... Stranger.

But above all - I feel I'm still on my long trip to nothingness.
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

BlindKitty pisze:Bleh... Jak mi się będzie chciało to coś wyprodukuję. Oczywiście Pacio (hm, hm, BLACKs, znaczy Razz) podpierdzielił mi pomysł (tzn. nie jest to może dokładnie to samo... ale dobra, mniejsza) jak to się zwykle zdarza, ale może w efekcie tego wyjdzie mi ktoś jeszcze bardziej pokręcony... Boję się nawet myśleć co z tego wyjdzie
Oż! Chyba zmienię postać, jak tak łatwo forumowiczom przychodzą do głowy podobne pomysły... Wybacz, że czytam Ci w myślach, Kitty. ;)

Więc Phov, przygotuj się na borga przeprowadzającego stare babcie przez ulice. :>
BlindKitty
Bosman
Bosman
Posty: 2482
Rejestracja: środa, 26 lipca 2006, 22:20
Numer GG: 1223257
Lokalizacja: Free City Vratislavia/Sigil
Kontakt:

Post autor: BlindKitty »

Myślnia, myślnia... To wszystko wina myślni :p Rób postać jaką chcesz, teraz to postanowiłem że zrobię (o ile cokolwiek) takiego psychola że prawie na pewno nikt nie wpadnie na taki sam pomysł :D
What doesn't kill you, just makes you... Stranger.

But above all - I feel I'm still on my long trip to nothingness.
NW.
Majtek
Majtek
Posty: 125
Rejestracja: niedziela, 8 kwietnia 2007, 13:30
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: NW. »

Kartę postaram się podesłać jutro, może pojutrze!
Ostatnio zmieniony czwartek, 10 maja 2007, 20:56 przez NW., łącznie zmieniany 1 raz.
Always remember that You are weak against the power of the Dark Side.
Koval
Marynarz
Marynarz
Posty: 310
Rejestracja: wtorek, 1 maja 2007, 23:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Koval »

Karta poszła.
"Ogrom szaleństwa jest najlepszym zmysłem."
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Post autor: Phoven »

GRACZE KTORZY DOSTALI SIĘ NA SESJE:
:arrow: BlindKitty
:arrow: Kawairashii
:arrow: Koval
:arrow: Kaczor

Huh.. calkiem udany team mam nadzieję ;) Zaczynamy już niedługo, jak tylko MG biedny upora sie z intrem i zakończy wreszcie okres sprawdziwanów, czyli okolice środy-czwartków ;)
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Post autor: Phoven »

Podobno nikt nie zauwżył tego że zmieniłem treść powyższego posta więc pozwolę sobie napisac jednego posta tuż pod drugim.
Sesja już ruszyła.
Tutaj zaś mamy miejsce na ew. komentarze i pytania. Ale jeśli ktoś mi zrobi z tego tematu spamerską libację to oprócz wniosku o wpis na CL i ban do administracji moze spodziewać się też śmierci postaci. :evil:
Ahh.. wybaczcie że taki przykrótki, nieco koślawy wstęp ale tenb tydzień jest jednym z najbardziej ruchliwych w całym roku, w końcu koniec roku - MG musi troche popracować ;) Ale, bez obaw - update będą mniej więcej co 48 godzin.
Kawairashii
Bombardier
Bombardier
Posty: 827
Rejestracja: piątek, 13 kwietnia 2007, 17:04
Numer GG: 1074973
Lokalizacja: Sandland

Post autor: Kawairashii »

Jeej! ZewPunky wystartował! chwała ci Phovenerze szlachetny, oby twoje imię głosili po wieki wieków. Brzmi spamersko, ale szczerze się cieszę, oby gracze postowali.
My Anime List
Obrazek
3 weeks to AvP Release.
Ouzaru

Post autor: Ouzaru »

Pisałeś o przyjęciu 4-6 graczy, czyli BS i ja byśmy się jeszcze załapali? :) Kocham CP2020 i sesje na myślenie z dreszczykiem. Uwielbiam, kiedy coś się dzieje z postacią, ta zaczyna myśleć i przeżywać. Ogólnie - stawiam na odgrywanie :)
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Post autor: Phoven »

Ouzaru tak jak juz mówiłęm zdołała mnie przekupić i wkracza do sesji. Update już jutro.
PS. Kaczor, popracuj nad postami :P
Koval
Marynarz
Marynarz
Posty: 310
Rejestracja: wtorek, 1 maja 2007, 23:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Koval »

Ano jedna literówka mu się zdarzyła, wielkie mi rzeczy. W Twoim intrze Phoven doliczyłem się trzech :wink:
"Ogrom szaleństwa jest najlepszym zmysłem."
Zablokowany