Nowe rpg

Grafików, autorów, pomocników do systemów autorskich, etc.
ODPOWIEDZ
Gość

Nowe rpg

Post autor: Gość »

Witam! Robie własne rpg i wiekrzość wemnie niewierzy! W sumie sie niedziwie ale warto sprubować. Może mi ktoś powiedzieć skąd wziąść jakieś pomocnice info??
shade
Mat
Mat
Posty: 514
Rejestracja: poniedziałek, 5 czerwca 2006, 19:10
Lokalizacja: z kapusty

Post autor: shade »

Pomocne info??? Ale co byś chciał dokładnie wiedzieć?? :? I wogule to jaki system robisz. Ja z moim kumplem robimy system Gothica :P
Lifthrasil
Pomywacz
Posty: 31
Rejestracja: czwartek, 15 czerwca 2006, 10:46
Numer GG: 0

Post autor: Lifthrasil »

Sprecyzuj czego ci trzeba... i taka prośba mała... pisz na wordzie i wklejaj tutaj :wink:
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Nowe rpg

Post autor: BAZYL »

Anonymous pisze:Witam! Robie własne rpg i wiekrzość wemnie niewierzy! W sumie sie niedziwie ale warto sprubować. Może mi ktoś powiedzieć skąd wziąść jakieś pomocnice info??
Hehe... Gdy czytam takie teksty, to - wybacz - ale też zaczynam wątpić ;)

1/ Jak chcesz napisać system RPG, skoro nie potrafisz napisać bezbłednie czterech zdań?
2/ Skoro robisz system, to musisz miec jakiś pomysł, a żeby system był dobry, musi być oryginalny. A jak chcesz osiągnąć oryginalność - tworząc system wg podręcznika pt. "Jak sie robi gry RPG"?
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Darkon
Pomywacz
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:23
Lokalizacja: z Wołomina
Kontakt:

Post autor: Darkon »

Nie no ludzie, nie wiadomo czy się śmiać czy płakać :P fajne, że robisz system RPG tylko jakie "pomocnice info" potrzebujesz ? jeśli wymyślasz system i widziałeś chociaż jeden komercyjny podręcznik to już powinieneś wiedzieć jak powinien wyglądać styl pisania. Twoje pytanie zabrzmiało tak jakbyś nie miał nawet pomysłu na system. Sam piszę system i jedyna pomoc z jakiej skorzystałem to "prawie" gotowa mechanika, którą znalazłem w pierwszym numerze Wieży Snów, i więcej mi do szczęścia nie potrzeba.

a co do konkretów, czyli co trzeba mieć i rady:
1. pomysł! - jeśli nie masz to dalej nie czytaj nawet.
2. wystarczy zwykły Word.
3. jeśli jużmasz teksty i nie wiesz jak powinien wyglądać gotowy podręcznik to zerknij se do jakiegoś komercyjnego tam zazwyczaj zaczyna się wprowadzeniem, opisem świata, a dalej to jużróżnie np. mogą być od razu zasady/mechanika.

Ad.1. zacznij od konwencji: fantasy, postapokalipsa, cyberpunk, teraźniejszość ? czy cokolwiek innego, ubieraj wszystko w szczegóły, a w trakcie robienia wyjdzie ci jeszcze jakiśelement, który wyróżni twój system od innych (chyba że przepisuejsz na papier jakiegoś cRPG'a :P)

Pozdrawiam i powodzenia - sam znam problemy pisania własnego systemu, lepiej znajdź se "pomocniców".
To czego szukasz jest zbyt głęboko, żebyś mógł to znaleźć.
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

Trzeba mieć przede wszystkim ekipę, bez niej nie da rady (w jedynkę Ci się odechce po godzinie :D).

Ale nie rób rpga jak tak koślawo piszesz.
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

Na cholere robic kolejny system fantasy? (bo pewnie o to chodzi). Juz i tak jest tego pelno. Nie lepiej skupic sie na autorskim swiecie i zaaplikowac go do jakiegos systemu? Mniej roboty a moze byc na prawde ciekawie.

Co innego, jesli chce sie stworzyc cos niepospolitego (np Transformers RPG ^__^)
Obelix
Bombardier
Bombardier
Posty: 775
Rejestracja: środa, 7 czerwca 2006, 15:18
Numer GG: 6330570
Lokalizacja: Twoja świadomość
Kontakt:

Post autor: Obelix »

[Głupota Mode ON]
A co wy na to żeby stworzy system Knight Ridera :lol:
[Głupota Mode OFF]
Psychodeliczny Łowca Żelaznych Motyli Z Planety Mars
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Post autor: Solarius Scorch »

Chodzi o ten film o gadającym samochodzie?
W zasadzie czemu nie, ale po co od razu cały system? W dowolnej grze w której występują samochody wprowadzić go można.
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

Ja wolałbym już drużynę A...
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

Druzyna A w wersji fantasy:

Hanibal - czlowiek, taktyk
Antaatan - bardzo przystojny elf
Murdocki - gnom, operator dziwnych maszyn
Bij Ej Baraka - polork, miesnie druzyny

^_____^
Archon0
Szczur Lądowy
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek, 17 lipca 2006, 12:21
Lokalizacja: Myślenice

system rpg

Post autor: Archon0 »

jeśli chcesz robic system rpg to nie rób go sam najlepiej z jakims kumplem tak jak ja on może miec duzo fajnych pomysłów zapewniam
ODPOWIEDZ