Warhammer TofT ed.

Kącik poświęcony jednemu z popularniejszych systemów w Polsce. Zarówno edycji pierwszej, drugiej jak i autorskim modyfikacjom.
ODPOWIEDZ
Karczmarz
Bombardier
Bombardier
Posty: 650
Rejestracja: wtorek, 14 listopada 2006, 20:44
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Karczmarz »

Hmmm
Ostatnio pozwoliłem sobie na eksperyment (w kwestii fabularnej) i pozwoliłem używać miecza jedynie szlachcie, żołnierzom (głównie oficerom) i innym ważnym osobistością. Miecz stał się symbolem, oznaką rangi i wyższej pozycji społecznej, pożądanym przez graczy.
Ja tam lubie jak gra sie kimś a nie z d*** wyjetym wieśniakiem co w życiu miecza nie widzial i biega po polu polujac na dziki swoim kijkiem i procą :/ Jednak wole Bohaterów i ratowanie świata, a nie uciekajacej owcy z pastwiska :]

A i jeszcze jedno co mnie w Młotku zawsze gryzło:

Podniesienie statsa z 70 na 75 kosztuje tyle samo co z 15 na 20. W każdym szanujacym sie RPGu im wyzszy stats tym wiecej kosztuje jego kolejny rozwuj. Ale nie w Młotku musi byc tak samo, co sprawia ze kazdy najpierw dopakowuje najpotrzebniejsze statsy na full a dopiero potem zastanawia sie nad zwiekszaniem tych mniej waznych, co strasznie przegina gre czasami. Mozna by cos z tym zrobic.

PS. Choc chyba w najblizszym czasie nie bede już testowal dalej tej mechaniki bo przymierzam sie do poprowadzenia Earthdawna na przerobionym FATE. Czas na ostry heroic :]
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Post autor: Szelmon »

Nareszcie udalo mi sie dobrnac do konca drukowania. Podrecznik lezy teraz sobie na mojej polce i jest wiekszy i grubszy nawet niz Biblia Photoshopa :D
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
Grishnak
Szczur Lądowy
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 14 stycznia 2007, 17:39

Post autor: Grishnak »

Może mi ktos powiedzieć co to jest?

Autor zmiksował Warhammera z D&D i dorzucił coś jeszcze. A wszyscy tu krzyczą: oh jak wspaniale, jakie super zasady. Paranoja.

Dzięki temu dostajemy D&D i kolejny świat do niego zwący się Old World, jakby mało było juz do wyboru.
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Post autor: Phoven »

Gdzie Ty tu widzisz elementy D&D? W TofTcie WSZYSTKO jest zmieszanymymi materiałami do Młotka :P
Karczmarz
Bombardier
Bombardier
Posty: 650
Rejestracja: wtorek, 14 listopada 2006, 20:44
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Karczmarz »

Hmmm

Tya, z Dedeków jest chyba tylko broń i mnożnik krytyków (de facto beznadziejny). W TofT jest wsio i to jest chyba spora wada, poniewaz obszerność podrecznika sprawia ze przegladanie go przysparza gigantycznych trudności. A pozatym nie mowimy ze ten podrecznik jest oh jaki wspaniały i jaki cudowny i jakie ma super zasady, tylko podziwiamy ogrom pracy i poświecenia Autora.
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

Grishnak pisze:Może mi ktos powiedzieć co to jest?

Autor zmiksował Warhammera z D&D i dorzucił coś jeszcze. A wszyscy tu krzyczą: oh jak wspaniale, jakie super zasady. Paranoja.

Dzięki temu dostajemy D&D i kolejny świat do niego zwący się Old World, jakby mało było juz do wyboru.
Ad. 1. To jest Warhammer Fantasy Roleplay. Podręcznik napisany przez TofTa. Usatysfakcjonowany?

Ad. 2. Nie widzę tu elementów DnD, chyba że zmieniłeś mechanikę na d20 :O.

Odn. tego "coś jeszcze" - może dorzucił Neuroshimę? Bo wiesz, masz tam skaveny, które są bardzo podobne do mieszkańców Sharrash... :)

Ad. 3. Bez komentarza XD.
AC
Bosman
Bosman
Posty: 2204
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:11
Numer GG: 4159090
Lokalizacja: Las Szamanów
Kontakt:

Post autor: AC »

Właściwie to fajna edycja ta TofT'a. Trochę czytałem...


napiszę własny podręcznik i wszyscy zobaczycie!!! :lol: :lol: :lol:


a na poważnie, TofT jeśli tu gdzieś jesteś to ile ci zajęło stworzenie tego? (lub być może ktoś inny jeśli to już było tu napisane)
Obrazek
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Post autor: Szelmon »

Zajelo mu to cos kolo trzech lat. Szmat czasu. Mi samo wydrukowanie zajelo kilkadziesiat godzin :D
Karczmarzu2, trudnosci w przegladaniu zmniejszaja sie po wydrukowaniu. Byloby lepiej gdyby byl spis tresci na poczatku kazdego rozdzialu. Niewielki wysilek, a znacznie uprosci nawigacje.
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
Karczmarz
Bombardier
Bombardier
Posty: 650
Rejestracja: wtorek, 14 listopada 2006, 20:44
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Karczmarz »

Hmmm

Było by latwiej jakby na górze kazdej strony był tytuł rozdziału (już o tym wspominalem, ale TofT powiedzial ze nie umie tego zrobic)

A już zupelnie łatwo bylo by jakby podzielić to na oddzielne pliki, albo zrobić dobre zakładki.
TofT
Majtek
Majtek
Posty: 90
Rejestracja: sobota, 8 lipca 2006, 04:37

Post autor: TofT »

Hmm... Cieszę się, że moja praca cieszy się coraz większym zainteresowaniem :wink:
Co do tytułów rozdziałów w nagłówkach strony, to Word nie oferuje takiej możliwości. Zaś spis treści na początku każdego rozdziału pojawi się, zresztą jest już na to miejsce.
Co do mnogości zasad i ich źródeł. Staram się korzystać z wielu źródeł (systemów RPG) i zasad, które uznam za dobre. Tak dla przykładu dodam, że nie tylko D&D ale także, mechanika WoD, też była dla mnie inspiracją w kilku miejscach (i wcale się tego nie wstydzę :wink: ).
Ponadto uważam, że mnogość zasad nie jest wadą, zawsze można z nich nie korzystać.

PS Mam jeśli macie jakiś dobry program do konwertowania *. doc w *.pdf to dajcie znać. Wtedy będę mógł zrobić spis treści w pliku itd.
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: fds »

Zacznij korzystać z o wiele lepszego OpenOffice'a niż z Worda :) I pdf'a sobie zrobisz od razu

[OO ssie jeszcze bardziej niż Word... - dop. FLK]
Tylko frajerzy nie widzą potęgi OO :) OO RULEZ ;) - dop. fds
Ostatnio zmieniony wtorek, 23 stycznia 2007, 23:44 przez fds, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
TofT
Majtek
Majtek
Posty: 90
Rejestracja: sobota, 8 lipca 2006, 04:37

Post autor: TofT »

Z Open Office już eksperymentowałem. I o ile z edycją kilku stron tekstu sobie radzi, to z większą ilością tekstu i formatowania ma poważne problemy. Póki, co Word wygrywa.
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

A M$ Publisher? - tylko, że to drogie tałatajstwo z tego co wiem...
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
TofT
Majtek
Majtek
Posty: 90
Rejestracja: sobota, 8 lipca 2006, 04:37

Post autor: TofT »

BAZYL pisze:A M$ Publisher? - tylko, że to drogie tałatajstwo z tego co wiem...
Dzięki, jak znajdę sponsora (chętni mile widziani) to zapoznam się z tym programem :wink:
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Post autor: Solarius Scorch »

Chciałbym Ci pogratulować dobrej roboty. Wreszcie zajrzałem do Twojego podręcznika i... cóż, to jest właśnie WFRP ;)
Przy okazji spytam też, czy zbierasz może jakieś nowe materiały do kolejnej edycji? WFRP to chyba najbardziej rozpowszechniony system w Polsce, jeśli chodzi o tworzone dodatki, modyfikacje, uzupełnienia - tak na łamach prasy fantastycznej, jak i po prostu w domach. Nie żebym postulował tu wrzucanie czego się da, ponieważ takie działania zwykle nie najlepiej się kończą - nawet gdy poszczególne elementy są wartościowe, to ostatecznie zwykle nie do końca do siebie pasują w gotowym dziele jako całości - ale skoro są tam materiały Trzewiczka, to chyba mogą być i inne nieautoryzowane? Coś by się może znalazło do dorzucenia - choćby jakaś profesja zaawansowana czy czar, a może i coś bardziej ambitnego. Jak się na to zapatrujesz?
Karczmarz
Bombardier
Bombardier
Posty: 650
Rejestracja: wtorek, 14 listopada 2006, 20:44
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Karczmarz »

Hmmm

Jakby nie patrzec jest tam sporo nieautoryzowanych textów i chyba autor od 3 lat robi dokładnie to co proponujesz (w sensie zbiera i dodaje).
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

TofT pisze:
BAZYL pisze:A M$ Publisher? - tylko, że to drogie tałatajstwo z tego co wiem...
Dzięki, jak znajdę sponsora (chętni mile widziani) to zapoznam się z tym programem :wink:
No jeśli o mnie chodzi to mam kopię i licencję ze szkoły - takie fajne rzeczy nam dają - więc bez sponsora też się da...
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
ODPOWIEDZ