Warhammer TofT ed.

Kącik poświęcony jednemu z popularniejszych systemów w Polsce. Zarówno edycji pierwszej, drugiej jak i autorskim modyfikacjom.
BochN
Majtek
Majtek
Posty: 126
Rejestracja: poniedziałek, 14 listopada 2005, 10:50
Numer GG: 12017892
Lokalizacja: Zimny dołek zwany Jelenią Górą

Post autor: BochN »

Porzyczyłem ostatnio od kumpla podręcznik do 2ed Młotka i muszę przyznać, że podręcznik TofT'a jest o wiele ciekawszym źródłem informacji i do tego bardziej rozległym, jedyne czego można się czepić to brak stron w spisie i mała czytelność w paru miejscach, ale poza tym kawał porządnej roboty, oby tak dalej a niedługo nie bedzie opłacać się kupowanie orginalnych podręczników :) .
De gustibus non est disputandum, no nie?
Ant
Kok
Kok
Posty: 1228
Rejestracja: poniedziałek, 28 sierpnia 2006, 21:54
Numer GG: 8228852
Lokalizacja: Dziki kraj pod Rosją

Post autor: Ant »

W ogóle podręcznik TofT'a jest świetny! Widać sporo pracy. Jest bardzo przejrzysty i wygodny. Ja tam się niczego nie czepie. Jest naprawdę bardzo dobry
shade
Mat
Mat
Posty: 514
Rejestracja: poniedziałek, 5 czerwca 2006, 19:10
Lokalizacja: z kapusty

Post autor: shade »

Mam od jakiegoś już czasu nowy podręcznik TofTa i jest spoko. Teraz tylko muszę znaleźć sobie jakiegoś frajera co by mi to wszystko wydrukował :twisted:
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Post autor: Solarius Scorch »

Co do rozlicznych prosb o wysylanie, klopotow z downloadem itp.:
A nie mozna postawic chocby najbiedniejszej stronki www, na ktorej podrecznik moglby sobie lezec, zawsze w najnowszej wersji? Przestrzen dyskowa w dzisiejszych czasach nie jest juz chyba problemem, nawet gdyby za strone nie mialo sie placic.
Oczywiscie ktos musialby ja jeszcze wykonac, ale znudzonych webdesignerow wokol zawsze pelno.
TofT
Majtek
Majtek
Posty: 90
Rejestracja: sobota, 8 lipca 2006, 04:37

Post autor: TofT »

BochN pisze:(...)jedyne czego można się czepić to brak stron w spisie i mała czytelność w paru miejscach, ale poza tym kawał porządnej roboty, oby tak dalej a niedługo nie bedzie opłacać się kupowanie orginalnych podręczników :) .
W wersji 00.2 już są strony :wink: A oryginalne podręczniki należy kupowac - bez tego nie byłoby i mojego podręcznika.
Solarius Scorch pisze:Co do rozlicznych prosb o wysylanie, klopotow z downloadem itp.:
A nie mozna postawic chocby najbiedniejszej stronki www, na ktorej podrecznik moglby sobie lezec, zawsze w najnowszej wersji? Przestrzen dyskowa w dzisiejszych czasach nie jest juz chyba problemem, nawet gdyby za strone nie mialo sie placic.
Oczywiscie ktos musialby ja jeszcze wykonac, ale znudzonych webdesignerow wokol zawsze pelno.
Jestem jak najbardziej za. Tylko kto się tego podejmie??
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Myślę, że na Tawernie możemy go zamieścić - w dziale z plikami. Jeśli jesteś zainteresowany to kontaktuj sie ze mna bazyl@trpg.pl
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
ToM 125
Pomywacz
Posty: 38
Rejestracja: poniedziałek, 23 października 2006, 21:35

Post autor: ToM 125 »

Świetny!!!! ,naprawde polecam :)
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Post autor: Force »

Szkoda że pan TofT nie udziela sie w innych tematach. Do tej pory ma 10 postów, jest ekspertem więc czemu nie wypowiada się na forum w innych sprawach?
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
TofT
Majtek
Majtek
Posty: 90
Rejestracja: sobota, 8 lipca 2006, 04:37

Post autor: TofT »

Force ray pisze:Szkoda że pan TofT nie udziela sie w innych tematach. Do tej pory ma 10 postów, jest ekspertem więc czemu nie wypowiada się na forum w innych sprawach?
Po pierwsze: żaden "pan", aż tak stary nie jestem :wink:
Po drugie: postaram się to nadrobic - w przyszłości :wink:
Po trzecie: żaden ze mnie "ekspert":wink: (ale dziękuję):D
Po czwarte: wciąż czekam na jakiekolwiek uwagi, pomysły, spostrzeżenia, wykaz błędów i nieścisłości, cokolwiek co pozwoli mi wierzyc, że z podręcznika ktoś korzysta :wink:
hyjek
Marynarz
Marynarz
Posty: 395
Rejestracja: poniedziałek, 3 lipca 2006, 15:16
Lokalizacja: Piździawy Zdrój
Kontakt:

Post autor: hyjek »

TofT pisze:Po czwarte: wciąż czekam na jakiekolwiek uwagi, pomysły, spostrzeżenia, wykaz błędów i nieścisłości, cokolwiek co pozwoli mi wierzyc, że z podręcznika ktoś korzysta Wink
TofT, moze po prostu podrecznik jest tak dobry, ze nie ma zadnych niescislosci. Albo nikt ni chce Ci mowic o jakis malych bledach, bo w poronaniu do calosci i tak sa niezauwazalne...
Miasto zbudowane z Drewna tworzy się w Lesie
Miasto zbudowane z Kamienia tworzy się w Górach
Miasto zbudowane z Marzeń tworzy się w Niebiosach
TofT
Majtek
Majtek
Posty: 90
Rejestracja: sobota, 8 lipca 2006, 04:37

Post autor: TofT »

hyjek pisze:TofT, moze po prostu podrecznik jest tak dobry, ze nie ma zadnych niescislosci. Albo nikt ni chce Ci mowic o jakis malych bledach, bo w poronaniu do calosci i tak sa niezauwazalne...
To znaczy, że już mogę sobie dac spokój i zając się czymś innym? :wink:
hyjek
Marynarz
Marynarz
Posty: 395
Rejestracja: poniedziałek, 3 lipca 2006, 15:16
Lokalizacja: Piździawy Zdrój
Kontakt:

Post autor: hyjek »

Lepiej nie, bo z tego co widzialem to niektore rzeczy zes tam zywcem z podrecznika do 2 ed przepisywal, z dodatkow tez. A ze paru dodatkow nie mam, to wystarczy ze ty dodasz odpowiednie rozdzialy (np. Imperium - przepiszesz z Dziedzictwa Sigmara) i wyjdzie na to samo :P :D
Miasto zbudowane z Drewna tworzy się w Lesie
Miasto zbudowane z Kamienia tworzy się w Górach
Miasto zbudowane z Marzeń tworzy się w Niebiosach
TofT
Majtek
Majtek
Posty: 90
Rejestracja: sobota, 8 lipca 2006, 04:37

Post autor: TofT »

hyjek pisze:Lepiej nie, bo z tego co widzialem to niektore rzeczy zes tam zywcem z podrecznika do 2 ed przepisywal, z dodatkow tez. A ze paru dodatkow nie mam, to wystarczy ze ty dodasz odpowiednie rozdzialy (np. Imperium - przepiszesz z Dziedzictwa Sigmara) i wyjdzie na to samo :P :D
W takim razie skazujesz się na moją wizję Starego Świata :wink: , bo wbrew pozorom odbiega ona nieco od 2ed.
Z drugiej strony (na poważnie), jeśli oficjalnie wydane dodatki nie będą kupowane przez graczy to linia padnie i wszyscy na tym ucierpimy. Podobnie było przecież a MiM-em i Portalem, świetne pisma ale ludzie nie kupowali, i padły.

:idea: A wracając do podręcznika, przymierzam się do opisania statków morskich i rzecznych, zasad podróżowania itp., dlatego proszę o przysyłanie wszystkiego co ma jakikolwiek związek ze średniowieczno/renesansową żeglugą rzeczną i morską - ułatwi mi to nieco pracę.
hyjek
Marynarz
Marynarz
Posty: 395
Rejestracja: poniedziałek, 3 lipca 2006, 15:16
Lokalizacja: Piździawy Zdrój
Kontakt:

Post autor: hyjek »

W takim razie skazujesz się na moją wizję Starego Świata :wink: , bo wbrew pozorom odbiega ona nieco od 2ed.
Nie mam nic przeciwko, bylebys nie zmienial calkowicie wszystkiego :) Zreszta, kazdy MG i tak tworzy Stary Swiat po swojemu, podr mu zwykle dostarcza tylko wskazowek...
Miasto zbudowane z Drewna tworzy się w Lesie
Miasto zbudowane z Kamienia tworzy się w Górach
Miasto zbudowane z Marzeń tworzy się w Niebiosach
ToM 125
Pomywacz
Posty: 38
Rejestracja: poniedziałek, 23 października 2006, 21:35

Post autor: ToM 125 »

co do uwag ... nie mam :D
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Post autor: Deep »

TofT pisze:To znaczy, że już mogę sobie dac spokój i zając się czymś innym? :wink:
Napisz mi podręcznik do Neuroshimy :D
.
TofT
Majtek
Majtek
Posty: 90
Rejestracja: sobota, 8 lipca 2006, 04:37

Post autor: TofT »

Deep pisze:
TofT pisze:To znaczy, że już mogę sobie dac spokój i zając się czymś innym? :wink:
Napisz mi podręcznik do Neuroshimy :D
Czekaj zastanowię się...
...
..
.
NIE! :wink:

A kończąc offtopic. Skoro nie znajdujecie żadnych wad (co wcale mnie nie cieszy), może napiszecie czego wam brakuje w podręczniku.
ODPOWIEDZ