[inny] Unix

ODPOWIEDZ
Nadir
Kok
Kok
Posty: 1438
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 11:05
Numer GG: 3327785
Lokalizacja: 3city

[inny] Unix

Post autor: Nadir »

wiem wiem ze to wcale nie jest zwiazane z rpg i od razu wielkie sorry za to ale naprawde potrzebuje pomocy z ta sprawa. koniec roku blisko zaliczenia w toku i masa projektow do oddania... nie wyrabiam ze wszystkim a unix to moja achillesowa pieta wiec jakby ktos mogl mnie wesprzec to bardzo bylbym wdzieczny

a teraz do rzeczy
do oddania mam 2 listy zadan(!)
przedstawie 2- jakby byl ktos na tyle chetny by wesprzec mnie bardziej to gg albo @...

1. napisac skrypt ktory po uruchomieniu odczytuje swoj PID i zapisuje go do pliku np zadanie.pid nastepnie wchodzi w slepa petle z prostym menu
a) zakoncz b)wyswietl ps i dzialaj dalej
normalne zakonczenie powinno dodatkowo usuwac plik z zapisanym PID
Jesli natomiast skrypt zostanie wstrzymany i uruchomi sie jego drugi egzemplarz powinien wykryc swoja pierwszy egzemplarz i zakonczyc ja oraz usunac jej plik z PID a nastepnie wejsc w petle taka jak wczesniej
2. przygotowac dwa skrypty gdzie jeden (rodzic) wywoluje drugi("potomek"), w taki sposob by uzyskac proces osierocony, a nastepnie proces zombie

hmmm.... masakra nawet nie wiem co tu napisalem...
Czasami mam uczucie, że przede mną rozpościera się wielki ocean prawdy, a ja siedzę na plaży i bawię się kamykami. Ale pewnego dnia nauczę się po nim żeglować.

Don't take your organs to heaven... heaven knows we need them here.
ZauraK
Majtek
Majtek
Posty: 105
Rejestracja: sobota, 11 marca 2006, 21:07
Numer GG: 0
Lokalizacja: Świat Wynurzony

Post autor: ZauraK »

Oj niechodziło się chyba na zajęcia... ;-)
Przykłady jak się takie coś robi podają na laborkach.

Co do pomocy to niestety skrypty nie były moją mocną stroną i też trochę czasy minęło odkąd ostatni napisałem.
Obecnie nie mam też linucha nawet więc niestety nie pomogę :(
Nadir
Kok
Kok
Posty: 1438
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 11:05
Numer GG: 3327785
Lokalizacja: 3city

Post autor: Nadir »

wlasnie chodzi o to ze sie chodzilo ale koles tylko dal listy zadan i kaze oddawac nic nie tlumaczy i pokazuje... twierdzi ze jak sie samemu do czegos dojdzie to sie naprawde tego nauczy ehh...

no ludzie.. ktokolwiek litosci... musze to oddac w niedziele albo kurs w plecy...
Czasami mam uczucie, że przede mną rozpościera się wielki ocean prawdy, a ja siedzę na plaży i bawię się kamykami. Ale pewnego dnia nauczę się po nim żeglować.

Don't take your organs to heaven... heaven knows we need them here.
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Poszukaj na necie. Takei rzeczy łatwo znaleźć, np. na http://www.algorytm.org/
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
ODPOWIEDZ