[Warhammer] Arhain- rekrutacja zamknięta

Stare i nieaktywne wątki z Rekrutacji.
Zablokowany
Ninerl
Bombardier
Bombardier
Posty: 891
Rejestracja: środa, 3 stycznia 2007, 02:07
Numer GG: 6110498
Lokalizacja: Mineth-in-Giliath

[Warhammer] Arhain- rekrutacja zamknięta

Post autor: Ninerl »

UWAGA! Sesja jest przeznaczona dla dojrzałych i poważnych graczy!
Będzie zawierać drastyczne sceny!



Saroielreosui'Malkithe Alel'menre - 2522 rok wedle kalendarza Imperium, Nowy Świat, Naggarond.

Wysoka, nieco zgarbiona postać rozpierała się na bogato rzeźbionym krześle. Długie, przebłyskujące srebrem włosy spływały swobodnie na jej ramiona. W szarych oczach lśniła inteligencja i teraz jakby... iskierka ożywienia.
Niewątpliwie pojawiła się na dźwięk słów chudego mężczyzny, pochylonego w niezbyt kornym ukłonie.
- I cóż Vanaghu... Czy zebrałeś wiadomości, dla których cię wysłałem?
- Ahh..k.....anie- szyję czarnowłosego Vanagha przecinała blizna, widać efekt ataku nieudolnego skrytobójcy. Taki cios musiał uszkodzić krtań. Szarooki uśmiechnął się, wspominając jak krzywy nóż Vanagha rozpłatał tamtemu pół szyi. I pomyśleć, że stalowe pazury były przeznaczone dla niego, pana, a nie dla sługi....
- Wspaniale. A teraz – starszy Druchii ujął mocniej czarną laskę- Dostaniesz nowe zadanie.
- Sch...aam- wojownik podniósł głowę. Z nadzieją malującą się na twarzy spojrzał na rozmówcę.
- Niee...to jeszcze nie teraz. Oni muszą jeszcze poczekać- Vanagh opuścił głowę- Ale to będzie na pewno intrygujące, zapewniam cię. Zawsze lubiłeś wszelkie dziwactwa, nieprawdaż?- szaroooki zachichotał. Vanagh parsknął cicho.
- Idzie czas zmian, przynajmniej dla niektórych. Gra się rozpoczęła. Czas pokazać, że stary wilk nadal umie polować...- głęboki głos jego pana przypominał pomruk bestii. Jego palce musnęły purpurowy kamień, osadzony na lasce. Klejnot, do wtóru następnych sykliwych słów, zamigotał delikatnym rubinowym światłem...


Witam :).
Sesja będzie się rozgrywać w realiach Warhammera II ed. Miejscem akcji jest Nowy Świat, a dokładniej kraina o nazwie Naggaroth.
Naggaroth jest domem Warmłotkowych Mrocznych Elfów, toteż wybór rasy, jak sami rozumiecie, jest dość ograniczony.
Limitu graczy nie wprowadzam, ze względu na specyfikę sesji- przyjmę tych, którzy przyślą dobre karty. Zależy mi na poważnym podejściu do sesji, z góry oświadczam.
Co do odpisywania, to myślę, że jeden, dwa posty w tygodniu wystarczą- chcę się skoncentrować na całej historii. Oczywiście, jeśli zaistnieje taka potrzeba- może być ich więcej.
Sesja ma być przede wszystkim storytellingowa, z niewielkim udziałem mechaniki. Co jeszcze... zaznaczam, że duża uwagę przykładam do dobrego odgrywania postaci. Inwencja graczy mile widziana, zarówno w czasie kreacji bohatera, jego odgrywania i samej sesji czy świata.
Od razu zaznaczam, że nie wszystko może być zgodne z skąpymi danymi podręcznika z battl'a i innych, równie ograniczonych źródeł informacji. Z uwagi na brak opisów, będę tworzyć własne i dodawać swoje pomysły.
Poza tym, ostrzegam: jest to moja pierwsza sesja, więc nie obiecuję niczego- chociaż będę się starać jak tylko się da, by grało się dobrze i ciekawie.
Terminu nadsyłania kart ściśle nie wyznaczam- dajmy na to ok.dwa tygodnie. W zależności od otrzymanej ich ilości, zdecyduję o dacie rozpoczęcia sesji. Karty na PM.
Poniżej podaję więcej szczegółów i linki do dokumentów, z którymi gracze powinni się zapoznać (dotyczą one profesji i "tła", czyli opisu Druchii jako nacji).

"Tło": http://www.sendspace.com/file/jviems
Profesje i statystyki: http://www.sendspace.com/file/64b8ha

Co powinna z grubsza zawierać karta:
Imię:
Nazwisko/przydomek:
Wiek:
Rasa: (ograniczona do Druchii, chociaż mogę się zgodzić na szpiega Wysokich Elfów)
Płeć:
Profesja (dowolna):
Przedmioty: (tylko bardzo drobne przedmioty o wartości sentymentalnej i małej pieniężnej, absolutnie NIE broń):
Umiejętności profesyjne:
Zdolności:
Czary : (jeśli ktoś nie ma skąd wziąć rozpiski, to mogę mu przesłać Królestwo Magii)
Wygląd: (wzrost, waga, reszta dupereli i cechy charakterystyczne)
Zachowanie i charakter:
Historia: długa lub zwięzła (nie będę nawet czytać trzylinijkowej, ostrzegam)
UWAGA! Postacie zostają zdegradowane do rangi niewolnika.
Proszę to uwzględnić w historii postaci- czemu, z jakiego powodu znalazła się na targu "Zwierząt".


Wszelkie pytania i uwagi na PM i gg.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 1 września 2008, 22:59 przez Ninerl, łącznie zmieniany 3 razy.
Jam jest Łaskawą Boginią, która daje Dar Radości sercom ludzkim; na Ziemi daję Wiedzę Wiecznego Ducha, a po śmierci daję pokój i wolność . Ani nie żądam ofiary, gdyż oto ja jestem Matką Życia, i Moja Miłość spływa na Ziemię.
Isengrim Faoiltiarna
Bombardier
Bombardier
Posty: 692
Rejestracja: niedziela, 11 grudnia 2005, 17:49
Numer GG: 2832544
Lokalizacja: The dead zone

Re: [Warhammer] Arhain

Post autor: Isengrim Faoiltiarna »

O swojej gotowości zapewniałem już w innym temacie. Karta niedługo.
"Beg for mercy! Not that it will help you..."
Hoist the banner high!! For Commoragh!
Kawairashii
Bombardier
Bombardier
Posty: 827
Rejestracja: piątek, 13 kwietnia 2007, 17:04
Numer GG: 1074973
Lokalizacja: Sandland

Re: [Warhammer] Arhain

Post autor: Kawairashii »

Czy osoby nie grające wcześniej w Warhammera, mogą brać udział?
My Anime List
Obrazek
3 weeks to AvP Release.
Ninerl
Bombardier
Bombardier
Posty: 891
Rejestracja: środa, 3 stycznia 2007, 02:07
Numer GG: 6110498
Lokalizacja: Mineth-in-Giliath

Re: [Warhammer] Arhain

Post autor: Ninerl »

Ja nie widzę przeszkód, oczywiście może być Tobie zdecydowanie trudniej niż pozostałym graczom...
Ale jeśli uważasz, że czujesz się na siłach, to spróbuj. Dopóki nie będę mieć Twojej karty, to trudno mi cokolwiek napisać w złą lub dobrą stronę ;) ...
Jeśli potrzebujesz Kawairashii informacji, to możesz rzucić okiem na podręcznik dzieła Toft'a (w dokumencie o postaci jest link do niego). No i oczywiście pytaj się mnie o wszystko, co chcesz wiedzieć.

Rekrutację przedłużam do 32-3 września
Ostatnio zmieniony wtorek, 26 sierpnia 2008, 16:46 przez Ninerl, łącznie zmieniany 2 razy.
Jam jest Łaskawą Boginią, która daje Dar Radości sercom ludzkim; na Ziemi daję Wiedzę Wiecznego Ducha, a po śmierci daję pokój i wolność . Ani nie żądam ofiary, gdyż oto ja jestem Matką Życia, i Moja Miłość spływa na Ziemię.
Sakwan
Pomywacz
Posty: 72
Rejestracja: sobota, 19 stycznia 2008, 19:40
Numer GG: 637643
Kontakt:

Re: [Warhammer] Arhain

Post autor: Sakwan »

@Ninerl

Jeśli można się jeszcze wbić na sesje to ja jestem chętny ^^
Obrazek
evanec
Szczur Lądowy
Posty: 5
Rejestracja: piątek, 22 sierpnia 2008, 12:12
Numer GG: 13609434

Re: [Warhammer] Arhain

Post autor: evanec »

To chyba nie jest ta sesja prawda? Daty troszkę nie pasują. A linka dałeś dla informacji o Naggaroth?

Lepiej się upewnić.
Ninerl
Bombardier
Bombardier
Posty: 891
Rejestracja: środa, 3 stycznia 2007, 02:07
Numer GG: 6110498
Lokalizacja: Mineth-in-Giliath

Re: [Warhammer] Arhain

Post autor: Ninerl »

Wbijać się można.
A to owszem jest ta sesja, a w linkach są istotne informacje dla graczy.
Jam jest Łaskawą Boginią, która daje Dar Radości sercom ludzkim; na Ziemi daję Wiedzę Wiecznego Ducha, a po śmierci daję pokój i wolność . Ani nie żądam ofiary, gdyż oto ja jestem Matką Życia, i Moja Miłość spływa na Ziemię.
evanec
Szczur Lądowy
Posty: 5
Rejestracja: piątek, 22 sierpnia 2008, 12:12
Numer GG: 13609434

Re: [Warhammer] Arhain

Post autor: evanec »

Jak wyglądają awanse na takiej sesji? I przyznawanie pedeków oraz podnoszenie cech i wykupywanie umiejek?

Czy na przykład mógłbym od razu zrobić sobie artystę, tylko w historii opisać przebieg kariery?
Ninerl
Bombardier
Bombardier
Posty: 891
Rejestracja: środa, 3 stycznia 2007, 02:07
Numer GG: 6110498
Lokalizacja: Mineth-in-Giliath

Re: [Warhammer] Arhain

Post autor: Ninerl »

Jeśli ładnie to uwzględnisz w historii postaci, to ja nie widzę przeszkód, by owa postać miała profesję zaawansowaną.
Co do PD-eków, to wszystko jest właściwie takie samo jak na zwykłej sesji. Tyle, że pedeki zwykle są co kilka update'ów lub co rozdział (zależy od MG, oczywiście). Co do umiejek, to myślę, że na takiej sesji łatwiej odegrać ich naukę- bo można poprowadzić wątek tylko dla jednej postaci, zarazem nie alienując jej od reszty- nie ma takich przestojów.
Oj, ale mało zrozumiale to brzmi ;) ... ale jeśli bedzie trzeba, to wyjaśnię dokładniej.


http://www.sendspace.com/file/xgc47t- jeśli ktoś potrzebuje, to tu jest mały słownik run i słów języka Druchii.
Jam jest Łaskawą Boginią, która daje Dar Radości sercom ludzkim; na Ziemi daję Wiedzę Wiecznego Ducha, a po śmierci daję pokój i wolność . Ani nie żądam ofiary, gdyż oto ja jestem Matką Życia, i Moja Miłość spływa na Ziemię.
Zablokowany