[WFRP 2.0] Death is in love with us

Stare i nieaktywne wątki z Rekrutacji.
Esmeralda
Majtek
Majtek
Posty: 106
Rejestracja: piątek, 8 września 2006, 10:06
Numer GG: 0
Lokalizacja: Arcana Hereticae

[WFRP 2.0] Death is in love with us

Post autor: Esmeralda »

* * *

- Znowu to samo, Clatusie? - siwy staruszek w bogato zdobionych, białych szatach zawiesił wzrok na swym skrybie. Migotliwe światło świecy nadawało jego twarzy osobliwy widok.
- Niestety, panie, wciąż nie wiemy kto za tym stoi. - łysy, tyczkowaty mężczyzna odziany w biały kubrak i spodnie tej samej barwy pokiwał głową. - Utknęliśmy w martwym punkcie.

Starzec zawtórował łysemu i pokręcił głową, ciężko wzdychając. Podniósł się z fotela i podszedł do okna. Nie patrząc na Clatusa zmarszczył brwi i rzekł.
- Niebawem Święto Wina, nie możemy tego tak zostawić.
- Co więc proponujesz, panie? - spytał mężczyzna.
- Pamiętasz o czym mówiłem wczoraj przy wieczerzy?

Clatus zastanowił się chwilę, po czym uśmiechnął się lekko i skinął głową.
- Czy mam...
- Tak, tak właśnie postąpisz.
- mruknął siwy staruszek. - To może być nasza ostatnia szansa. Do dzieła, Clatusie.

Tyczkowaty skłonił się nisko, po czym szybkim krokiem opuścił pokój. Siwy usiadł ciężko w swym fotelu i pogładził się po brodzie.
- Obym się nie mylił...

* * *

Witam :D

Tym oto krótkim wstępem zapraszam Was do jednostrzałowej przygody osadzonej w Starym Świecie i jednocześnie do mojej pierwszej sesji na forum TRPG (ale nie pierwszej w PBF, umówmy się). Jak to wyjdzie, zobaczymy - mam cichą nadzieję, że wspólnie będziemy dobrze się bawić. Ostateczny termin nadsyłania kart to 13 czerwca, a początek sesji przewiduję na 14 (chyba że wcześniej otrzymam zadowalające mnie karty). Od razu zastrzegam sobie możliwość nie przeprowadzenia sesji - jeśli ciekawych kart będzie mniej niż trzy, sesja w ogóle nie dojdzie do skutku. Mam nadzieję że otrzymam co najmniej trzy dobre karty postaci (info o postaciach poniżej).

Ponieważ stawiam na jakość, to o ile maksymalną liczbę graczy ustalam na cztery dusze, nawet jeśli będą wolne miejsca - kiepskiej karty nie przyjmę. Punktuję szczególnie oryginalność i dobry pomysł na postać, lubię też bohaterów z krwi i kości, solidnie osadzonych w realiach Warhammer'a. Niech mają znajomych, przyjaciół i ukochane osoby. I niech na miłość boską nie będą biednymi sierotkami szukającymi zabójców swoich rodziców!!! ;). Aha, miło by było, gdyby w drużynie znalazł się choć jeden wędrowny czarodziej, choć jeśli nikt się na takową profesję nie zdecyduje, też damy sobie radę ;). W samej przygodzie jest trochę walki, trochę główkowania, więc myślę że każdy znajdzie coś dla siebie. Kolejna ważna rzecz: przygoda to oryginalny short z dodatku "Królestwo Magii" (o nieco innym tytule), więc jeśli ktoś grał, to proszę o niezapisywanie się do sesji, by nie psuć zabawy sobie a przede wszystkim innym.

TWORZENIE POSTACI:

Stopień zaawansowania postaci: bohaterowie na drugiej profesji.

1) Wygląd zewnętrzny - Czyli po prostu opisać w kilkunastu zdaniach aparycję swojej postaci. BARDZO mile widziany jest obrazek/avatar przedstawiający bohatera.

2) Rasa – Wszystkie podstawowe z podręcznika do drugiej edycji, plus gnomy jako rasy grywalne. Druchii nie przejdą, Ninerl ;)

3) Charakter postaci - Wypisać (i najlepiej również opisać) ogólnie pojęty charakter swojego bohatera (upodobania, przyzwyczajenia, nawyki, nałogi, indywidualne cechy wewnętrzne, ulubione potrawy etc.)

4) Profesja/Zawód - Najlepiej prosto z podręcznika WFRPed2, ale dopuszczam też własne, jeśli nie będą przepakowane.

5) Stosunek do otaczającego świata - Co Twoja postać chce w życiu osiągnąć, jakimi wartościami się kieruje, jakie grupy społeczne lubi - jakimi gardzi, a które ma w rzyci.

6) Umiejętności i zdolności - Ważna sprawa. Najlepiej dobrać w normalny sposób, czyli przyjęty w Warhammerze II edycji. Jeśli w historii dobrze opisze się ich zdobywanie - możliwe są dodatkowe.

7) Ekwipunek - Czyli to, co wasze postaci mają w posiadaniu. Macie wolną rękę, choć życzyłabym sobie bez przegięć i magicznych przedmiotów.

8) Historia postaci - Lubię raczej zwięzłe i nierozwlekłe, oczywiście jednak tych cztero linijkowych nawet czytać nie będę. Konieczny jest punkt "Co sprawiło że wyruszyłeś/łaś do Averlandu i zatrzymałeś/łaś się na noc w zajeździe "Smocze Oko" na szlaku Streissen-Averheim". Myślę że tu można popisać się pomysłowością. Jeśli dany Gracz w historii uwzględni jakiś wątek poboczny dla jego postaci, który mi się spodoba, możliwe że pociągnę dany sub-quest w przygodzie. Ale nie obiecuję :P

W skrócie:
Liczba graczy: 3-4
Styl gry: storytelling
Deadline: 13.06.2008

Karty na PW, wszelkie pytania w temacie bądź na priva. Czekam na zgłoszenia i pozdrawiam serdecznie!

Esmi :)
"Wymagajcie od siebie więcej, nawet jeśli inni nie wymagają". Jan Paweł II

Obrazek
Serge
Kok
Kok
Posty: 1275
Rejestracja: poniedziałek, 10 lipca 2006, 09:55
Numer GG: 9181340
Lokalizacja: tam, gdzie diabeł mówi dobranoc

Re: [WFRP 2.0] Death is in love with us

Post autor: Serge »

Ja zagram człowiekiem - seksownym Czarodziejem Aqshy :D, a Ouzaru waha się chwilowo między zwiadowcą a strzelcem. Karty naszej dwójki na dniach w Twojej skrzynce.

Pozdro Esmi!
Niebo i piekło są w nas, wraz ze wszelkimi ich bogami...

- Pussy Warhammer? - spytała Ouzi.
- Tak, to taki, gdzie drużynę tworzą same elfy. - odparł Serge.
Isengrim Faoiltiarna
Bombardier
Bombardier
Posty: 692
Rejestracja: niedziela, 11 grudnia 2005, 17:49
Numer GG: 2832544
Lokalizacja: The dead zone

Re: [WFRP 2.0] Death is in love with us

Post autor: Isengrim Faoiltiarna »

Ja też! Ja też! Kartę wyślę, jak tylko zejdzie mi z bani wyciąganie ocen, czyli poniedziałek/wtorek :)

EDIT: jak się tak wszyscy chwalą, kim będą grać, to i ja napomknę, że zaciekawiła mnie profesja zwadźcy :)
Ostatnio zmieniony piątek, 6 czerwca 2008, 18:29 przez Isengrim Faoiltiarna, łącznie zmieniany 1 raz.
"Beg for mercy! Not that it will help you..."
Hoist the banner high!! For Commoragh!
Sergi
Bombardier
Bombardier
Posty: 836
Rejestracja: wtorek, 4 lipca 2006, 19:54
Lokalizacja: z ziem piekielnych
Kontakt:

Re: [WFRP 2.0] Death is in love with us

Post autor: Sergi »

Postaram sie wyrobić i podesłać kartę postaci której pomysł podsunął mi Serge;] ciekaw jestem jakby sie sprawiał Sergej Antonov.
Ninerl
Bombardier
Bombardier
Posty: 891
Rejestracja: środa, 3 stycznia 2007, 02:07
Numer GG: 6110498
Lokalizacja: Mineth-in-Giliath

Re: [WFRP 2.0] Death is in love with us

Post autor: Ninerl »

A dlaczego nie mogę Druchii :cry: ... Nigdy nie mogę trafić na MG, który by poprowadził taką postać, buu....
W tym momencie mam na pewno dwie karty, jedna to Albionka , a druga ta nieszczęsna Tar Vatherain (w ogóle nie mogę się nagrać tą postacią, co dziwne w realu też mi się nie udaje). Poza tym gdzie jest jeszcze leśna elfka, miałam też pomysł na babcię-zielarkę :smile: (tylko nie wiem, jakby mi się udało ją prowadzić)...
Napisz którą chcesz, bo wysyłanie wszystkich jest chyba bez sensu... ;)
Jam jest Łaskawą Boginią, która daje Dar Radości sercom ludzkim; na Ziemi daję Wiedzę Wiecznego Ducha, a po śmierci daję pokój i wolność . Ani nie żądam ofiary, gdyż oto ja jestem Matką Życia, i Moja Miłość spływa na Ziemię.
Serge
Kok
Kok
Posty: 1275
Rejestracja: poniedziałek, 10 lipca 2006, 09:55
Numer GG: 9181340
Lokalizacja: tam, gdzie diabeł mówi dobranoc

Re: [WFRP 2.0] Death is in love with us

Post autor: Serge »

Zmiana planów - ja zagram jednak ochroniarzem, a Ouzi dworzanką. Oczywiście losy naszych postaci będą z sobą splecione ;). Posada drużynowego czarodzieja jest więc wolna :D
Sergi pisze:Postaram sie wyrobić i podesłać kartę postaci której pomysł podsunął mi Serge;] ciekaw jestem jakby sie sprawiał Sergej Antonov.
Jeśli mnie moja słaba pamięć nie myli, to chyba był kozak kislevski na pierwszej profce, nie Sergi? Popraw mnie jeśli się mylę :D
Niebo i piekło są w nas, wraz ze wszelkimi ich bogami...

- Pussy Warhammer? - spytała Ouzi.
- Tak, to taki, gdzie drużynę tworzą same elfy. - odparł Serge.
Esmeralda
Majtek
Majtek
Posty: 106
Rejestracja: piątek, 8 września 2006, 10:06
Numer GG: 0
Lokalizacja: Arcana Hereticae

Re: [WFRP 2.0] Death is in love with us

Post autor: Esmeralda »

Ninerl pisze:A dlaczego nie mogę Druchii :cry: ... Nigdy nie mogę trafić na MG, który by poprowadził taką postać, buu....
W tym momencie mam na pewno dwie karty, jedna to Albionka , a druga ta nieszczęsna Tar Vatherain (w ogóle nie mogę się nagrać tą postacią, co dziwne w realu też mi się nie udaje). Poza tym gdzie jest jeszcze leśna elfka, miałam też pomysł na babcię-zielarkę :smile: (tylko nie wiem, jakby mi się udało ją prowadzić)...
Napisz którą chcesz, bo wysyłanie wszystkich jest chyba bez sensu... ;)
Druchii nie przejdzie, gdyż nigdy nie dopuszczam tej rasy do gry - w Imperium zwykli czarodzieje są niezbyt przychylnie (lekkie słowo) przyjmowani przez ludzi, a co dopiero Mroczny, nawet jeśli się kamufluje. Nie przeżyłabyś długo, poza tym taka postać nie pasuje za bardzo do przygody.

Pytasz jaka postać mi pasuje - jeśli chodzi o te, które dopuszczam do gry, to wybór należy do Ciebie - Ty wybierasz najlepszą według Ciebie kartę i mi podrzucasz, resztę zostawiasz mnie :).

Czekam na Wasze karty!
"Wymagajcie od siebie więcej, nawet jeśli inni nie wymagają". Jan Paweł II

Obrazek
denis
Marynarz
Marynarz
Posty: 155
Rejestracja: czwartek, 28 czerwca 2007, 12:52
Numer GG: 1728710

Re: [WFRP 2.0] Death is in love with us

Post autor: denis »

Karta rycerza zakonnego w drodze .
Mam nadzieje ze sie spodoba ;)
Isengrim Faoiltiarna
Bombardier
Bombardier
Posty: 692
Rejestracja: niedziela, 11 grudnia 2005, 17:49
Numer GG: 2832544
Lokalizacja: The dead zone

Re: [WFRP 2.0] Death is in love with us

Post autor: Isengrim Faoiltiarna »

Karta poszła :)
"Beg for mercy! Not that it will help you..."
Hoist the banner high!! For Commoragh!
keizu16
Pomywacz
Posty: 52
Rejestracja: czwartek, 20 marca 2008, 12:48
Numer GG: 5886954

Re: [WFRP 2.0] Death is in love with us

Post autor: keizu16 »

Jeśli jest jeszcze miejsce to z chęcią zagram :smile: .
Obrazek
Esmeralda
Majtek
Majtek
Posty: 106
Rejestracja: piątek, 8 września 2006, 10:06
Numer GG: 0
Lokalizacja: Arcana Hereticae

Re: [WFRP 2.0] Death is in love with us

Post autor: Esmeralda »

keizu16 pisze:Jeśli jest jeszcze miejsce to z chęcią zagram :smile: .
Nie obowiązuje zasada 'kto pierwszy, ten lepszy', więc możesz śmiało podesłać kartę. Jeśli będzie dobra, to się dostaniesz.

Otrzymałam już karty Ninerl i Isengrim'a - wydrukuję i przeczytam je dziś wieczorkiem zapewne (zwłaszcza że historia jednej z bohaterek Ninerl jest na parę stron A4 o_O). Czekam na karty pozostałych rekrutów.
"Wymagajcie od siebie więcej, nawet jeśli inni nie wymagają". Jan Paweł II

Obrazek
Isengrim Faoiltiarna
Bombardier
Bombardier
Posty: 692
Rejestracja: niedziela, 11 grudnia 2005, 17:49
Numer GG: 2832544
Lokalizacja: The dead zone

Re: [WFRP 2.0] Death is in love with us

Post autor: Isengrim Faoiltiarna »

Esmeralda pisze: (zwłaszcza że historia jednej z bohaterek Ninerl jest na parę stron A4 o_O)
A ja myślałem, że moja karta jest długa :D Widać muszę się jeszcze duuużo nauczyć :)
"Beg for mercy! Not that it will help you..."
Hoist the banner high!! For Commoragh!
Ninerl
Bombardier
Bombardier
Posty: 891
Rejestracja: środa, 3 stycznia 2007, 02:07
Numer GG: 6110498
Lokalizacja: Mineth-in-Giliath

Re: [WFRP 2.0] Death is in love with us

Post autor: Ninerl »

To tylko wina moich palców :D ... bo czasami piszą i piszą i nie chcą przestać ;) ...
Jam jest Łaskawą Boginią, która daje Dar Radości sercom ludzkim; na Ziemi daję Wiedzę Wiecznego Ducha, a po śmierci daję pokój i wolność . Ani nie żądam ofiary, gdyż oto ja jestem Matką Życia, i Moja Miłość spływa na Ziemię.
Isengrim Faoiltiarna
Bombardier
Bombardier
Posty: 692
Rejestracja: niedziela, 11 grudnia 2005, 17:49
Numer GG: 2832544
Lokalizacja: The dead zone

Re: [WFRP 2.0] Death is in love with us

Post autor: Isengrim Faoiltiarna »

Cisza w temacie... Ludzie, słać karty! Udzielać się! Przygoda czeka!
"Beg for mercy! Not that it will help you..."
Hoist the banner high!! For Commoragh!
denis
Marynarz
Marynarz
Posty: 155
Rejestracja: czwartek, 28 czerwca 2007, 12:52
Numer GG: 1728710

Re: [WFRP 2.0] Death is in love with us

Post autor: denis »

Termin do 13 , więc jest jeszcze czas .
Isengrim Faoiltiarna
Bombardier
Bombardier
Posty: 692
Rejestracja: niedziela, 11 grudnia 2005, 17:49
Numer GG: 2832544
Lokalizacja: The dead zone

Re: [WFRP 2.0] Death is in love with us

Post autor: Isengrim Faoiltiarna »

Ostateczny termin to 13, ale, jak powiedziała Esmeralda:
Esmeralda pisze:chyba że wcześniej otrzymam zadowalające mnie karty
"Beg for mercy! Not that it will help you..."
Hoist the banner high!! For Commoragh!
Ouzaru

Re: [WFRP 2.0] Death is in love with us

Post autor: Ouzaru »

Esmeralda pisze:historia jednej z bohaterek Ninerl jest na parę stron A4 o_O


Esmeraldo, musisz się jeszcze wiele nauczyć :) Jedną KP Nin czytałam na raty przez trzy dni ;) Duży brzuch uniemożliwiał mi długie siedzenie przed monitorem i byłam jakaś taka rozkojarzona, że kiedy coś mi przerwało, to zaraz traciłam wątek... i musiałam zaczynać od początku ;)

Karta jest na wykończeniu, ale podeślę ją razem z Sergem. Jeśli któreś z nas zrezygnuje lub się nie dostanie, to drugie raczej nie ma po co grać, choć z naszej dwójki to ochroniarz jeszcze jakoś da radę sam.
Zablokowany