[X-men]Sesja X [STALE OTWARTA]

Stare i nieaktywne wątki z Rekrutacji.
Perzyn
Bosman
Bosman
Posty: 2074
Rejestracja: wtorek, 7 grudnia 2004, 07:23
Numer GG: 6094143
Lokalizacja: Roanapur
Kontakt:

[X-men]Sesja X [STALE OTWARTA]

Post autor: Perzyn »

23.02.2009

Prezydent Obama spojrzał na przekazany mu raport. Przeczytał go tyle razy, że gdy zamykał oczy wypalona pod powiekami treść ściśle tajnego dokumentu pojawiała się wyraźnie jakby trzymał go w ręku. Pochylił głowę i oparł czoło na dłoni. Zawsze wiedział, że prezydentura wiąże się z wielką odpowiedzialnością, ale nie pisał się na coś tak absurdalnego. Po raz kolejny wziął do ręki teczkę i ją otworzył. Na samym końcu na podpis czekał dokument. Z wielkim wahaniem pierwszy czarnoskóry prezydent USA ujął w dłoń długopis i potwierdził rozporządzenie.

07.02.2009

Ostatni robotnicy opuścili teren i remont można było uznać za zakończony. Sterowana radiowo, żeliwna, kuta brama rozwarła się z cichym sykiem silnika przesuwającego jej dwa skrzydła. Mężczyzna na inwalidzkim wózku popchnął drążek sterowania i wjechał do otaczającego posiadłość ogrodu. Z daleka widać było spory budynek w wiktoriańskim stylu. Korytarzy były póki, co puste, podobnie jak większość pokojów, które choć umeblowane wciąż pozostawały niezamieszkane. Mężczyzna zatrzymał wózek przed drzwiami, obok których błyszczała mosiężna tabliczka z napisem.
„Xavier's School for Gifted Youngsters”

Moja pierwsza sesja X-men nieco nie wypaliła, ale ponieważ mam ochotę na coś w tych klimatach a mistrzowie jakoś nie pchają się drzwiami i oknami to muszę sam poprowadzić. Scenariusz mam dość ogólnie nakreślony, liczę na to, że Wy pociągniecie tę sesję.

Teraz parę spraw formalnych. Uniwersum znam dość pobieżnie. Czyli filmy + animowana seria Evolution oraz parę numerów komiksu. Dlatego traktujcie świat przedstawiony jako dość luźną adaptację. Poza tym nie będzie udziwnień w stylu Apocalypse, Sinister czy Feniksa. Stare, dobre i klasyczne mutanci kontra rząd i Xavier kontra Magneto.

Kolejna rzecz to karta. Nieważne, jaka byle mi się spodobała, wtedy was przyjmę. Za to ma zawierać jak ją będziecie wysyłać numer gg po to cobym wam mógł, mędzić jeśli nie będziecie odpisywać. Z tym, że nie działa to w drugą stronę – jak ja nie odpisuję to znaczy, że tak ma być :P. Dodatkowo elementem, który musi mieć jest pierwszy post, który będzie przy okazji częścią treści dla pierwszego posta mojego jako MG, można powiedzieć, że sami decydujecie jak zaczynacie.

A teraz parę wskazówek odnośnie osadzenia postaci w świecie. Pierwsza rzecz to fakt, że dopiero niedawno odkryliście moce i nie macie nad nimi pełnej kontroli. O tym jak to się będzie objawiać decyduję ja, ale liczcie się z tym, że efekt może być większy/mniejszy niż chcieliście, jeśli mi się spodoba to moc zadziała sama z siebie albo nie zadziała wcale i tak dalej i tak dalej.

Baczcie także na to, że nie przynależycie nigdzie, przynajmniej na początku. Dlatego we wspomnianym poście opiszcie fragment zwykłego dla waszych postaci życia. Dopiero w trakcie możecie (albo i nie) wylądować u Xaviera, Magneto czy Budda jeden wie, u kogo (może u Illuminatów?).

Deadline wyznaczam na wtorek 01.04.2008 na godzinę 21.00. I pamiętajcie im oryginalniejsza moc (niekoniecznie potężna i niekoniecznie bojowa) i lepszy 1 post tym większą macie szansę, aby zagrać.

PS> Nie obiecuję, że sesja pociągnie nie wiem jak długo, ale za to obiecuję ją pociągnąć tak długo jak tylko moje skromne możliwości pozwolą.
Ostatnio zmieniony piątek, 11 kwietnia 2008, 10:28 przez Perzyn, łącznie zmieniany 1 raz.
Delf
Marynarz
Marynarz
Posty: 360
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 19:38
Numer GG: 0

Re: [X-men]Sesja X?

Post autor: Delf »

Można podsyłać karty z recyklingu? Bo mam taką jedną, która się nie sprzedała, jakbym ją trochę doszlifował byłaby szansa, że coś ode mnie dostaniesz...
Perzyn
Bosman
Bosman
Posty: 2074
Rejestracja: wtorek, 7 grudnia 2004, 07:23
Numer GG: 6094143
Lokalizacja: Roanapur
Kontakt:

Re: [X-men]Sesja X?

Post autor: Perzyn »

Karta może być jaka chcesz, jeśli tylko wierzysz, że mi się spodoba.

Aha - Karty na PW!
Delf
Marynarz
Marynarz
Posty: 360
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 19:38
Numer GG: 0

Re: [X-men]Sesja X?

Post autor: Delf »

Wiara czyni cuda!
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: [X-men]Sesja X?

Post autor: Azrael »

Kartę wyskrobię, ale wątpię abym zdążył dziś.
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Perzyn
Bosman
Bosman
Posty: 2074
Rejestracja: wtorek, 7 grudnia 2004, 07:23
Numer GG: 6094143
Lokalizacja: Roanapur
Kontakt:

Re: [X-men]Sesja X?

Post autor: Perzyn »

Pozwolę sobie coś wyjaśnić ponieważ nie ująłem w otwierającym poście - istnienie mutantów nie jest jeszcze powszechną wiedzą, dopiero będzie wychodzić na jaw gdzieś w trakcie. A szkoła Xaviera etc. dopiero zaczynają działanie.
Kawairashii
Bombardier
Bombardier
Posty: 827
Rejestracja: piątek, 13 kwietnia 2007, 17:04
Numer GG: 1074973
Lokalizacja: Sandland

Re: [X-men]Sesja X?

Post autor: Kawairashii »

Karta wysłana, ilu graczy się spodziewasz?
My Anime List
Obrazek
3 weeks to AvP Release.
Perzyn
Bosman
Bosman
Posty: 2074
Rejestracja: wtorek, 7 grudnia 2004, 07:23
Numer GG: 6094143
Lokalizacja: Roanapur
Kontakt:

Re: [X-men]Sesja X?

Post autor: Perzyn »

Graczy przyjmę tylu ile nadejdzie podobających mi się kart. Czyli od jednego do nieskończenie wielu, choć z tym ostatnim mógłby być problem techniczny.
Nekonushi
Bombardier
Bombardier
Posty: 890
Rejestracja: piątek, 22 września 2006, 10:04
Numer GG: 10332376
Skype: p.kot.l.
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: [X-men]Sesja X?

Post autor: Nekonushi »

Tja... to ja poprawię jedną ze starszych kart i podeślę w weekend (ostatnio mi wróciła chęć do RPG ;])
Obrazek
Obrazek
Czerwona Orientalna Prawica
Mekow
Bosman
Bosman
Posty: 1784
Rejestracja: niedziela, 28 maja 2006, 19:31
Numer GG: 0
Lokalizacja: A co Cię to obchodzi? :P

Re: [X-men]Sesja X?

Post autor: Mekow »

Zgłaszam się.
Jeśli sesja tak szybko nie padnie, to mogę żałować jeśli nie wezmę w niej udziału.
Karta w weekend... w niedzielę wieczorkiem.


Edit:
Karta wysłana.
Ostatnio bardzo mało sesji się tu gra... ciekawe dlaczego?
Odnosi się wrażenie, że to forum wymiera :?





Ostatnio edytowano piątek, 30 luty 2012, 14:76 przez Mekow, łącznie edytowano 28 razy
Perzyn
Bosman
Bosman
Posty: 2074
Rejestracja: wtorek, 7 grudnia 2004, 07:23
Numer GG: 6094143
Lokalizacja: Roanapur
Kontakt:

Re: [X-men]Sesja X?

Post autor: Perzyn »

Ze względu na wiszące mi nad głową referaty oraz przez to, że czekam jeszcze na 2 zdeklarowane karty przedłużam rekrutację o tydzieć. Wszystkich, którzy niecierpliwie czekali na jej zakończenie (są tu tacy w ogóle?) serdecznie przepraszam.
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: [X-men]Sesja X?

Post autor: Azrael »

Potrzebne mi to do KP - jak sie nazywali ci mutanci z kanałów?
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Serge
Kok
Kok
Posty: 1275
Rejestracja: poniedziałek, 10 lipca 2006, 09:55
Numer GG: 9181340
Lokalizacja: tam, gdzie diabeł mówi dobranoc

Re: [X-men]Sesja X?

Post autor: Serge »

Azrael666 pisze:Potrzebne mi to do KP - jak sie nazywali ci mutanci z kanałów?
Morlocks, a na ich czele brat Collosusa, Mikhail, oczywiście do momentu aż 'zginął' (wraz ze 'starą' Callisto) w kanałach po akcji X-Men (już nie pamiętam która to była drużyna, w każdym razie ta dowodzona przez Storm) ;).
Niebo i piekło są w nas, wraz ze wszelkimi ich bogami...

- Pussy Warhammer? - spytała Ouzi.
- Tak, to taki, gdzie drużynę tworzą same elfy. - odparł Serge.
Kawairashii
Bombardier
Bombardier
Posty: 827
Rejestracja: piątek, 13 kwietnia 2007, 17:04
Numer GG: 1074973
Lokalizacja: Sandland

Re: [X-men]Sesja X?

Post autor: Kawairashii »

Bardzo dobra stronka, sporo danych o uniwersum X-men.
http://x-men.marvelcomics.pl/index.php?cmd=showCatalog

Hej Piaskowy Serge >:3 czy masz zamiar zagrać tym kim myslę że zagrasz?
My Anime List
Obrazek
3 weeks to AvP Release.
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: [X-men]Sesja X?

Post autor: Azrael »

(już nie pamiętam która to była drużyna, w każdym razie ta dowodzona przez Storm) .
Może się wygłupię, ale w X-men'ac siedziałem już ładne kilka lat emu, ale wydaje mi się, że ta grupa nazywała się "Silver".
Zresztą co wersja to inny podział.

Teraz pytanie do MG, szkoła Xaviera będzie:
1. Uczyła mutantów wsz. + korzystania z mocy (np. jak w filmie)
2. Uczyła tylko grupkę elitarnych (np. pierwsi X-men)
3. Uczyła tylko korzystania z mocy i pełniła rolę internatu (jak np. w X-men Evolution)

Kaw... ta stronka ssie.
Scott potrafi absorbować energię go otaczającą (np. światło słoneczne, elektryczność) i metaboliczne przetwarzyć ją w skupioną wiązkę promieni optycznych wysyłaną z jego oczu.
Wiadome jest natomiast, że umysł Remy'ego jest niezwykle trudny do pochwycenia, a jego głos ma ograniczone właściwości hipnotyczne.
Bishop - Kontrola nad gęstością swoją i innych osób/przedmiotów.
http://x-men.marvelcomics.pl/stuff/bios ... ssus_2.jpg

Ja tam pamiętam co innego.
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Perzyn
Bosman
Bosman
Posty: 2074
Rejestracja: wtorek, 7 grudnia 2004, 07:23
Numer GG: 6094143
Lokalizacja: Roanapur
Kontakt:

Re: [X-men]Sesja X?

Post autor: Perzyn »

Szkoła będzie czymś między tą z filmu a z Evolution.
Hose15
Bombardier
Bombardier
Posty: 899
Rejestracja: sobota, 20 maja 2006, 10:14
Lokalizacja: Lublin

Re: [X-men]Sesja X?

Post autor: Hose15 »

Ja jednak rezygnuję z sesji.
Czerwona Orientalna Prawica
Zablokowany