[D&D ed. 3,5] Brutalne Przebudzenie (Porzucona przez MG)

Stare i nieaktywne wątki z Rekrutacji.
Nirus
Majtek
Majtek
Posty: 106
Rejestracja: wtorek, 21 października 2008, 16:17
Numer GG: 7526210

[D&D ed. 3,5] Brutalne Przebudzenie (Porzucona przez MG)

Post autor: Nirus »

Brutalne Przebudzenie
Sesja D&D 3,5

Witam na mojej sesji.
Będzie to moja debiutowa gra jako Mistrz Podziemi na forum. Zapewne wielu osobom znana jest nazwa tej przygody gdyż jest ona wolno dostępna w Internecie. Nie ukrywam faktu, iż stanowi to pewien dyskomfort dla graczy oraz MG. Jednak scenariusz umieszczony na jednej ze stron jest tylko szkieletem poprowadzonym w jeden sposób. Okazał się na tyle elastyczny, że pozwoliłem sobie na małą zmianę oraz dodanie dodatkowego epizodu. Przygoda kierowana jest do graczy lubiących przygodę, nagłe zawirowania akcji oraz walkę. Przygoda nie będzie oczywiście opierana tylko na niej, lecz może występować w miarę często jak na sesje forumowe. Zachęcam do gry i prosiłbym o wyrozumiałość w stosunku do mnie i mojego prowadzenia.

Rozwiązanie mechaniki
Mechanika będzie w większości wierna ogólnym zasadom z tym, że zajmował będę się nią ja. Przed każdą walką będę podawał inicjatywę, podczas walki na samym dole będą rzuty oraz tzw. "zapis mechaniczny". Aby gra się nie przedłużała postaram się odpisywać w miarę szybko, aby potyczka nie przekraczała 2 dni (z wyjątkami).

Gracze oraz ich postacie
Scenariusz przeznaczony jest dla maksymalnie 5 graczy na poziomach 3. Dopuszczam wszystkie rasy standardowe, rasy Faerunu oraz brane z podręcznika potworów, proszę sie jednak liczyć z różnymi reakcjami ze strony innych ludzi. Jeśli chodzi o klasy to także zezwalam na wszystkie, jednak prosiłbym o nie używanie klas prestiżowych.

Oto schemat tworzenia karty:

Informacje ogólne:
Imię:
Rasa:
Klasa:
Wiara:
Charakter:
Wiek:
Wzrost/Waga:
Opis wyglądu:

Cechy:
Siła –
Zręczność –
Budowa –
Intelekt –
Mądrość –
Charyzma –

PW:
KP:
Inicjatywa:
Bazowy atak:
Wytrwałość:
Refleks:
Wola:
Atak w zwarciu:
Atak na odległość:

Atuty:


Umiejętności :

Inne:
Zdolności klasowe:

Znane języki:


Ekwipunek:

Czary:

Jeżeli chodzi o cechy, początkowo każdy ma po 8 każdego atrybutu. Do rozdania macie 29 pkt. wliczając kary (mam nadzieje, że każdy wie, o co chodzi) i na koniec dodajecie modyfikatory wynikające z rasy.
Co do historii, nie wymagam, ale jak ktoś chce to z chęcią przeczytam.
Została jeszcze sprawa ekwipunku, możecie wyposażyć się, w co chcecie, jeśli chodzi o podstawy. Możecie mieć jeden przedmiot mistrzowski oraz jeden przedmiot umagiczniony +1.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 16 lutego 2009, 16:40 przez Nirus, łącznie zmieniany 3 razy.
Obrazek
Obrazek
Eriol Velcrow
Marynarz
Marynarz
Posty: 367
Rejestracja: poniedziałek, 17 grudnia 2007, 18:05
Lokalizacja: Kopenhaga
Kontakt:

Re: [D&D ed. 3,5] Brutalne Przebudzenie

Post autor: Eriol Velcrow »

Ja się piszę. Karta zaraz będzie wysłana - może nie jest do końca zoptymalizowana tak jak byś chciał ale nie jest to jakiś przepak - obejrzyj , oceń, napisz ;)
There is no emotion; there is peace.
There is no ignorance; there is knowledge.
There is no passion; there is serenity.
There is no chaos; there is harmony.
There is no death; there is the Force.



Zdjęcia
Nirus
Majtek
Majtek
Posty: 106
Rejestracja: wtorek, 21 października 2008, 16:17
Numer GG: 7526210

Re: [D&D ed. 3,5] Brutalne Przebudzenie

Post autor: Nirus »

Eriol Velcrow pisze:może nie jest do końca zoptymalizowana tak jak byś chciał ale nie jest to jakiś przepak
Jednak nie moge dopuścić takiej karty, mimo że nie jest jakoś za bardzo przypakowana bo statystyki są rozdane w miare równomiernie to jednak nie podoba mi sie wartość rozdanych przez ciebie punktów. Jest ich aż o 10 za dużo a to duża różnica. Specjalnie dałem tylko 26 z tego względu że nie lubie prowadzić przygód epickich. Owszem bohaterowie są wyjątkowymi osobami ale bez przesady. Niestety będziesz musiał się dostosować do podanych przeze mnie kryteriów bo akurat w tym scenariuszu statystyki będą ważne a nie chce nierówności między postaciami. Co do ekwipunku, nie musisz nic zmieniać.

(Wiem wiem sztywne to jest ale naprawde nie chce różnic między postaciami)
Obrazek
Obrazek
Eriol Velcrow
Marynarz
Marynarz
Posty: 367
Rejestracja: poniedziałek, 17 grudnia 2007, 18:05
Lokalizacja: Kopenhaga
Kontakt:

Re: [D&D ed. 3,5] Brutalne Przebudzenie

Post autor: Eriol Velcrow »

Hmmm... to jak rozumiem będzie dużo walki? ;)

No to tak:
-1 do siły.
-3 do budowy (co daje - 3 do HP i -1 do rzutu na wytrwałość)
-1 do mądrości
-1 do charyzmy (co jest za 2 punkty)

No to zostaje nadwyżka trzech punktów. Jeśli nadal nie akceptujesz to daj to nieszczęsne -1 do INT... choć wolał bym by się bez tego obyło ;)

Do innych rzeczy nie masz zastrzeżeń?
There is no emotion; there is peace.
There is no ignorance; there is knowledge.
There is no passion; there is serenity.
There is no chaos; there is harmony.
There is no death; there is the Force.



Zdjęcia
Nirus
Majtek
Majtek
Posty: 106
Rejestracja: wtorek, 21 października 2008, 16:17
Numer GG: 7526210

Re: [D&D ed. 3,5] Brutalne Przebudzenie

Post autor: Nirus »

Dobra trzy punkty wam dodam. Tak to nie mam żadnych zastrzeżeń tylko jakmógłbyś zubdatować karte. Jeśli chcesz możesz zrobić karte na stronie http://karty.zw.org.pl/, tam sie szybciej tworzy i łatwiej edytować.
Obrazek
Obrazek
Mekow
Bosman
Bosman
Posty: 1784
Rejestracja: niedziela, 28 maja 2006, 19:31
Numer GG: 0
Lokalizacja: A co Cię to obchodzi? :P

Re: [D&D ed. 3,5] Brutalne Przebudzenie

Post autor: Mekow »

Ja się zgłaszam, ale pod warunkiem, że zrobisz mechanikę za mnie w oparciu o to co prześlę (historię, opisy wyglądu, charakteru itp). Mogę wysłać kilka szkiców postaci i wybierzesz sobie, który będzie lepiej pasował.

SP. Pod podanym przez ciebie adresie wymagają zalogowania się (rejestracji), czyli nic z tego :P
Ostatnio bardzo mało sesji się tu gra... ciekawe dlaczego?
Odnosi się wrażenie, że to forum wymiera :?





Ostatnio edytowano piątek, 30 luty 2012, 14:76 przez Mekow, łącznie edytowano 28 razy
Nirus
Majtek
Majtek
Posty: 106
Rejestracja: wtorek, 21 października 2008, 16:17
Numer GG: 7526210

Re: [D&D ed. 3,5] Brutalne Przebudzenie

Post autor: Nirus »

Mechanike moge zrobić za ciebie, wystarczy, że mi prześlesz zarys postaci.

Czemu nie chcesz sie rejestrować?
Obrazek
Obrazek
Mekow
Bosman
Bosman
Posty: 1784
Rejestracja: niedziela, 28 maja 2006, 19:31
Numer GG: 0
Lokalizacja: A co Cię to obchodzi? :P

Re: [D&D ed. 3,5] Brutalne Przebudzenie

Post autor: Mekow »

Proponuję jeszcze wstępne rozeznanie.
Za kilka minut wyślę informacje wstępne o postaciach chętnych na tę sesję. Wybierz sobie jedną z nich i kartę tej postaci prześlę - "kartę", bo to coś więcej niż "zarys" ;)
A potem uzupełnisz ją o mechanikę.


Nie chce sie rejestrować, bo nie znam tej strony i nie wiem o czym jest. Nie lubię rejestrować się gdzieś, po to, aby zalogować się po raz pierwszy i ostatni.

No to czekam na twój wybór. Dobierz mi postać do innych graczy, do scenariusza i własnego mniemania - ale weź też poprawkę na moje zdanie ;)
Ostatnio bardzo mało sesji się tu gra... ciekawe dlaczego?
Odnosi się wrażenie, że to forum wymiera :?





Ostatnio edytowano piątek, 30 luty 2012, 14:76 przez Mekow, łącznie edytowano 28 razy
Nirus
Majtek
Majtek
Posty: 106
Rejestracja: wtorek, 21 października 2008, 16:17
Numer GG: 7526210

Re: [D&D ed. 3,5] Brutalne Przebudzenie

Post autor: Nirus »

Mekow pisze:No to czekam na twój wybór. Dobierz mi postać do innych graczy, do scenariusza i własnego mniemania - ale weź też poprawkę na moje zdanie ;)
Osobiście nie jestem za rozwiązaniem tego typu ale zrobie to. Nie podoba mi sie taka metoda z tego względu iż łamie podstawową zasade mistrza podziemi:"Pamiętaj, to gracz tworzy postać, nie wolno ci wpływać na to w żaden sposób" i podejście wybierz sobie postać jaka pasuje do twojej przygody przeczy tej podstawowej regule. To MG musi zapewnić przyjemną gre graczom a nie gracz przyjemne prowadzenie MG. Ale jeśli tak sobie życzysz.
Obrazek
Obrazek
Mekow
Bosman
Bosman
Posty: 1784
Rejestracja: niedziela, 28 maja 2006, 19:31
Numer GG: 0
Lokalizacja: A co Cię to obchodzi? :P

Re: [D&D ed. 3,5] Brutalne Przebudzenie

Post autor: Mekow »

Wcale nie łamiesz tej zasady ;)
Bez względu na to, którą postać byś wybrał, to nadal Ja ją tworzę w 100% - nie ingerujesz w treść karty mojej postaci, tylko wybierasz, tę która jest najlepsza, a doszliśmy do pełnego porozumienia.
Podsumowując: karta jest taka jaką Ja chce, oraz ta którą chcemy razem. I o to tu chodzi ;)

Przeczytam ją jeszcze raz i może coś poprawię, a zaraz potem wysyłam.
Ostatnio bardzo mało sesji się tu gra... ciekawe dlaczego?
Odnosi się wrażenie, że to forum wymiera :?





Ostatnio edytowano piątek, 30 luty 2012, 14:76 przez Mekow, łącznie edytowano 28 razy
nerv0
Pomywacz
Posty: 45
Rejestracja: poniedziałek, 1 września 2008, 14:44
Numer GG: 0

Re: [D&D ed. 3,5] Brutalne Przebudzenie

Post autor: nerv0 »

Na forum jestem dość świeży, ale doświadczenie mam niemałe. Nigdy jednak nie uczestniczyłem w sesji na forum, nie mam pewności jak to się odbywa, postanowiłem jednak zgłosić swój udział (może coś z tego wyjdzie?). Jak najszybciej postaram się dostarczyć moją postać.

Jak rozumiem mam ją rzucić na PW tudzież jakiś email?

PS pisząc o moim doświadczeniu nie mam na myśli D&D, te zacząłem prowadzić dopiero niedawno i wciąż jeszcze się w nich nie zadomowiłem, więc proszę o wyrozumiałość w kwestii mechaniki.

Pozdrawiam :) .
GOD'S IN HIS HEAVEN. ALL'S RIGHT WITH THE WORLD.

All color...
But the black.
Nirus
Majtek
Majtek
Posty: 106
Rejestracja: wtorek, 21 października 2008, 16:17
Numer GG: 7526210

Re: [D&D ed. 3,5] Brutalne Przebudzenie

Post autor: Nirus »

No to mamy następnego gracza, witaj w mojej wspaniałej sesji. To że nigdy nie grałeś na forum nie sprawia problemów bo ja też tego nigdy nie robiłem :D Apropo karty wyślij ją na pw, ew. na strone którą podałem jednemu z graczy (kilka postów w góre).

Tak więc mamy już 2 karty postaci, czekam jeszcze na naszego nowego gracza i jeśli nikt sie nie zgłosi do soboty to myśle że możemy zaczynać.

PS. Zrób najlepiej karte na http://karty.zw.org.pl/.
Obrazek
Obrazek
nerv0
Pomywacz
Posty: 45
Rejestracja: poniedziałek, 1 września 2008, 14:44
Numer GG: 0

Re: [D&D ed. 3,5] Brutalne Przebudzenie

Post autor: nerv0 »

Puściłem ci już kartę, ale nie wiem czy poszła, napisz jeśli ją dostałeś lub nie dostałeś. Zrobiłem ją w zwykłym wordzie bo też mam jakieś obiekcje przed nie potrzebną rejestracją, myślę jednak, że moja forma jest dobra i czytelna.

Jeśli postać wymaga jakichś poprawek mechanicznych nie krępuj się, jak już wspominałem nie jestem jeszcze obeznany z mechanikom więc mogłem strzelić jakąś gafę.

PS, Jeśli zaczynamy w sobotę to proszę o odrobinę cierpliwości, prawdopodobnie nie będę miał możliwości odpisać wcześniej niż w poniedziałek. Ale w tygodniu jestem pod kompem od 8 do mniej więcej 16.

Pozdrawiam
NERV
GOD'S IN HIS HEAVEN. ALL'S RIGHT WITH THE WORLD.

All color...
But the black.
Ouzaru

Re: [D&D ed. 3,5] Brutalne Przebudzenie

Post autor: Ouzaru »

Joł =] Zastanawiamy się z Serge'em nad postaciami i jak coś wymyślimy, to może coś z tego wyjdzie ;) Póki co jednak mamy problem. Profesje są dość ograniczone, czy ewentualnie można zapożyczyć z WH 2.0? Np jakbym chciała zagrać kurtyzaną lub inną bezużyteczną postacią, to mogę? :P No i wolimy opisać naszych bohaterów niż rozdzielać punkty, więc zostawilibyśmy to Tobie, MG ;)
Nirus
Majtek
Majtek
Posty: 106
Rejestracja: wtorek, 21 października 2008, 16:17
Numer GG: 7526210

Re: [D&D ed. 3,5] Brutalne Przebudzenie

Post autor: Nirus »

Nerv0: Krta doszła bezpiecznie, została zatwierdzona.

Ouzaru: Ja nie widze większych przeszkód byś grała bezużyteczną postacią typu kurtyzana, kupiec itp. jednak napisałem, że będzie dużo walki więc nie wiem czy to ma sens, będziecie sie nudzić!
Obrazek
Obrazek
Ouzaru

Re: [D&D ed. 3,5] Brutalne Przebudzenie

Post autor: Ouzaru »

Spokojnie, my się nigdy nie nudzimy :) Karty są w produkcji, jeszcze dziś je dostaniesz.
Serge
Kok
Kok
Posty: 1275
Rejestracja: poniedziałek, 10 lipca 2006, 09:55
Numer GG: 9181340
Lokalizacja: tam, gdzie diabeł mówi dobranoc

Re: [D&D ed. 3,5] Brutalne Przebudzenie

Post autor: Serge »

Karta poszła na PW, może uda się zagrać...
Niebo i piekło są w nas, wraz ze wszelkimi ich bogami...

- Pussy Warhammer? - spytała Ouzi.
- Tak, to taki, gdzie drużynę tworzą same elfy. - odparł Serge.
Zablokowany