[Panty Explosion/do wyboru] Sesja (18+)

Stare i nieaktywne wątki z Rekrutacji.
Filip83
Pomywacz
Posty: 26
Rejestracja: poniedziałek, 2 czerwca 2008, 16:56

[Panty Explosion/do wyboru] Sesja (18+)

Post autor: Filip83 »

Systemy do wyboru:

In A Wicked Age (egzotyczne fantasy; opcjonalnie jeden z wielu alternatywnych settingów fanowskich)
Dogs in the Vineyard (setting Ninja Princess Usagi-chan lub inny w animowych klimatach, do ustalenia)
Panty Explosion (psioniczne japońskie licealistki; opcjonalnie dodatek Classroom Deathmatch, czyli Battle Royale)
Bliss Stage (mecha)

Ewentualnie mogę poprowadzić inną grę, do ustalenia. Wybór systemów mam całkiem spory. Powyższe poprowadzę najchętniej.

Znajdę miejsce dla jednego lub dwóch graczy (wiek 18+). Sesje prowadzę wieczorami w co drugi weekend, na upartego mogę również w niektóre dni robocze. Przewidywane zaangażowanie czasowe to 3-5 godzin na sesję, z zamknięciem gry w ciągu około 3-5 sesji.

Najlepiej łapcie mnie na GG.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 16 czerwca 2008, 15:30 przez Filip83, łącznie zmieniany 2 razy.
Perzyn
Bosman
Bosman
Posty: 2074
Rejestracja: wtorek, 7 grudnia 2004, 07:23
Numer GG: 6094143
Lokalizacja: Roanapur
Kontakt:

Re: [do wyboru] Poprowadzę grę, na którą znajdą się chętni.

Post autor: Perzyn »

Obawiam się, że źle wybrałeś dział dla takiego posta. Właściwym miejscem jest pomocna dłoń, tam jest kategoria dla ludzi szukających drużyny. W tej części forum, owszem szuka się ludzi, ale do gry za pośrednictwem tegoż forum.
Filip83
Pomywacz
Posty: 26
Rejestracja: poniedziałek, 2 czerwca 2008, 16:56

Re: [do wyboru] Poprowadzę grę, na którą znajdą się chętni.

Post autor: Filip83 »

Zgadza się, nie mam na myśli gry przez GG. Na GG po prostu zainteresowani sesją w jedną z powyższych gier (lub chcący zasugerować inną) łatwiej mnie złapią.
TomEdo
Marynarz
Marynarz
Posty: 196
Rejestracja: niedziela, 3 grudnia 2006, 12:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: [do wyboru] Poprowadzę grę, na którą znajdą się chętni.

Post autor: TomEdo »

Heh, niezłe masz wymagania (wiek 18+). Wybacz nie zagram z tobą :lol: .
denis
Marynarz
Marynarz
Posty: 155
Rejestracja: czwartek, 28 czerwca 2007, 12:52
Numer GG: 1728710

Re: [do wyboru] Poprowadzę grę, na którą znajdą się chętni.

Post autor: denis »

Nie bardzo rozumiem : szukasz graczy do gry na forum WIECZORAMI ?
Czemu wieczorami , na forum raczej gra sie "całodobowo " ...
Filip83
Pomywacz
Posty: 26
Rejestracja: poniedziałek, 2 czerwca 2008, 16:56

Re: [do wyboru] Poprowadzę grę, na którą znajdą się chętni.

Post autor: Filip83 »

Tomku,

Doskonale rozumiem i nie mam Ci bynajmniej za złe. Jak widać po proponowanych systemach nie są one z uwagi na tematykę odpowiednie dla młodych wiekiem graczy. Szczególnie dotyczy to Panty Explosion i Bliss Stage, w które nie da się zagrać na serio bez pewnego dystansu.

Być może nawet rozsądniejszym krokiem z mojej strony byłoby podniesienie wymagań wiekowych do 21+ lat. Nie chcę jednak popadać w skrajność.

Denisie,

Nie do końca rozumiem co masz na myśli pisząc o grze całodobowej. Praca i rodzina ograniczają mnie i jestem w stanie prowadzić tylko w wymienionych granicach czasowych.
Ostatnio zmieniony niedziela, 28 września 2008, 21:30 przez Filip83, łącznie zmieniany 1 raz.
denis
Marynarz
Marynarz
Posty: 155
Rejestracja: czwartek, 28 czerwca 2007, 12:52
Numer GG: 1728710

Re: [do wyboru] Poprowadzę grę, na którą znajdą się chętni.

Post autor: denis »

eeee - to ja nic nie rozumiem .
Z tego co wiem gra na forum polega na pisaniu postów, czyli MG pisze post a potem w ciagu 1-3-5 - /w zaleznosci od umowy / dni gracze odpowiadają pisząc posty.
Nie spotkałem sie z sesja na forum która trwała by "od 18 do 21 co drugi dzień " .


Btw - ostatni link jaki podałeś - nie działa
Filip83
Pomywacz
Posty: 26
Rejestracja: poniedziałek, 2 czerwca 2008, 16:56

Re: Poprowadzę grę...

Post autor: Filip83 »

Denisie,

Jestem w stanie pisać posty lub w inny sposób angażować się w rozgrywkę tylko w ograniczonym wymiarze czasowym.

Sądzę, że link nie działa z powodu tymczasowych problemów ze stroną wydawcy. W między czasie można przeczytać krótki opis na Wikipedii.
TomEdo
Marynarz
Marynarz
Posty: 196
Rejestracja: niedziela, 3 grudnia 2006, 12:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: [do wyboru] Sesja

Post autor: TomEdo »

Masz ciekawy sposób gry Filipie. A co do gry całodobowej... Denisowi chyba chodziło o klasyczny styl gry na Tawernie, mianowicie odpisywanie raz na określony okres czasu, nie powoduje to ograniczeń dla graczy ani dla MG w wyborze pory gry no i jest bardzo wygodne.

Co do bariery wiekowej... ja i tak bym nie zagrał z tobą bo żaden z proponowanych systemów mnie nie interesuje ale w jaki sposób sprawdzisz czy osoba z którą grasz ma rzeczywiście 18 lat? Mimo tego, że jestem dzieckiem potrafię zachowywać się jak osiemnastolatek.

Powodzenia w znalezieniu ludzi do gry.
Filip83
Pomywacz
Posty: 26
Rejestracja: poniedziałek, 2 czerwca 2008, 16:56

Re: [do wyboru] Sesja

Post autor: Filip83 »

Tomku,

Dziękuję oraz cieszę się, że mój sposób gry wzbudził zainteresowanie z Twej strony.

Odnosząc się natomiast do postawionego przez Ciebie pytania, nie widzę przede wszystkim powodu, dla którego ktokolwiek miałby podawać się za osobę pełnoletnią, by wziąć udział w sesji wbrew ustalonemu ograniczeniu wiekowemu. Wiązałoby się to przecież z najzwyklejszym oszustwem wobec współgraczy. Sądzę więc, że Twoje obawy są przesadzone.

Jednakże nawet gdyby ktoś dopuścił się takiego oszustwa miej na uwadze, że kłamstwo ma krótkie nogi. Choć niektórzy młodzi ludzie odnoszą niekiedy wrażenie, że są ponad swój wiek dojrzali lub potrafią skutecznie podszyć się pod osobę starszą, wrażenie to bywa zwykle mylne. Krótka rozmowa za pośrednictwem GG lub Skype powinna zdradzić podobną próbę. Ponadto ze względu na naturę i tematykę gier, jakie chciałbym poprowadzić, osoba niepełnoletnia z dużym prawdopodobieństwem szybko zniechęciłaby się do zabawy, albo też jej rzeczywisty wiek stałby się w krótkim czasie ewidentny.
Sataku-rin
Szczur Lądowy
Posty: 5
Rejestracja: niedziela, 8 czerwca 2008, 10:03
Numer GG: 6137931
Lokalizacja: Łódź

Re: [do wyboru] Sesja

Post autor: Sataku-rin »

Bardzo ciekawie zapowiada się to Panty Explosion ;)

Psioniczne japońskie licealistki... czyli jak rozumiem chodzi o coś takiego jak Azumanga Daioh z mocami? Mam 21 lat, chętnie zagram.

Czy może być postać taka jak Tomo z Azumangi, ale z mocą kontroli ognia?
shimeri ka no taiyō o oki haruta suku
Filip83
Pomywacz
Posty: 26
Rejestracja: poniedziałek, 2 czerwca 2008, 16:56

Re: [do wyboru] Sesja

Post autor: Filip83 »

Sataku,

Jak brzmi Twoje imię? Nie jestem pewien jak powinienem się do Ciebie zwracać.

To miło, że wyrażasz chęć gry z nami. Postać przypominająca Tomo będzie jak najbardziej na miejscu.

Na stronie systemu (link w poście otwierającym) znajdziesz darmowy dokument wprowadzający do gry. Zawarte są w nim reguły tworzenia postaci oraz mechanizmy stosowane podczas sesji przez graczy prowadzących uczennice, w tym pełne zasady wykorzystania mocy nadnaturalnych. Jeżeli po zapoznaniu się z tym materiałem będą dręczyć Cię konkretne pytania, chętnie udzielę na nie odpowiedzi.

Wygląda na to, że wraz z zainteresowanymi zabawą znajomymi jest nas już razem czworo. Panty Explosion sprawdza się jednak dobrze w grupie o większej liczebności. Oznacza to, że wciąż pozostają wolne dwa miejsca.
Darken
Pomywacz
Posty: 65
Rejestracja: piątek, 25 stycznia 2008, 23:08
Numer GG: 3286156
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

Re: [do wyboru] Sesja

Post autor: Darken »

Hej Filip

Po raz pierwszy widzę, żeby ktoś w tak uprzejmy sposób pisał posty. Szacunek.
Ogólnie, dość dobrze znam PE, zagrałem już jedną sesję w ten system, więc wiem już czym to pachnie.
Mam tylko pytanie, czy możesz mniej więcej przedstawić jak wyglądało by granie w tą grę na forum? Gra jest naprawdę fajna (bo ile można ciachać potwory albo ciachać siebie (dnd/wod), oraz świeża, ale mam obawy, czy zadziała tak dobrze na forum jak normalnie.

Ogólnie daj cynk kiedy byśmy zaczynali, bo nie siedzę zbyt często na forach.

Mój gg jest w podpisie
Aha i oczywiście mam ponad 18 lat, więc jakieś tam gwałty na nastolatkach przełknę.
The Shadow of Yesterday - Fantasy pełną Gębą
Po prostu DarkenMój blog o RPG, Gry online i Anime
Filip83
Pomywacz
Posty: 26
Rejestracja: poniedziałek, 2 czerwca 2008, 16:56

Re: [do wyboru] Sesja

Post autor: Filip83 »

Jacku,

Cieszy mnie udział osoby posiadającej wcześniejsze doświadczenie z Panty Explosion.

Sądzę, że gra w ten system za pośrednictwem forum nie będzie aż tak bardzo różnić się od zabawy "na żywo", choć oczywiście niezbędne będzie nieznaczne dostosowanie zasad do specyfiki medium. Dotyczy to przede wszystkim reguł rozstrzygania konfliktu oraz wspólnego tworzenia scen. W ich przypadku dość niepraktyczne mogłoby okazać się wierne przeniesienie na forum podręcznikowych zasad.

Górny limit słów planuję na około 60 normalnie, a podczas konfliktów około 30 na opisanie rezultatu akcji poprzedniego gracza oraz 30 na deklarację własnego działania. Chciałbym przy tym uprościć proces negocjowania intencji. Sądzę, że pozwoli na to anulowanie całego poprzedniego posta lub też jego wybranej części z chwilą rozpoczęcia konfliktu mającego na celu powstrzymanie zawartych w nim wydarzeń. Rozważam też przyjęcie założenia, że nie opublikowanie notki nim zrobią to pozostali grający równa się automatycznemu opuszczeniu swojej kolejki.

Mam również nadzieję, że uda się rozwiązać negocjowanie scen bez utraty płynności rozgrywki. Chciałbym w związku z tym, by grający co kilka postów umieszczali obok opisu swoich działań sugestie odnośnie powiązanych z poszczególnymi żywiołami komponentów, jakie chcieliby ujrzeć w przyszłości. Pozwoli nam to rozpatrywać pomysły na bieżąco, a z chwilą zamknięcia każdej sceny powinniśmy dzięki temu dysponować pulą gotowych do wykorzystania w kolejnej elementów, jeśli nawet nie jej gotowym szkicem.

Szczegółowe modyfikacje dostosowujące grę do potrzeb forum opublikuję kiedy wszyscy będziemy już gotowi do rozpoczęcia zabawy.
Kawairashii
Bombardier
Bombardier
Posty: 827
Rejestracja: piątek, 13 kwietnia 2007, 17:04
Numer GG: 1074973
Lokalizacja: Sandland

Re: [Panty Explosion lub do wyboru] Sesja

Post autor: Kawairashii »

Czy rekrutacja do Panty Explosion będzie prowadzona w tym topicu, czy specialnie będzie do tego utworzony kolejny?
Oraz czy ludzie niezapoznani z systemem mogą brać w nim udział?
My Anime List
Obrazek
3 weeks to AvP Release.
Filip83
Pomywacz
Posty: 26
Rejestracja: poniedziałek, 2 czerwca 2008, 16:56

Re: [Panty Explosion lub do wyboru] Sesja

Post autor: Filip83 »

Kawairashii,

(Jak masz na imię?)

Nie sądzę, by niezbędne było założenie w tym celu dodatkowego tematu. Nie mam też nic przeciwko udziałowi graczy, którzy nie mieli wcześniej z Panty Explosion kontaktu. Niezbędne jednak będzie zaznajomienie się przed rozpoczęciem gry z dokumentem wprowadzającym.
WinterWolf
Tawerniana Wilczyca
Tawerniana Wilczyca
Posty: 2370
Rejestracja: czwartek, 22 czerwca 2006, 16:47
Lokalizacja: ze 113-tej warstwy Otchłani
Kontakt:

Re: [Panty Explosion lub do wyboru] Sesja

Post autor: WinterWolf »

1. Jeśli sesja dojdzie do skutku (czego Ci życzę) zaznacz proszę w widocznym miejscu, że nie jest ona przeznaczona dla niedojrzałego forumowicza. Sam najlepiej wiesz co zamierzasz zawrzeć w treści sesji. Chodzi o to, by nikt się nie czepiał, że nie ma ostrzeżenia (tu w rekrutacji mało było to ostrzeżenie widoczne).

2. Przeważnie na forum zwracamy się do siebie nickami z forum i sądzę, że większość forumowiczów wolałaby żeby tak zostało. Tym bardziej, że część nicków przekłada się na ksywki z reala.

3. W razie gdyby były jakieś problemy z graczami lub innymi sprawami moderatorzy służą pomocą :)
Obrazek
Proszę, wypełnij -> Ankieta
Zablokowany