Nasze Avatary...

O tawerniakach, forumowiczach i innych. Ogólnie z kamerą wśród zwierząt.
Waltos
Mat
Mat
Posty: 438
Rejestracja: czwartek, 25 listopada 2004, 19:53
Numer GG: 6635964
Lokalizacja: tu

Post autor: Waltos »

Ja tyż se avika przerobiłem :lol: Są na nim przedstawione efekty picia elfickiego wina przez krasnoluda... nawet topór w nim maczał... :D
żyję
Haer'dalis
Marynarz
Marynarz
Posty: 361
Rejestracja: poniedziałek, 18 października 2004, 11:58

Post autor: Haer'dalis »

MAd_Phantom pisze:Skąd ta skromność Haerd? Pomysł jest przecież po części i Twój (ja go wymyśliłem, a Ty dorzuciłeś - całkiem słusznie - żeby nie można było głosować na swego) Także Ja się kwapię - i nawet dorzuciłem parę pomysłów pare postów temu... a soją drogą to możnaby powołać jakąś komisję (ale to jeszcze nie teraz) i zrobić takie niby-oskary - za najładniejszy avik, najlepszy podpis itp. itd.

ja z natury skromna bestya jestem...co do konkrusu na avka, to checia (chucia? ;) ) zobaczylbym cos takiego na forum, ale pomimo owej checi i kilku notek jakos pomysl nie rusza...malo chetnych? Nikt nie chce sie zajac czescia formalna? Jakis inny nienaturalnie, nienaturalny powod?

Ono: Ono jest nienaturalnie nienaturalne...

...eee nie mam pytan...siedz lepiej w tej szafie...

P.S. MAd jak skracasz moje pseudo to do Haer (prty plz)...dodanie tego "d" jakos tak nienaturalnie wyglada ;)
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Post autor: MAd Phantom »


Hmmm... podejżewam, że nikomu się nie chce zająć częścią formalną - admini pewnie nie mają czasu, a my nie mamy dostatecznego autorytetu by coś takiego rozkręcić... - taka jest przynajmniej wersja pesymistyczna. A wersja optymistyczna brzmi: potrzeba troszkę czasu i wszystko pójdzie jak z płatka (śniadaniowego :wink: )

Ad. P.S. OK, Haerd :D A czy naturalne jest połykanie ponad dwóch trzecich mojego pseudo? :D chociaż w sumie to mi nie przeszkadza - bo dzięki temu moja xywa stała się prawie taka jak imie i nazwisko (na ogół używa się tego pierwszego) :D
Haer'dalis
Marynarz
Marynarz
Posty: 361
Rejestracja: poniedziałek, 18 października 2004, 11:58

Post autor: Haer'dalis »

MAd Phantom pisze:
Hmmm... podejżewam, że nikomu się nie chce zająć częścią formalną - admini pewnie nie mają czasu, a my nie mamy dostatecznego autorytetu by coś takiego rozkręcić... - taka jest przynajmniej wersja pesymistyczna. A wersja optymistyczna brzmi: potrzeba troszkę czasu i wszystko pójdzie jak z płatka (śniadaniowego :wink: )
to moze ja tak niesmialo zaczne (ktos musi, czyz nie?). Tak wiec... *ahem*
Szanowni Uzytkownicy i Uzytkowniczki (notabene ile tu mamy Pan za wyjatkiem Falki?). Mam zaszczyt oglosic pierwszy forumowy konkurs awatarow. Nagroda jest frajda i chwala ("niebywalej urody" jak to mawial pewien pan w telewizji :D), a przede wszystkim prestiz (i co z tego, ze w tak niewielkim kregu - zawsze to cos - no i moze uda sie BAZYLa naklonic do nadania zwyciezcy jakiegos tytulu w profilu??). Wszystkich zainteresowanych prosze o skladanie kandydatur na rece moje i MAd Phantoma (przez PW). Czas zamkniecia zgloszen: 8 grudnia. Po tym (9-15 grudnia) odbeda sie jawne wybory na nastepujacych zasadach:
-prawo glosu maja tylko osoby zarejestrowane na forum
-kazdy glosujacy musi wybrac 3 awatarki, ktore podobaja mu sie najbardziej, przy czym musi zaznaczyc kolejnosc (za pierwsze miejsce 3 pkty, za drugie 2 za trzecie 1)
-glosy oddajemy w tym temacie, by uniknac ewentualnych przekretow
-nie mozna oddawac glosu na swoj awatar
-kandydaci nie maja prawa zmieniac awatarkow podczas trwania konkursu
-raz zlozonych glosow nie mozna juz zmienic
-zwyciezca jest wlasciciel awatara, ktry zdobedzie najwieksza ilosc punktow do 16 grudnia, kiedy to oficjalnie oglosimy zwyciezce.
Pozdrawiam, zapraszam do konkursu i zycze powodzenia. Haer'dalis


ufff :D
MAd Phantom pisze:
Ad. P.S. OK, Haerd :D A czy naturalne jest połykanie ponad dwóch trzecich mojego pseudo? :D chociaż w sumie to mi nie przeszkadza - bo dzięki temu moja xywa stała się prawie taka jak imie i nazwisko (na ogół używa się tego pierwszego) :D
jedzenie jamnikow jest jak najbardziej naturalne - zjadanie diabelskich bardow...raczej niezbyt :D
"I killed you Mr Phantom, but then something strange happened..." ;)
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Post autor: MAd Phantom »


Wow, chętnie bym się do czegoś doczepił, ale chyba się nie da, więc podpisuję się pod powyższym :D BTW: A czy mogę się zgłosić do samego siebie? :wink: Ad. notabene: cóż jest kilka, ale co najwyżej średnio aktywne, niestety :( :wink:
jedzenie jamnikow jest jak najbardziej naturalne - zjadanie diabelskich bardow...raczej niezbyt Very Happy
"I killed you Mr Phantom, but then something strange happened..." Wink

Eee... niezbyt? To czemu całe bandy wszelakich stworów chcą to nieustannie (i czasem się to im udaje :wink: ) zrobić? (od wilków i niedźwiedzi, poprzez gigantyczne pająki, aż po smoki :D )
"Everything that has a beginning, has an end, Haerd " (ta, jasne - a zbiór liczb naturalnych, to co? :wink: )
Haer'dalis
Marynarz
Marynarz
Posty: 361
Rejestracja: poniedziałek, 18 października 2004, 11:58

Post autor: Haer'dalis »

Rozumiem, ze sam chcesz brac udzial w konkursie. Owszem mozna, ale nie mozesz na siebie glosowac.
P.S. MAd zbior liczb naturalnych ciagnie sie od - nieskonczonosci do plus nieskonczonosci wiec nie ma ani poczatku ani konca - Agent Smith mial racje
Asthner
Tawerniany Bard
Tawerniany Bard
Posty: 544
Rejestracja: piątek, 13 sierpnia 2004, 22:06
Numer GG: 4825300
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Asthner »

N={1,2,3,4,5,6,7,8..., 8}, a według aktualnych trendów +{0}. Aczkolwiek wygodniej się stosuje zwykle starę wersję...
C={-8..., -2, -1, 0, 1, 2, 3, 4..., 8}
8 w italicu w założeniach miało określać kopniętą ósemkę nieskończoności (wow, brzmi jak przedmiot do dmd :P), ale najwyraźniej italic daje za małego kopa...

To tyle na temat liczb.
A co do konkursu, zgłaszam się. :) Przydałoby się jednak ustalić jeszcze jakieś kryteria wyboru.
Peace was a lie, there was only passion. It gave me power, too much power to comprehend. Thus no victory was possible - only void remained. Yet my chains are broken and through the Force I'm free.
There is something to be learnt about irony here.
Haer'dalis
Marynarz
Marynarz
Posty: 361
Rejestracja: poniedziałek, 18 października 2004, 11:58

Post autor: Haer'dalis »

Ups ale wpadka...jak by nie było Smith miał rację. L. N. mają początek i koniec, L.C. nie mają ani jednego ani drugiego

Co do kryteriów to: jedynym wymaganym jest gust - każdy kto chce głosować, niech wybierze po prostu to co mu się podoba najbardziej (lub to co docenia najbardziej, jeśli wie, że autorem avika jest kandydat).

Póki co chętni kandydaci to:
Asthner
MAd Phantom (o ile dobrze zrozumiałem jego post)
oraz Haer'dalis&Ono company.
Jak na razie mało - czy na prawdę nikt inny nie chce brać udziału?

P.S. Chociaż MAdowi nie udało się zaleść luki w regulaminie ja jedną dostrzegłem :D
-W wypadku remisu zostanie przeprowadzona druga tura wyborów (termin zostanie ustalony dopiero po pierwszej turze), w której każdy głosujący (za wyjątkiem kandydatów, tracących prawo głosu na czas trwania drugiej tury) ma prawo oddać tylko jeden głos (wart jeden punkt). Zwycięża osoba z największą liczbą głosów (koleny remis oznaczać będzie podwójne pierwsze miejsce, lub wybory arbitralne -kwestia pozostaje jeszcze do rozstrzygnięcia - MAd zgłoś się, proszę do mnie na PW w tej sprawie).
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Post autor: MAd Phantom »


Asthner udowodnił że ja mam rację, a nie Smith - N ciągnie się od 0 do "plus" nieskończoności czyli ma ściśle określony początek (0) ale nie ma końca (gdyż ciągnie sie w nieskończonośc). Innymi elementami przeczącymi agentowi Półelfowi są także np. zbiór liczb nieujemnych (= N + ułamki) i półprosta (nie, to nie rasa fantasy :wink: ) - tako rzecze matematyczny olimpijczyk :D

Racja - niech każdy głosuje zgodnie ze swoim sumieniem i ocenia to co wedle niego najważniejsze

Tak - dobrze zrozumiałeś mój post - skoro już tyle roboty włożyłem w tego Agenta Jamnixa to wypada dać mu szansę, żeby nie był smutny :D

A no rzeczywiście - o remisie nie pomyślałem (zapomniałem że na forum jest za mało aktywnych użytkowników by był on nieprawdopodobny )
OK, zaraz podrzuce Ci pare pomysłów na PW (bo chyba o to chodzi?)
Asthner
Tawerniany Bard
Tawerniany Bard
Posty: 544
Rejestracja: piątek, 13 sierpnia 2004, 22:06
Numer GG: 4825300
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Asthner »

Skoro już wkraczamy w sferę olimpiad matematycznych...
Interesującym zagadnieniem dla Haer'dalisa może być zbiór liczb dodatnich lub ujemnych. De facto nie mają one najmniejszej/największej wartości, więc czy można ściśle określić czy mają początek/koniec? W ich przypadku przecież 0 nie należy do zbioru, jest z nim stowarzyszone tylko na zasadzie lim -> 0.
A żeby sobie dodatkowo utrudnić życie, dodajmy jeszcze liczby urojone. :P
Tako rzecze matematyczny olimpijczyk laureat. ;P
==============
Pomysły do avatarów:
Jeśli jednak zgłosi się trochę ludzi (niedługo przerwa świąteczna, może ktoś na forum zajrzy :P) to kategorie mogłyby się przydać. Rozdałoby sie dużo więcej nagród. ;P Najlepsza praca/modyfikacja własna; najśmieszniejszy; najbardziej intrygujący; nagroda publiczności (przypadający najbardziej do gustu największej liczbie ludzi), etc. Ale to mało realne. ;P
I przydałoby się to jakoś uatrakcyjnić, bo zwykłe wybieranko jest mało ciekawe... Konkurs na zrobienie/znalezienie avatara spełniającego kryteria określone przez komisję np. Opowiadanie o tym, co trzeba przejść, żeby takie cudeńko stworzyć, etc. ;P
Tyle moich pomysłów narazie.
Peace was a lie, there was only passion. It gave me power, too much power to comprehend. Thus no victory was possible - only void remained. Yet my chains are broken and through the Force I'm free.
There is something to be learnt about irony here.
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Post autor: MAd Phantom »


Asthner - wiem o tym i celowo użyłem pojęcia "liczby nieujemne", a nie "liczby dodatnie" - bo to jest różnica! 0 nie jest ani dodatnie, ani ujemne, czyli nie zalicza się, ani do zbioru liczb dodatnich, ani ujemnych (przez co ten pierwszy nie ma ścisłego początku, a drugi takiegoż końca), ale jest elementem wspólnym zbiorów liczb nieujemnych (= l. dodatnie + {0}) i niedodatnich (= l. ujemne + {0}) (przez co pierwszy ma ścisły początek, a drugi ścisły koniec). Tak czy siak Agant Jamnix > Agent Smith (+ Wyrocznia) ;-P

Pomysły dobre, ale :
1) wątpię by nagle zjawiło się tyle ludu by zrobić kategorie (ale można, jak już wspomniałem, zrobić niby-Oskary - nie tylko za aviki, ale też za masę innych rzeczy).
2) To dopiero pierwsza (1.0.00) wersja konkursu więc na razie głowny problem to zrobić to jakkolwiek Wink - jeżeli choć trochę to wypali to może uatrakcyjnimy drugą ed.

Acha, propnuję by głosy składać nie na forum, ale do mnie i do Haerda - dzięki ytemu nie będzieod razu wiadomo kto wygrał

Haer'dalis
Marynarz
Marynarz
Posty: 361
Rejestracja: poniedziałek, 18 października 2004, 11:58

Post autor: Haer'dalis »

MAd, ale jak się nagle okaże, że to ja i Ty wygraliśmy to nas ludzie o manipulowanie głosami oskarżą :P
Niech edycja 1.0.0.0 będzie jawna - przy ewentualych późniejszych zacznie się coś kombinować

Co do liczby to zmyliła mnie ta kopnięta ósemka nieskończoności (plugawy artefakt :D) - a znając Smitha to pewnie by jakiś koniec znalazł (albo obalił teorię początku - pamiętajcie w końcu jesteśmy wirusami a nie ssakami :D)
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Post autor: MAd Phantom »


Może i masz rację - więc dobrze, niech będzie jawnie (na Twoją odpowiedzialność :P ) (no chyba że inni zechcą się wypowiedzieć co sądzą )

Ale gdy Smith wypowiedział te słowa to sam też był wirusem (destrukcyjne zapędy i infekownie (przejmowanie) wszystkich innych elementów systemu) :D A jako pierwsza tych słów użyła Wyrocznia - a ta to w ogóle lubiła motać i :wink: (heh, wyobraźcie sobie Smitha szukającego końca półprostej, lub próbującego usunąć punkt ją rozpoczynający :D - w sumie to w pierwszym przypadku wystarczyłyby nożyczki, a w drugim gumka :wink: )
Haer'dalis
Marynarz
Marynarz
Posty: 361
Rejestracja: poniedziałek, 18 października 2004, 11:58

Post autor: Haer'dalis »

MAd Phantom pisze:
Może i masz rację - więc dobrze, niech będzie jawnie (na Twoją odpowiedzialność :P ) (no chyba że inni zechcą się wypowiedzieć co sądzą )
dobrze prawisz - może inni użytkownicy też się wypowiedzą na ten temat: głosowanie jawne, czy utajone?
MAd Phantom pisze:
Ale gdy Smith wypowiedział te słowa to sam też był wirusem (destrukcyjne zapędy i infekownie (przejmowanie) wszystkich innych elementów systemu) :D A jako pierwsza tych słów użyła Wyrocznia - a ta to w ogóle lubiła motać i :wink: (heh, wyobraźcie sobie Smitha szukającego końca półprostej, lub próbującego usunąć punkt ją rozpoczynający :D - w sumie to w pierwszym przypadku wystarczyłyby nożyczki, a w drugim gumka :wink: )
Smith to powiedział jeszcze przed metamorfozą :P, a co do Wyroczni, to o które słowa chodzi? Wszystko co ma początek...?

P.S. Chcesz cukierka?
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Post autor: MAd Phantom »


Nie chce mi się cytować :razz: więc odpowiem po kolei (albo po tramwaju, kto co woli):

Czyli innaczej mówiąc, niech użytkownicy zdecydują czy mogą nam zaufać (uff-uff!), ze nie zaingeujemy w głosy

Tak - wciąż prawie o tych samych słowach - Wyrocznia rzekła je tuż przed tym jak ją Smith zaasymilował, a Smith wypowiedział je tuż przed przymusowym asymilowaniem Neo - czyli kiedy już był (ś)wirusem (a był nim od początku drugiej części) - no chyba, że w części 1 coś przegapiłem (a swoją drogą to proponuje założyć w BŚ temat "błey w kodzie Matrixa" czy jakoś tak - bo tu się już normalnie cały OTowy wątek zrobił')

ad PS. Wciąż lubię cukierki...

EDIT: O! I znów upgrade ava u Runiqu - czyżby literki pokrył śnieg a runa została choinką? Nice. :wink: A co sądzisz o tej wersji Twojego avika którą Ci podesłałem? (nie bądź zbyt krytyczny - przerabiałem ręcznie (bez użycia efektów) i w pare minut)
dsadfga_atadf_a
Mat
Mat
Posty: 545
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:26
Lokalizacja: zz...zzz... Zasnąłem (:
Kontakt:

Post autor: dsadfga_atadf_a »

ja jestem bardzi za ;) i sie na to pisza. Licze takze na uczciwość forumowiczow :> nie robic zadnych przekretow:D ale chyba nie mozna glosowac na siebie co :> bo w regulaminie jak dobrze pamietam nic o tym nie bylo.

PS. MAD.. ja sie z toba przeciez nie poklocilem. to ty to tak odbierasz :wink:
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Post autor: MAd Phantom »


W regulaminie jak wół stoi
-nie mozna oddawac glosu na swoj awatar

A z tymi przekrętami to chodzi o to czy zaufacie mnie i Haerowi na tyle by zrobić tajne głosowanie

ad PS. o Bosh... skoro nie było żadnej kłótni to czemu tak drążysz ten temat i wracasz doń jak bumerang? I czemu próbowałeś mnie ośmieszyć na łamach forum pisząc IMO nieprawdę, a napewno bardzo selektywny i stronniczy wybór faktów. Proponuję skończyć ten temat - co nie napiszemy to i tak tylko my wiemy jak było na prawdę A jeżeli już naprawdę chcesz kontynuować tę rozmowę to zapraszam na PW.
ODPOWIEDZ